Sensiz geçen doğum günlerin

Bugüne kadar doğum gününde yanında değildim, yarin sensiz kutlamış bugün doğumgünlerinin hepsini gönlünde sevdasını demleyerek.

Doğmuşsun ay gibi geceme yine, badem gözlerin hayalimde.

Çok güzel olmuşsun. Seven sevdigiyle güzelleşir derler gerçekmiş yaşadım gördüm.

Sevenler susar bazen. Hele susan kadın yoktur. Sende susmuyorsun aslında. Biraz daha biriktireyimde hepsini bir kerede patlatırım diye sabrediyorsun. Herşey doğru zamanı bekler. Benim beklediğim gibi. Ve sabır, en büyük sınavıdır Hayatın. Bizimde sabrımız İmtihanımız. Kaldı ki; yaşam bu kadar kısayken. Ve herşey avucumuzun içinden kayıp giderken. Mutluluk ikimizin hakkı olacak.

İçimde bir burukluk . Sanki denizler kabarıyor gibiyim. Martılar çığrışmada. Senin bana gelmene vesile olan onlar değilmiydi?

Mutluluk sarmalıydı bedenimi, ruhumu, yüreğimi. Hala tap taze benliğimde dururken anıların izleri.

Sevgim dururken senin yüreğinde, şarkılar dudaklarımda mırıldanırken.

Karıcığımın  doğum gününde, ben seninle var olmuşken.  Sensiz çektiğim acılarımı, yaşattığın anılar ile çokça tatlandırmışken.

Bulutlarlardan dökülen yağmur gibi sağnak şeklinde yanağıma süzülen bu yaşlar nedendir? Kim demiş erkekler ağlamaz diye. Ağlıyorum gecenin 03 olmuş. Senden önce yoktum ben yeni doğdum sayılır. Sende öylesin. Seninle var oldum hep senle yaşayacağım.

Gönlümdeki sarayda seni taşırım.

Bunca yıl nasıl geçmiş hep buna şaşarım. Karıcığım senle mutluyum çok. İyi ki doğmuşsun da senle varım.

Seninle bütünüm tek senle tamım. Bu gece sabaha çıkar mı? Bilmiyorum.

Çıkacak elbet de gel birde bana sor. Gözlerim şiş. Benim aşkım gömüldüğü yerden çiçek açtırır. Kalbine gömdüysen şayet.

Söyleyecek ne kadar güzel sözlerim vardı ki sana hepsi boğazıma diziliyor. Sen kahve aşığı kadınsın. Bense kahve tadında olan sana aşık. Çikolata yarenlik etsin benim yerime sana. Oya Aksoy dan ikimiz ayrı şehirdeyi aç youtubeden. Ayaklarını uzatacağını hayal et üzerime. İşte o an ne dert ne tasa dünya yansa çokta umrunda. İyi değilim kötü de değilim, moralim bozuk gibi ama değil, mutlu desen mutlu da değilim böyle garip bir ruh hali bilemezsin.

Bir sürü hissim var, söyleyecek tek kelimem yokken. Şiirlerim var binlerce mısralık. Semaya ellerini kaldırıp dua eden. Alnı yıldızlara değen bir kadın sevdim ben. İçimdeki hasretin bir benzeri yoksa bundandır. Bundandır vazgeçemediğim. Yerine bir şey koyamadığım bundandır. Yüreğinde dağlar taşıyan bir kadın sevdim ben. Bakışlarında dipsiz uçurumlar vardı tanıdığımda. Bakışlarında dağ gölgeleri vardı. Hasretinde çöl susuzluğu olan bir kadın sevdim ben. Ağlamalarım bundandır. Bundandır ölüme eş oluşu yokluğunun. Gülüşüne bahar değmiş bir kadın sevdim ben. Her yanında cennet kokusu var. Kadınlık var. Annelik var. Her yanı gül bahçesi. Seni sevdim ya ben fırtınalardan korkmayışım bundandır. Bundandır fırtınalarla ahbap oluşum. Sana ne güzel aşık olmuşum ben. Öyle böyle değil. Arkası doldurulamayan her cümle yetersizlik hissi yaratır. Seviyorum denilmekle sevilmez. Öncelikle sen hissedeceksin sonra karşındaki kişiye iliklerine kadar hissettireceksin ki, o yetersizlik hissi aklına bile gelmesin. Ben umudumu her sabah daha iyi olacak diye kalkıp her gece daha beter yatarken kaybettim. Sen yokken hep. İnsan niye dibe vurur bilir misin. Umudu kaybolunca. Bütün bir kış sabretmişsin de tam çiçek açacakken dolu vurmuş gibi oluyor bazen hayat. Bu hayatıma elveda dedim. Şimdi Uşak’ta olmak vardı. Karaağaç göleti yada göğem göletinde seni karşıma oturtup bir sigara yakıp bütün her şeyi sabaha kadar anlatasım var ama hayat şartları el vermiyor.

Nimet nedir bilir misin?  İnsan hem sevilip hem severse nimet olur. Huzurlu nasıl olunur? En güzel insan, kafamdan soru işaretlerini alıp yerine huzur koyan insan.   İşte bu insan sensin .  Ben huzurluyum sayende. Yastığa sarılarak uyusam da, ruhumun senin yanına kıvrıldığını biliyorum. Sende bunu hissediyorsun. Sevmenin ölçüsünü tutturamıyorum, abartıyorum, coşuyorum, elimden gelen her şeyi yapasım ömrümü yoluna seresim geliyor. Sevme şeklim böyle benim, sakin duramıyorum. Şiir yazıyorum arada bir sana. Sesini duyunca içimin en tenha köşelerinde bile çiçekler açıyor. Hayata alışmak, ölüme alışmaktan daha zordu benim için. Hayatın içine seni almak seni yaşamak. Yaşadığımız dünya ne tamamen bedensel ne de tamamen ruhsal bir dünya, yani ikisinden de biraz var. o yüzden ben sevebileceğim bir bedende sevebileceğim bir ruh arıyordum. Seni buldum . Mutlu olmaya değil, seninle olmaya ihtiyacım var.

Al beni koynuna.

Al beni kollarına karıcığım.

Al ki sende kalayım.

Kirpik uçlarından burnunun ucuna.

Dudak kenarlarından elma yanaklarına.

Avuç içlerinden parmaklarına kadar .

Sende gömülü kalmak istiyorum.

Ahmet KİREÇCİ

19.06.2021

20:41

Bir cevap yazın