Hasret Kokan Geceler

Hasret dolu bir gece daha ,yolun sonunda sana sarılabileceksem her türlü zorlukla baş edebilirim
Her şeyden elimi ayağımı çekeceğim, az kaldı. Bu gece de sana mutlu uykular dilerken her şeyimi sana veriyorum bir solukta. Benim mutluluğum sende erimektedir. Ne tuhaf değil mi?  Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?
Kısırdöngü düşünceler.
Lütfen, lütfen çok geç olmadan ellerimden tut. Ben hâlâ umutsuzca ellerimi tutmanı bekliyorum. Unutma. İhmal ettiğin her şey ölür. Vicdanına hesap veremezsin. Bak bugün seni çok özledim, yarın da çok özleyeceğim, ve her sabah uyandığımda içimde buluyorum yine seni .
Susuyorum yine Aşkım sen musait değilsin diye. Yoksa seni düşünmediğim anım olmuyor. Hava kapkaranlık. orası geceleri daha soğuk oluyormuş öyle dediler. Snin bünyen zayıftır sevgilim sıkı giyin ve üzerini güzelce ört. güzel düşünceler olsun hep aklında, kalbinde. kaldır kafanı yıldızlara bak. sen her şeyin üstesinden gelirsin canımın en içi. ben en güzel gecelerinde ya da en kötü gecelerinde elinden tutup ‘geçecek diyemeyeceğim belki ama geçecek bitanem söz güzel saçlarından öperim. iyi uykular huzurlu geceler sevgilim. Cimcimem karicigim.
burada kuşlar cıvıldamaya başlayacak, orada da başlar mı? Uyuyor musun yoksa uyanık mısın? Uyuyor ol lütfen gözlerin yorulunca başın ağrır senin, ilaçta kullanmazsın sen sevmezsin bilirim. Yakında güneş doğacak ve sabah olacak. yeni günlerinde ben olamayacağım belki yanında ama kendine hep dikkat et olur mu? Canim sevgilim, öpüyorum güzel saçlarından. Ben neler düşünüyorum bak yine ya offf.
Ahmet KİREÇCİ
15.06.2019
02:52


Her şeyin üst üste geldiği zamanlar olur. O an farkına varılan yorgunluktan, kırılan kalbin hissettirdiği duygudan, kafada oluşan her belirsizlikten, pişmanlıklardan, gerçeklerin boğazda bir yumru oluşturmasından kimsenin haberi olmaz. Olsa bile umurlarında bile olmaz. O yüzden kendine, sadece sen lazımsın. Bir başkası değil.
Aldığım en büyük ders hiçbir koşulda ve hiçbir sebeple taviz vermemem gerektiği. Zor zamanmış, iyi değilmiş, yanlışlıkla olmuş, öyle olacağını düşünememiş. Ben kimsenin alttan alındığı durumları bir daha yapmadığına şahit olmadım.
Neyi istemiyorsan, o oluyor. Neyden korkuyorsan, o başına geliyor. Ne olmak istemiyorsan, o oluyorsun..
Duvarları olan birini sevmenin en zor kısmı da o duvarları aşmaktır. Aşamıyorsun çünkü hiçbiri senin yüzünden örülmedi. Kimseye söyleyemediğin şeyleri defalarca kendinle konuşarak duvarlara anlatmak. Ne tuhaf değil mi? Bazen anlatasım gelir bazen ölmüş gibi susmak . Neden mi? Biri gelir seni senden eder , Öyle çok zaman sustum ki artık istesem bile konuşacak hevesim yok, kime ne anlatayım. Seversin aşık olursun sonra susmana sebep olur. Bazılarının gönlü kalbi geceden bile Kara simsiyah hiçbir Işık aydınlatmaz onları. Bugün Haziran 16 yıllardan 2019 ve uykusuz bir gece daha bitiyor . Diğerleri gibi yakarak, yanarak. Ah be gece senin kadar kimse eşlik etmedi benim yalnızlığıma. İsyan mı ediyorum dersen Evet. Bu isyana bir gecenin karanlığı şahit Bir de sokaktaki Kaldırımlar şahit ama senin haberin yok camış gibi domaldın uyuyorsundur.
Ben değişmediğim. Herşey değişmiş ama sevmek neydi aşk ne kıymetini değerini İnan ki artık o kadar yabancılaşmış ki kimse bilmiyor kimse bir şey hissetmiyor değer kıymet diye denilen bir şey kalmamış. Benim dualarimda sen varsın. Rabbim sevdirirse seversin bilmesen de görmesende tanımasan da Rabbim Sev derse seversin. Uykusuz bir gece özlem var içimde o kadar haykırıyorum ki Sesim hiç çıkmıyor ve sen duymuyorsun. Simsiyah Gecenin koynundayım ve sen yoksun. Kollarında uyumak istiyorum. Ne güzel bir gün ama her yerde hüzün var çünkü senden umut yok. Sabah olsa ne yazar olmasa ne yazar. Güneş doğar mı bu sabah benim için onuda bilmiyorum inan.Seni danımadan önce de karalardım bir şeyler şairlik edasıyla. Yazardım evet herşeyi. Yazdıklarım ne kalbime dokunurdu nede duygulanırdım. Sen girdin hayatıma yüreğimden dökülenler mısra oldu şiir oldun. Şiirim oldun. Yazdıklarımı yaşıyorum inan bana. Sevdam var gözlerin ve yüreğimiz var. Kara sevdayı öğretti şiirim bana. Gözyaşlarım ıslatıyor mürekkepli satırları. Söz biter dediğimde yüreğim konuşuyor.

