Sultan

Birine güvenmek. Birine inanmak. Kolay olmuyor. Severken suskun kalmak zor. Hemde çok zor suskun kalarak herşeye sabretmek. Yüreğine taş basmak. Kabuk bağlasada yaraların. Mutlaka kor ateş kalıyor küllensede . Bir umut kırıntısı kalıyor. Hayata bağlayan bir el vardır mutlaka. Sıcaklığını hissetmediğin bir el. Tutmak istediğin bir el. Tutamazsın bazen. İçinde yaşarsın herşeyi. Aslında yalnız kalmanın tercihi de budur. Eğer bir insan yalnızsa birini bulamadığı için değil,  insanlara güveni kalmadığı içindir. Birilerine güvenip pişman olmaktan yorulduğu içindir.  Çok yorulmuş insan dinlenmek ister.  Çok kırılmış insan güvenmek ister. Güvenilecek birini göremeyen insan da yalnız kalmak ister.

Birinin kötü günler yaşatacağı korkutur. Yaz gününde üşüteceğini. Ağlatacağını. Söz veripte tutamayacağından. Tedirgin olursun hep.

Evet ben mutluyum . Hayatımda Sultan olduğu için belkide.

Sizler bütün hesaplarınızı öte tarafa bırakın. Herkesle orada hesaplaşırsınız.

Kırıpta tamir etmedikleri her yer için hesap vereceklerdir.

Gelelim neden Sultan.

Sultan gibi kadın yara almış bir kadındır. En güzel, en temiz seven insandır. Sevmeyi de, özlemeyi de, acı çekmeyi de, kaybetme korkusunu da bilir.

Mümkünse sevdiklerinize her gün sarılın,  belki ölmeden önceki son sarılışınızdır.

İnsan nefesi kesilene kadar .  kuytu köşelerde hıçkırıklarla ağladığı geceleri unutuyor da, buna sebep olanı unutamıyor.

Unutulmayacak birini sevin.

Ahmet KİREÇCİ

06.02.2021

19:21

Bir cevap yazın