Neden Mutsuzum ( Aşkım Sultan )

Hep cevap bekleyen sorudur.

Neden mutsusuzm.

İçinizde mutsuzluk varsa hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmaz.

İçinizdeki mutsuzluğa veda etmenin yolu nedir?

En çok merak edilende bu. Çok zor değil aslında. Zor olan düşünce yapını değiştirme süreci. Gerisi geliyor.

Mutsuzluk. Aslında bir virüs gibi insanın yüreğini sarınca ondan kurtulmanın manasız anlamsız olduğu bir noktaya gelir . Bir daha hiç bir şey eskisi gibi olmaz. Korku başlar sonra. Birazcık mutlu olsa daha derin mutsuzluk seni bekliyor muş gibi gelir. Mutsuz olunca insan hep öyle olacak sanır ve veda edemez içindeki mutsuzluğa.

Zaman öyle bir geçer ki farkına varamazsın.  Yıllar geçmiştir. Mevsimler geçer gider. Çiçekler açar bahar geldi yine der. Gönlünden bir türlü gitmeyen kışa kaygılanırsın.

İçindeki mutsuzluk öyle büyük ki bunu asla toparlayacakmışsın gibi gelir.

Kendinizle barışın. Yaptıklarınız sırf yanlış oldukları için bir hata olarak görmekten vazgeçin. Onları isteyerek yada istemeyerek , öz irademle yada iradem dışında gelişerek yaptım demelisin. Artık yanlışlar yaptığını kabul edin ve yanlış olduklarının bilincine vardım dediğin gün doğru olanı yapmaya başlayarak hayatınıza  devam edin.

Ön yargıların esir almasın zihnini. Seni mutlu eden insanlarla birlikte olun. Seni mutlu eden yerlere gidin. Seni mutlu eden şeyleri yapın. En önemlisi yeniden tek başına mutlu olabilmeyi öğrenin. Mutlu olmayı istemelisin. Çünkü mutluluk insanin hücrelerinde olmalıdır. İçinde barınan bir duygudur. Maalesef kimsenin hayatı mükemmel değil.

Kimse %100 mutlu değil.  Ama bir şekilde sebep buluyorlar. Kendi yapamayanlar da yardım alıyor. Mutsuz olanlar depresyona açık kişilerdir.

Hep söylerim hayata pozitif yönden bakınız diye.  Mutlu olmak çok basit yeter ki isteyelim. Ama bazıları takıntılı herşeye. Yılların alışkanlığına  veda etmelisin. Köklü çözüm bu. Tabularını yık önce.  Düşünceler duygulara , duygular düşüncelere dönüşür  böylece ruh iyileşir. Ruh iyileşirse beden de iyileşir

Hersey beyinde başlar beyinde biter. mutluluğa ulaşmak isteyen, ulaşır.

Ahmet KİREÇCİ

08.04.2021

03:57

Bir cevap yazın