Her kadın güzeldir

Her kadın güzeldir .

Her kadın güzeldir

Her kadın güzeldir . Her kadının kendine özgü karekteristik özellikleri vardır. Kadınların kadınlığına güzellik katan kıyafeti değildir. Asıl güzelleştiren ona verdiğimiz sımsıcak samimi sevgimizdir. Kadının bütün vucudunu sarar. Damarlarında kan dolaştıkça yeniden doğar. Sen aklına geldiğinde başka dünyalarda yaşarlar. Her kadın bunu hak eder mi ? Malesef etmez. Neden ? Derseniz açıklayayım. Kadınları çirkinleştiren erkeklerdir. Bu erkekleri doğuran ve yetiştiren eğiten de kadınlarımız. Anlayacağınız kısır döngü bir olay bu. Çocuklarımıza hayal kurmayı öğretelim. Sevdiği kadınla hayallerini yaşasın. Hatalı bir eğitim ve yetiştirme metodları hakim toplumuzda. Sayayım bir kaç tenesini. Oğlum devlet kapısına sırtına daya, çok ama çok paraya sahip ol ki rahat yaşayasın, ilerde sevgililerin olacak onlara pırlantalı yüzükler almalısın, ileride evlenip yuva kurduğunda arada bir ev eşyalarını değiştirmelisin yada bazılarını yenilemelisin. Sonra bakıyoruz mutsuz , huzursuz, sağlıksız bir evlilik, halk tabiriyle boktan bir hayat. Demem o ki daha doğmamış ailenin içine sıçılıyor. Hayat koşuşturma içinde geçiyor. ta ki bireyler kendilerine sorgulamaya başladıkların da yaşlar 40 üzerindedir. Artık iş işten geçmiştir. Aklımıza başımıza alalım. Hayattan niye hep fazla , hep fazla şeyler bekliyoruz ki. Çocuklarımızı ağaç yaş iken eğilir diyerek, önce yontuyoruz ardından işliyoruz. Sonuç yanlış metod olduğu ortada ama bunu kabul eden var mı ? Yok . Şimdiden başlayalım, yeni jenerasyon farklı olsun.

Mutlu , sağlıklı, huzurlu bir toplum yaratalım. Çocuklarımıza hayal kurmayı , hayallerinde yaşamalarını ve hayallerinin peşinden gitmelerine müsade edelim. Aklım almıyor. Sanki bir saat sonra yaşayacağının garantisi varmış gibi, çocukların geleceklerini garantiye almaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza herşeye sahip olmaları gerektiğini değil, ihtiyacı olana sahip olaları gerekeni öğretelim. Diyelim ki karşılıksız sevin, sadece seni sevenler olsun. Sen gerçekten seni içtenlikle seveni sev o senin özelin değerlin olsun. Onunla ne kadar uzun yaşadığın değil, ne kadar anlamlı yaşadığın önemli diyelim.

Seni Anlatayım Aşkım

Senin karekterin yada kişiliğin nasıl dendiğinde senin doğuştan gelen özelliklerin ile; bunun yanında ailesel ve çevrenden öğrendiklerinin birleşimiyle harmanlanmıştır. Sen çevrendeki insanların abuk subuk davranışlarına tahammül edemezsin. Sen davranışların ile her zaman başkalarına örnek olursun. Çünkü kişilik sahibi olmak nerede ne yapacağını bilmek ve doğru bildiklerinden asla taviz vermemek anlamına gelmektedir. Bunu en iyi bilenlerdensin. Senin bu özelliğin çevrendeki kişiler tarafından da çok beğenilir ve sevilir. Sen sadece kendi çıkarları doğrultusunda yaşamaya devam edenlerden nefret edersin. Senin böyle kalmak için her zaman ruhunuzu beslemelisin ve kişilik sahibi olmayan kişilerden her zaman uzak durmalısın. Sana Mükemmeliyetçi yapıdasın desem yalan olmaz. İdeal bir kadınsın, kuralcısın, prensip sahibisin, çok fazla detaycısın, düzenlisin, eleştirmede üstüne yoktur, gerilimi seversin, olaylara objektif bakarsın.
en çok kazığı yediğin yere gelelim. Yardımsever oluşuna. Herkesle ilgilenirsin. arkadaş ilişkilerin kuvvetlidir. sempatik yapıdasın. Sahiplenme iç güdüsü çok fazla. Sevmeyi seviyorsun.
Çok farklısın. Özgün yapın var . Çevrende farklılık yaratmayı seviyorsun. Estetik tasarımlarda üstüne yoktur. Sezgilerin çok güçlü ,Aşırı derin duygusal , Melankolik kadınsın.
Her zaman meraklı ,tedbirli , sorumluluk sahibi kadınsın. İyimserlik çok fazla, değişime açık , sıra dışı kadınsın, yenilikçi, macerayı seven, doyumsuz, haz almada üstüne kimse su dökemez. keçi inadın var.

Kadınımsın neden mi ?