Seni özlüyorum. Özlemek insanı bitirirmi bilmezdim. Bitirirmiş. Bittim. Ben farklı hissediyorum son zamanlarda. Ne bir zamanlar sevmişsin gibi ne de bir zamanlar mutlu etmişsin gibi. Eşitlendi galiba verdiğin mutluluk ve acı. Hatta acılarım ağır basıyor içimdeki terazide artık. Canım çok yanıyor. Özlüyorum ve bu dayanılmaz. Yazmasam doluyorum. Yazsam umrunda değil. Ciddi ciddi çok şeyler planlıyorum ve kendimi sürekli frenliyorum. Birilerinin nasılsın diye sorması değil senin sormana ihtiyacım var artık. Ben susup sadece seni dinleyeceğim, her konuşmanı içime göreceğim kimse görmeden. Saklayacağım seni her zerremde. Her zerremde sen varsın ve bunu bilemez kimse. Hayatımın en ufak köşesinde bile sen vardın . Eksik kaldı her an. Sana iyi dileklerde bulunuyorum, dualar ediyorum . İyi ol her zaman, mutlu ol , sağlıklımol ve özleme lütfen. Senin özlemene dayanamam. Biz yan yana olamıyoruz, bizi yollar kilometreler ayırdı biriciğim. Eğer farklı yerler olmakla sesini bu kadar özlemezdim. Ve sarılma umudumu yitirmezdim. Hayallerimide alıp çöpe atmazdım bedenimi. Oradan oraya savrulmazdı beynim. Ben çok yoruldum. Bu yorgunluğumu anlatmak pek mümkün değil. Umarım bir yerlerde hala gülümseyebiliyorsundur. Başka tesellim yok inanki.
Ben ne yapacağımı unuttum. Beynim donuk donuk şu sıralar. Ben bir hiçim. Sevdiğim için artık bir hiç olduğumu anlamak beni yıkmışı, kendim de artık bir hiç olduğumu anladım ve ölüm gerçekten çok yakın görünüyor artık. Yaşamak boğazıma düğümleniyor. Yaşamak etimi kesiyor ince ince ve sızlıyor. Ben yaşamayı özlüyorum, sesin yaşamdı benim için ve aylardır yaşamıyorum. Sen sustun ve günler bitti, gecenin karanlığı tüm sesleri içine gömdü. Gözlerim buğulu kaldı. Gel artık, iyi değilim.

Ahmet KİREÇCİ

16.06.2019

03.27

Bir cevap yazın