Seni neden mi seviyorum

Sevda başta olmaz derler yüreğe aşk acısı düşünce. Gerçekten de öyleymiş bende yaşayarak öğrendim. Düşün biraz hafızanda jimnastik yaptır. Mutlu olduğumda hep seni arıyorum. Sen olmadan İstanbul’un sokaklarında yapayalnızım. Rüzgarın uğultusuna , martı seslerine , çocuk cıvıltılarına bile sensiz irkilirdim.

Seni neden mi seviyorum?

Yıl 2018 ve ikimizin de dönüm noktasıydı. Sen girdin hayatıma. Öyle bir girdin ki içimde fırtınalar kopardın. Kimyam bozuldu tarifsizce. Seni tanımadan önce aşka dair kurulmuş her cümle abartılı gelirdi bana. Şimdi ise duygularımı ifade edecek kelime bulamıyorum. Sana aşkımı anlatmak için her kelime yetersiz, eksik kalıyor sanki. Zifiri karanlıkta otururken aniden yanan ışık gibi girdin hayatıma. Seni ilk gördüğümde; gözlerim kamaştı bakamadım sana, kalbim göğsümü delecekmişçesine atmaya başladı. Sonra aşkımızı işledim ilmek ilmek.


Hep hayalimdi adalarda martı sesleriyle seninle birlikte uyanmak. Serpme kahvaltı yapmak. Sen İstanbul’u, bende İstanbul yerine seni yaşamak istedim. Bir hayalim daha var. Baş başa kalacağımız çam ağaçları içerisinde temiz havayı süslemek. Papatyaların, gelinciklerin, taze kekik kokularının arasında koşsak çılgınlar gibi. Ilık bir meltem rüzgarı esse sen kollarıma sarıldığında , saçlarımız karışacak birbirine. Şırıl şırıl akan dereden kana kana su içmek, çıplak ayaklarımızla çimenlerde yürümek. Ve uzansak sonra bir çam ağacının gölgesine. Hava kararana kadar hamakta sallansak. Birlikte yıldızları saysak, kayan yıldızlara bakarak dualar etsek karşılıklı. Dünya yansa umrumuz da olmasa mesala.


Gerçekler tokat gibi çarpıyor suratıma. Senin yokluğunu, yaşıyorum. Hüzün yaşıyır bir yanım. Yine de isyanım olmadı. Olmayacak da. Seni kalbimin en derinlerinde. Yüreğimde taşıyorum seni, kimsenin erişemeyeceği derinliklerde. Seni inanılmaz seviyorum. Sen biliyor musun? Beni ayakta güçlü tutan nedir ? Senin aşk dolu bakışların, benim en büyük hayat kaynağım. Şimdi balkonda kahvem ve sigaram erşilik ediyor aşkımıza. Bak yeniden zihnimi yeniliyorum hayallerimle, kulağıma fısıldayıp durduğun kocacığım sözünle , badem gözlerinle. Keşke diyorum, hep yanımda olsan. Elimi uzattığımda tutabilsem ellerini,avuç içlerinden öpebilsem . Gözlerinden hiç alamasam gözlerimi. Bakışlarımdaki mutluluğu, huzuru ve o muhteşem aşkımızı görebilsen. Hissedebilsen.


Senden tek bir dileğim var. Sevdamıza sahip çık. Beni sensizlikle sınama. Sensizliği düşünmeye bile tahammülüm yok. Sevginle beslenen bu ruhu bir an bile olsa kendinden uzaklaştırma. Her ne olursa olsun ben her zaman seninle olacağım. Ölümün bedenlerimizi ayıracağını bilsem bile ruhlarımızı ayıramayacağını biliyorum. Sen benim, ezeli ve ebedi tek karımsın.


