Herkes gerçek Aşkı yaşamaz

Herkes gerçek Aşkı yaşamaz

Herkes gerçek Aşkı yaşamaz

Herkes gerçek Aşkı yaşamaz  Ahmet KİREÇCİ

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.  Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim,  Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin.  Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh....
Herkes gerçek Aşkı yaşamaz. Aşkı yaşamak için yanmalısın. Günümüzde aşığım diğenler yakıp yıkıyorlar. Bunlar kişiliği oturmamış. Olgunlaşmamış. Erdem sahibi olmayan kimselerdir.
Gerçek aşkı yaşamak istiyorsan samimi, içten, doğal olacaksın. Yapmacık değil. Kendini kandırırsın emin ol. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.
Mutlulukla karamsarlığı aynı anda yaşamaktır aşk. Aşk korkmaktır.Ellerini göğe açıp dua ederken, kabul olmamasından korkmaktır. Kalbine saplanan bir hançerin, daha derine inmesiyle mutlu olmaktır. Acı çekerek mutlu olmaktır. Aşık olduysan, bir kişiye kalbini ona emanet etmektir. Kulaklarında sesinin çınlamasıdır aşk. Dünyanın en güzel müziğini dinlemek gibidir onun sözlerini dinlemek . Aşkın tanımı sayfalarca yazıyorum nefes aldıkça. Aşk, kadını ilgisiz yaşayamaz hale getirir. Gerçek şu ki bunun kadını erkeği olduğunu düşünmüyorum. Tamamen yetiştirilme tarzıyla alakalı bir şey. Kadınların tamamı zaten haklı olarak bir ilgi ister. Aşksız yaşamayan bir insan yani hayatı flört etmekle geçen biri kendinden uzaklaşmış biridir. Kendini başkalarının içlerinde arar. Kendi içine bakıp görmekten korktuğu neler neler vardır bilemezsiniz. İnsan önce kendini sevmeli, kendisine saygısı olmalı. Mantık şudur; Sen kendini sevmezsen kimse seni sevmez. Hayatın deneme tahtasına döner.

Herkes gerçek Aşkı yaşamaz Neden mi ?

Her kadın yada erkek aşkı için emek vermez.Zaman harcamaz. Aşk dediğiniz şey tek taraflı olursa zehirden beter, karşılıklı olursa şerbet olur. Aşıksa iki kişi birbirine ; Birbirleri için yaşarlar. Nefes olurlar. Kendilerinden önce birbirlerini düşünürler. Kimi insan hissettiğinin aşk olduğuna inanır, beklentileri olur. İstedikleri olmayınca da dönüp gider.
Çevreme bakıyorum ve üzülüyorum. Aşk gitmez, çünkü aşkta karşılık beklenmez. O senin içindedir. Sen nereye gidersen o peşinden gider. Aşkını yaşamak istiyorsan aşkını taşıdığın insanın da senin gibi düşünmesi ve aşık olması gerekir.

Ahmet KİREÇCİ

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin.
Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh….

Bir cevap yazın