Karşında aradığın özellikler ise uyum, huzur, doğallık, diyalog edeceğin, sabır, inatçı olmayan, ikna edeceğin, ağırbaşlı olmalı.
Senin hayatın roman gibi, adeta her satırında derin mesajlar içeriyor. Senin psikolojini irdeleyelim, hayatın akışı içerisinde olaylar karşısındaki tepkilerini, bazen dramatik bazen komedi bir üslüpla ortaya döken birbirinden güçlü, ilginç ve güzel yaşam hikayenden oluşan hayatın var, kuşkusuz senin bireysel ve toplumsal ortamlarda harikulade bir derinlikte tablonu izlemek keyif verir. Tablonda neler mi var ? Yaşamın güzelliklerini, değerlerini kapsıyor, arıtıyor ve bir öz halinde çevrene sunuyor. Tabloyu her bakan göremez. Önce okumasını bilen olmalı. İçinden geçenleri yazayım biraz da aradığın insanı bulma umuduyla yüreğinin ve yolunun sevgiden geçen seni birgün bir yerlerde buluşturacağı düşüncesiyle hep umutlusun. O özel insan herşeyden önce dürüst olma noktasında en az senin kadar hassas, samimi, iyi niyetli, yüreği ve algılayışı güzel, aynı zamanda yüreğindeki iyiliğin güzel yüzüne yansımış olduğu biri olmalı. Bunların yanında ne istediğini bilen, aklı başında, duygularının farkında olması senin birbirleriniz için huzurlu ve güvenli birer liman olmanız için yeterli sebepler olacağını düşünüyorsun. Kendisine inanıp, güvenebileceğin, bu hayat yolunda onunla nefes alıp, huzur bulacağın ruh ikizine, eğer onunda senin gibi düşünüyor olmasını istiyorsun.

Aşk’a yalan katmayan ; Bir sevgi arıyorsun, seni hiç aldatmayan, seninle gündüz gece ismini, dilinde hece yapmak. Mutluluk değin , aşk şarabından yudum yudum kana kana içmek , iliklerine kadar hissetmek istiyorsun. Dizinde uyumak, saçlarının okşandığın. O’nda huzur bulduğum erkek arıyorum dersin. Ne yaparsam yapayım herşeyimi hoş gören, aşkıma değer veren, sevgide kıymet bilen, sevgilim bana güven veren olsun. Güçlüğe göğüs geren, Ben’i Ben’den çok seveni arıyorum. bulur muyum der gibisin.
Kadın her yaşta güzeldir, özeldir ve kadındır. Yeterki sevmesini bilen olursa, kadında kendisini bakmasını bilirse. Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Birazda erkeğine göre değişir. Kimi rakı tadında sever, kimisi şarap tadında. Benim tercihim 40’lı yaşlar.

40 ‘ lı yaşlar

40 yaşına gelmiş pek çok kadının ortak bir özelliği var; hayatta bazı şeyleri aşmış oluyorlar. Kendilerini yeni baştan keşfediyorlar. Hatta belki de 40 yaşında, hayatlarının en güzel, en verimli yıllarını yaşıyorlar. Kadın hangi kültürden olursa olsun, hangi mahallede yaşarsa yaşasın fark etmiyor, kendince çok önemli gelişmeler kaydediyor.
Erkekler acaba 40 yaşındaki kadını arzular mı? Hele ki ortada bu kadar güzel, dinamik, bakımlı 20 ve 30’luklar dururken sorusu çokça sorulur. Kadının hası, yaşıyla ya da görüntüsüyle seçilmez aslında. Gerçek bir dişi, kaç yaşında olursa olsun caziptir. İsterse 56 yaşında olsun, muhteşem bir dişi, peşinde ne 25’lik erkekleri koşturur, ne 35’likler deli divane olur. Yeter ki kendisi için en uygun erkeği seçebilme olgunluğuna erişmiş, mutlu bir kadın olsun. 40 yaş kadını artık deneme yanılmaları geride bırakmıştır. Kendisi için nasıl bir erkek istediğini bilir ve seçer. Kendinden emindir. Vücudunu nasıl kullanacağını çok iyi öğrenmiştir. Kendi formunun en güzel halini bilir ve onu kullanır. Hatta dişilik onun vücuduna iyice oturmuştur. Hayatındaki erkeği ustaca yönlendirmesini bilir.

Her kadın kendini tanır

40 yaş kadını, hayattaki pek çok korkusunu yenmiştir. Kendisiyle ve karşısındaki erkekle savaşmayı çoktan geride bırakmıştır. Anların tadını çıkarmayı öğrenmiştir. Kendi ayakları üzerinde durabiliyordur. Üstelik bu lafın gerçek anlamını bilir. Ayakları üzerinde durmak demek, ekonomik olarak karşısındaki erkeğe bağımlı olmamak demek değildir, sadece duygusal olarak bağımlılıklarından kurtulmuştur. Erkek onu bir sebepten aramadığında, kapısını kapatıp kendisiyle baş başa kalırsa, yine de mutlu olacaktır. Çünkü artık kendine ait güzel bir hayat kurmuştur. Bağımlı değil, bağlıdır. Sevmesini bilir. Sevişmesini bilir. Güzel olmayı ve güzel hissettirmeyi bilir. Bir erkeği seçerse, onu çok ama çok mutlu etmesini bilir. Kaprisi, beklentisi, yükü olmadan sadece duygularına odaklanabilir. 40 lı bir kadın seni seviyorsa onu sıkıca tutunun, asla onu üzmeyin. Aşk yaşarsanız heveslik olmaz, ömürlük olur. Hoyratça ve sınırsızca yaşarsınız.

Ahmet KİREÇCİ

10.04.2018 23:50

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin. Seninle aşkı yaşamak bambaşka . Sen aşk kadınısın .
Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh….

Bir cevap yazın