Evlilerde sevebilir mi ?

ahmet-kireçci- Ahmet Kireçci- EVLİLERDE SEVEBİLİR Mİ - Çok hassas bir konuya değineyim- çoğu insan bunun muhabbetinden bile korkuyor - Evli insan neden sevmesin ki kalbine nikahla kilit mi vuru
ahmet-kireçci- Ahmet Kireçci- EVLİLERDE SEVEBİLİR MİÇok hassas bir konuya değineyim- çoğu insan bunun muhabbetinden bile korkuyorEvli insan neden sevmesin ki kalbine nikahla kilit mi vuru

Evlilerde sevebilir mi ?

Çok hassas bir konuya değineyim, çoğu insan bunun muhabbetinden bile korkuyor. Evli insan neden sevmesin ki kalbine nikahla kilit mi vuruluyor. Sevmese tabiki çok iyi olur ama bazen oluyor işte. Herkes aşık olarak evlenmiyor ki. Çevremde izlenim ve gözlemlerimden bunları yazmak geldi. Değişik bir çok hikaye var.Genelde hemen aşık olan suçlanır ama karşı tarafı boş bırakan ,ilgisiz kalana kimse bir şey demez. Ben bunun için mutlaka doğru kişiyle doğru evlilik diyorum çünkü ayrılmak bile çözüm değil çocuklar olunca. Aşk kapıyı çalmadan girer, bir boşlukta yakalar sizi , tüm bedeni sarar. Sevgi, hiç umulmadık çorak topraklarda bile filizlenebilecek güce sahip bir tohumdur. Aşk ateşten gömlektir diye boşuna dememişler. Bana göre”sevgi düştüğü kalbi yakar…” Evliyken sevip tutkuyla aşık olabilen biri her anlamda kavruk ve yalın eksik kalmıştır bence.
Keşke olmasa böyle bir durum ama bu safhaya getiren etken ve eşleri irdelemek daha doğru olur. Heralde kişi için böyle bir durum çok zor olsa gerek. Sonuçta bu kişinin de elinde olmayan bir duygu veya düşünce nihayetinde. Fakat böyle bir şey ilk duyulduğunda nedense kulağa pek de hoş gelmiyor. En azından ben böyle düşünüyorum.

Evlilerde sevebilir

Evlilerde sevebilir eğer eşine sevgisi aşkı muhabbeti bitmişse neden bir başkasını sevmesin le başladı muhabbet. Bittiyse madem eğer geri dönüşü yoksa boşansin sonra aşkını yaşasın aynı çatı altında aşk bitmişse , çocuklardı derken yıpranmanın bir anlamı var mı ki . Zor bir durum her iki taraf içinde karar verilirken eş kendini ve çocuklarını da düşünmek zorunda ve ona göre karar vermesi gerekir . ŞAŞALI TÖRENLERLE EVLENİLİR KAVGA GÜRÜLTÜYLE BOŞANILIR HEP.
Günümüzde evli olupta başkasını seven insanlar bi hayli çoğalmaya başladı adliyeler boşanma davalarıyla uğraşmaktan diğer davalara sıra gelmez oldu neredeyse . Böyle bir durumda nasıl bir karar verilebilir ki. Sevgi saygı ve birbirlerine tahammül bitmişse ve geri dönüşü yoksa çocuklar açısından her iki taraf içinde dayanılması zor bir durum diye düşünüyorum.
Çevremde bu sorunları yaşayan tanıdıklarım vardı ve ne yaptıysak vazgeçiremedik karar vermiş bir kere boşanıp güya sevdiği insanla çok mutlu olacaklar . Hani derler ya sevdiğini serbest bırak gitsin geri dönerse zaten senindir dönmezse çoktan bitmiştir yada buna benzer bir sözdü tam hatırlayamadım şimdi .

EVLİLERDE SEVEBİLİR Mİ ?

Objektif bakıldığında empati yaparsak evlilerinde tekrar sevmeye hakkı var evlendik diye öyle yada böyle birine katlanmak zorunda değil hiç kimse herkesin sevgiyle mutlu olmaya hakkı var . Ama bunu yaparkende sadece kendi mutlulugumuzu düşünmek te bencillik olur her iki hatta üçüncü şahsın hakkında ortak bir adımla karar verilmelidir bence.

Bunlar benim naçizane fikirlerimdi bilmem sizler ne düşünürsünüz EVLİLERDE SEVEBİLİR Mİ ?
Sevmek, isteyerek uygulanan bir duygu değildir ki. Sevmeye layık olan sevilir. Kah davranışlarıyla, Kah çekiciliğiyle.

Ama evlilik kutsal bir kurumdur. Hele de çocuklar da varsa. Mutlaka sevgi ve aşk vardır bu birleşimde. Böyle bir durumda istemese de başka birini sevmişse ne olur. Bazı durumlar özveri gerektirir. Sevgiler yüreğe gömülür. Yuvayı bozmaya sebep olmamalıdır başkasına karşı olan sevgiler. Gerekirse yüreğe gömülmelidir. Bir sempati olarak kalmalıdır. İnsan oğlu güzelliklere layıktır. Her şeyin en iyisine en güzeline layıktır. Sevgilere de. İçinde kalsa da yaşar o sevgiler. Seven sevilmeye layıksa. Ama sevgilerin en güzeli, en kutsalı aile sevgisidir. Sevgi bizim kontrolümüzde değil gibi görülse de. İstenirse sürdürülebilecek bir sevgidir aile sevgisi. Yeter ki güzeli görmeyi bilelim. Seven varsa da saygı duyalım.

Ahmet Kireçci

“Evlilerde sevebilir mi ?” üzerine 2 yorum.

  1. Geri bildirim: AŞK YAŞANIR ANLATILMAZ - Ahmet Kireçci Official Website

  2. Geri bildirim: Bana aşık olur musun ? - Ahmet Kireçci Official Website

Bir cevap yazın