Hayat

Hayat

Saçma sapan bir hayat yaşıyoruz ahmet kireçci

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.  Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim,  Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin. Seninle aşkı yaşamak bambaşka . Sen aşk kadınısın .  Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh....

Saçma sapan bir hayat yaşıyoruz.
Hayat ; Ne garip değil mi ? Kimi aşkı mumla arar bulamaz, kimi de bulur değerini bilmez. Hayattaki kırgınlıkları yüzünden güvenmez, güvenemez. Yalnızlığı seçer ve acı çeker. Karşısındakini hiç düşünmez bencillikte önde gider. Sadece düşünmesi yeterlidir. Ama düşünmek için bile zaman ayırmaz. Her sabah güneş doğar ve bizler güneş doğdu deriz. Aslında güneş hep vardı , Bizler görünce böyle düşünürüz. Aşk da hep var gönlümüzde, ruhumuzda. Sen benim için aşkımın bir eserisin. Seni bir vesileyle hissedince aşkım define olur. Kimileri bu defineyi ara da bulamaz. Kimileri bulurda define olduğunu bilmez. Ben aşk denilen defineyi ; yeri geldi gözlerimle kazdım , yeri geldi sözlerimle, yeri geldi yazılarımla, Sahiden söylüyorum aşkı buldum ben. Gözlerinde boğulmuşsam, sözlerine kanmışsam, yüreğinde yanmışsam ben aşkı iliklerime kadar yaşıyorumdur. Şimdi söyle bakalım ; Aşkı olmayan aşık olur mu? Olmaz tabiki, aşkım bitmez benim. Aşkım biterse ben biterim, bilirim bunu. Aynen mum biterse ışık söner. Işık sönerse de mum bitmiştir.

Üzülüyorum insanlara. Hep birşeyler peşindeler. Aşk = Huzur bunu anlamıyorlar. Huzur bulmak için, yırtınıyorlar, çırpınıyorlar, paralanıyorlar, sağlıklarını yitiriyorlar. Sonra mı bütün kazandıklarını sağlığına kavuşmak için harcıyorlar. Huzur demek mutluluk ve mutlulukta aşktan geçer. Zincir halkası gibidir. Bırakın alavere dalevere çevirmeyi. Para huzur , mutluluk , aşk getirmez. Demem o ki aşkı bulduysanız asla kaybetmeyin.

Ahmet KİREÇCİ

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin. Seninle aşkı yaşamak bambaşka . Sen aşk kadınısın .
Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh….

Bir cevap yazın