Seni anlatayım

Seni anlatayım

Seni anlatayım yar Ahmet KİREÇCİ

Seni anlatayım yar…..
Sen şimdi kendini tanımak aşamasındasın. Varlığın ve sen bir bütünsün fakat şu anki hayat formunda ayrıymışsın gibi düşünüp hissediyorsun. Kucakladığın bütün benliklerin ve koyduğun kurallar senin dünya hayatında bir düzen ve bir ahenk kurman için. Varlığını biliyor fakat onunla bütünleşmek için ne yapman gerektiğini bilmiyorsun. Koyduğun kuralların seni nereye götüreceğini bilmiyorsun. Sen kendini çevrendekilerden ayrı görüp benliklerinin seni sarıp sarmalamasına izin veriyorsun. Varmak istediğin nokta bir o kadar yakın bir o kadar da uzak. Bu yolda yapman gereken önce kendini tanımak. Kendini tanırsan herşeyin farkına varırsın.Aslında hissettikleriniz, yaşadıklarınız birbirinden farklı değil, sadece roller değişiyor. Kendini tanımak için ; Seni sen yaptığını düşündüğün duygu ve düşüncelere asıl varlığının sana öğretmek istediği şekilde bakabilmek. Bunu yapabilmenin ilk yolu samimi olmak; dünya hayatın için değil, gerçekten varlığınla bir bütün olmayı istemen gerekmektedir. Hiçbir zaman hiçbir şey için kendini zorlama, kalbinin kabul etmediği şeyi onaylama.

Kalbini dinle

Kalbini dinle, sadece o sana gerçek doğru zamanı söyleyebilir ve sen o zaman varlığınla bütünleşmek için samimi adımını atabilirsin. Sen çok farklısın , kalbini sıcak tut derim. Hep sıcacık, yumuşacık olsun. Kendin de ısın, başkaları da ısınsın. Kalbini soğuk tutarsan kanın donar, ne kendine, ne başkalarına faydan olur. Sevgi ateşiyle ısıt. O öyle bir ateştir ki yakar kavurur. Bütününü sarar, mutluluğa dönüşür. Başka bir mutluluktur bu, başka bir kavrulmadır bu. Bunu yaşamadan anlayamazsın, bildiğin hiçbir duyguyla tarif edilemez. Ancak yaşanır, anlatılmaz. Sen anlatılacak değil yaşanacak yaşatılacak kadınsın. Kalbini ısıtırsan, kalbinin üstünü örten zift tabakası yavaş yavaş erimeye başlar. O eridikçe özünü hissetmeye, gerçek seni anlamaya başlarsın. O zaman anlarsın ki sen zannettiğin sen olmadığını. Gerçek seni hissettikçe sanki bir fenermişsin gibi ışıldadığını, etrafına ışık saçtığını hissedersin. Bu sevginin ışığıdır. Sen önce kendi içindeki feneri yakmalısın, parıldamalı, ışıldamalı. Herkesin feneri kendine özel, aynı şekilde yanmaz. Herkes kendi fenerinin nasıl yanacağını özünde bilir. Senin fenerini yakan ateş başkasınınkini yakmaz. Birbirinize ancak ilham verebilirsiniz, öğüt değil. Bu yolda zorlama olmaz, kalp zorlamayla yola gelmez, onun anahtarı sevgidir, anlayıştır.

Her şey sana bağlı. Kalbinizin derinliklerindeki güzellikleri fark ettikçe feneriniz etrafını daha fazla aydınlatacak, ta ki karanlıkta kalan hiçbir nokta kalmayana kadar. Diğer seni tanımak ister misin? Anlatayım . Kah buradasın, kah orada, ama sen hep burada olduğunu zannediyorsun. Gerçek hayatı burası zannediyorsun. Bir bilsen, bildiğinin aslında kumsaldaki bir kum tanesi kadar olduğunu. Kendini bir tanısan, buradaki seni değil, oradaki senin neler bildiğini.

Mükemmelsin

Bak seni sana anlatayım yar . Tekrar tekrar bıkmadan , usanmadan . Tek kelimeyle mükemmelsin . Bir anlasan senin mükemmel bir kadın olduğunu, o zaman anlarsın hakikatin kendisinin sen olduğunu. Kalbini gözünün önüne getir. Sonra kalbinin uçsuz bucaksız bir enerjiden oluşan bir okyanus olduğunu düşün. İki avucunu birleştir. Bu enerji okyanusundan al ve iç. Enerjinin bütün vücudunda dolaştığını, her hücrene nüfus ettiğini hisset. Bunu aklına geldikçe yap, ta ki bu enerji ile bir bütün olana kadar. Senin başarısızlık yada kayıp diye gördüklerin aslında böyle değildir. Bunlar sadece deneyimdir. Yaşadığın deneyimler senin değişimin içindir. Vardığın her nokta, geçirdiğin her deneyim, seni sana götüren bir başka deneyimin başlangıcıdır. Kalbin her atışındaki ritim bir ahenk içinde tezahür eder. Sen de kalbinin atışı gibi, yaşadığın deneyimlerin de özüne varmada hayati önemi olduğunu unutma. Onlar olmazsa değişim olmaz. Her bir deneyimin senin için ne anlama geldiğini düşün, alman gerekenin gerçekte ne olduğunu anla, kendini farklı görme, gerçek anlamda alman gerekeni al. Eğer böyle bir deneyimle karşılaştınsa senin alman gerekenler vardır, başkasının değil; kendini kandırma, kendine kızma. Artı ya da eksi ne anlama gelir? Artı mı iyidir eksi mi?

Kim bilebilir? Sen yaptıklarınla ne artısın ne de eksi. Sadece deneyimler karşısındaki duruşunla yolunu uzatabilir ya da kısaltabilirsin. Bilgi özüne işledikçe sen değişirsin. Kalbinin derinliklerinden gelen sıcaklık gitgide seni daha fazla sarmaya başlar. İçin sevgiyle dolar, başka bir gözle bakmaya başlarsın. Kendi gerçekliğini görmeye başlarsın. Sen varsan hayat güzel ve anlamlı. Sen herşeyin en güzelini ve en iyisini hak ediyorsun. Sen bambaşkasın ya. Sen hep böyle kal. Ne mutlu sana.

Ahmet KİREÇCİ

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin. Seninle aşkı yaşamak bambaşka . Sen aşk kadınısın .
Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh….

Bir cevap yazın