Ben seni tanıdım. Sende bir gün elbet beni tanıyacaksın. Seni tanımak hayatımdaki en büyük mucize. Seninle ne kadar mutlu ve eksiksiz hissettiğimi bilemezsin. Yanında olduğum düşüncesi bile sana güven verecek ve varlığım hayatına yepyeni anlamlar katacak. Bunları yaşayarak öğreneceksin.
Sesinin her tonu kulağıma adeta tatlı bir müzik gibi geliyor. Beni uzun süredir yaşadığım uyku halinden uyandıran tatlı hayaller… O güzel gözlerine baktığımda her yeni günü daha özel görüyorum. Büyüleyici sesinin yumuşak tınısı ruhumu sakinleştiriyor. Işıldayan gülüşün tüm endişelerimi yok ediyor ve ben sevgilim, hayatımın geri kalanını bu sevgi bağı içerisinde geçirmek istiyorum. Seninleyken yaşadığım neşeyi hiçbir kelime ifade edemez. Birlikte geçirdiğimiz her gün kendimi daha da güçlenmiş hissediyorum. Seninle olduğum her anda her şey çok doğru geliyor ve kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. İster bu yaşamda ister başka bir yaşamda kalbimde çok özel bir yerin var. Benim için bu dünyadaki her şeyden çok daha fazlasını ifade ediyorsun. Mucize gibi bir şey, seni buldum ve tatlı aşkını hayatımda tutmak için elimden geleni yapacağım.


Aşkın büyüsü mü olur deme sakın. Sende kapılacaksın varlığımla iyi ki hayatıma girdin canım sevgilim, iyi ki bu eşsiz duyguyu tatmama vesile oldun. Aşkla birlikte çok şey kattın hayatıma; bana sevmenin, birine değer vermenin, konuşmadan da bazı şeylerin anlatılabileceğini öğrettin. Bir telefon sesinin kalp atışlarımı ne kadar hızlandırdığını öğrendim mesela ya da yolladığım mesaja gelen cevabın beş dakika gecikmesinin beni ne kadar strese soktuğunu diyeceksin. Değer verilmenin , özel olmanın ne anlama geldiğini öğreneceksin.
Aslında ikimizin de birbirimizden üstünlüğü yok. Meğer yıllardır birbirimizi arıyormuş tüm benliğimiz, hayatıma girdiğin, hayatına girdiğim günden beri tamamladık ikimizde. Hani her insanın ruh eşi varmış derler ya biz bulduk birbirimizi. Benliğimin bir parçası gibisin sen, beni tamamlayan, nefes almamı sağlayan en önemli parçamsın. Seni hak edecek neler yapabiliyorum bilmiyorum ama bildiğim tek en büyük şükür sebebimsin hayat mucizemsin.


Hani bazen insanların en şanslı olduğu anlar vardır ya. İşte seni ilk tanıdığım an, benim ömrümdeki en şanslı anımdı. Hiç kimseyi sevmediğim kadar seviyorum seni, hiç kimseye teslim olmağım kadar bırakıyorum kendimi sana. Her anımda varsın, sımsıcak gülümsemen, gülen sevgi dolu gözlerin hep hafızamda. Nefesimsin sen ciğerlerimi dolduran bana yaşam enerjisi veren beni mutluluğa boğan. Senin yüzündeki tebessüm dünyalara bedel benim için. Hayatımın anlamısın bir tanem; eşimsin, dostumsun, arkadaşımsın, sırdaşımsın, ailemsin her şeyimsin benim. Sen yanımdayken, sıcaklığın işlerken iliklerime kadar her şey güllük gülistanlık bana, dünya bir yana sen bir yana.


Seni tanıdığım 2018’den bu yana her geçen gün devleşen sevgim, sana taşmaya hazır gönlüm var. Başıma gelen en güzel şeysin sen. İyi ki her şeyim oldun. İçimi ısıttın bana aşkı yaşattın. Sonsuza kadar yanımda kal, elimi sakın bırakma… Sensiz kimsesiz, savunmasız, kapkaranlığım ben. Işığın hep benimle olsun. Sonsuza kadar biz olarak kalmak istiyorum.

Ahmet KİREÇCİ
23.06.2021

21.18

“Seni neden mi seviyorum” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın