Sevmek yaşamaktır

Sevmek yaşamaktır

Hayaliyle avunduğum sevgilim var benim.

Seninde hayallerin olur elbet. Benim kadar hissedersin yoğunca duygularını.

Yine yağmur yağıyor bardaktan boşalırcasına. Aralık ayının ondördü. Yine sensiz geçen bir gece.

Önce mırıldanan sesin geliyor. Sonra kendin geliyorsun. Elinden tutup avuç içlerini öpüyorum. Boynuna başım geldiğinde kadınsı kokun sarmalıyor . Hele boynundan öpüşümü ömrümce unutmayacağım.

Ben sana karıcığım diyorum. Halbuki hayat çok kısa ve değerini bilmiyoruz. Ayrı yataklarda zaman öldürüyoruz. Ama şimdilik elimizden bir şey gelmiyor sana bu satırları yazmaktan başka.

Hayalimdin kaderim oldun. Bunları yazmaktansa yanımda olmanı ve bunları yüzüne söylemeyi çok isterdim. Ne yazık ki şimdilik tek yapabileceğim şey bunları yazmak. Ama her ne olursa olsun ruhumun seninle birlikte, kalbimin seninle attığını bilmeni isterim. Ben bu duygularla yaşarken senin de benimle beraber bu duyguları yaşadığını bilmek bana biraz olsun güç veriyor, biliyorum ki sen de aynı şeyleri hissediyorsun. Ne olursa olsun asla üzülmeni istemem bu bizim ayrı kaldığımız sebeple olsa . Sensizlik nasıl anlatılır bilmiyorum. Yazacak kelime bulmak zor. Sadece şunu yazabilirim çok canım acıyor.  

Sevmek yaşamaktır

Bu durumda olmamız bana ne kadar acı verdiğini sana tarif edemem ama bir gün kavuşacağız ve sana söz veriyorum ki bir daha ki buluşma çok farklı olacak. Bunun için elimden gelenin fazlasını yapacağım. Seninle bu dünyada cenneti yaşıyorum. Seni daima ve her zaman seveceğimi unutma. Dediğim gibi bu gece sensizlik üşütüyor. Bir türlü yatağım ısınmadı. Ama içimi senin yüzünün hayalleri ısıtıyor. Seni sevmekten asla vazgeçmeyeceğim ve sana duyduğum bu duyguları asla kelimelerle ifade edemeyecek olsam bile sana bu satırları yazıyorum. Sana olan duygularımı ifade edecek kelimeler bulamıyorum. Sana duyduğum aşkın yanında her şey anlamsız ve kifayetsiz kalıyor. Şimdi sanırım en zor sınavdayım, sensizlik ile sınanıyorum. Sensiz yaşamak ağır bir yük oldu bana. Bunun da üstesinden senin sevgin ile geleceğim. Şimdilik hep bir yanım eksik. Bu eksikliği sana olan sevgimle dolduruyor bu acıların üstesinden sana duyduğum aşk ile geliyorum karıcığım.

Bu kalabalık şehirde, herkesin bir uğraşı ve meşgalesi varken ben, günlerimi seni düşünerek geçiriyor, seninle bulaşacağımız günlerin hayaliyle yaşıyorum. İşte bu yüzden ben yazmasam ve söylemesem bile her an seni ne kadar sevdiğimi hissetmeni istiyorum. Seni en güzel yerinden öpüyorum. Yüreğinden öpüyorum aşkım.

Ahmet KİREÇCİ

14.12.2021

05.08

Bir cevap yazın