Bir kadın tanıdım adı Sultan

Bir Kadın tanıdım adı SULTAN
Herkesin yaptığının hata , onun yaptıklarının yanlış kabul edildiği bir kadın. Ziyan olmuş bir hayat hikayesi var. Onca hengame içeresinde tertemiz kalmış bir kadın. Umutları çalınmış. Sevdası yarım bırakılmış . Kırıkları inanın saçlarının uçları değil. Hep hayalleri olmuş. Artık inanmayı bırakmış. Güvendikçe güçsüzleşmiş. Sadece değer yargıları kalmış elinde. Hayata küsmüş bir kız çocuğu masumiyetinde dudaklarını büzmüş sadece.
Hayata küstürenlere inat . Çizmiş birçok şeyin üzerine. Korkutulmuş. Bastırılmış duyguları. Açılamamış kimselere. Hayat yorgunluğu belini bükmüş. Yeniden başlamaya . Hayatını değiştirmeye. Geçmişiyle yüzleşmek istememiş. Yeniden kaybetmelere göze alamaz artık. Susmuş . Çevresindeki sağır insanlara avaz avaz bağırmak yerine . Susmayı tercih etmiş. İçinde neler birikmiş bir bilseniz. Sadece sustukları mı? Neşesi, çığlıkları, hüznü, sevdası. Elini koluna bağlayan çaresizliği. Sanmayın yüreği durgundur. Deli taylar koşturur. Fırtınalar kopar. Ama o yine de susar. Korkar artık. Ürkek bir ceylan gibidir aslında.
Ya ansızın biri çıkarda karşısına. Depreşirse duyguları. Aşk sarhoşu olursa. Yüreği yerine etine değer verdiğini öğrenirse . Bir şerefsiz uğruna yine yıllarımı heba ederim diye korkar. Kalan yıllarını hesap eder sürekli. O çok iyi bilir sevda başa düşünce akıl ikinci plana düşer. Esen yelle saçları savrulacak . Kördüğüm olan kelimeler cümlelere dökülecek. Yollarındaki sisler dağılacak. Çırılçıplak bir gökyüzü misali aydınlanacak herşey.

Yine de korkar , kabuğuna çekilir. Sadece susar.

Ahmet KİREÇCİ
01.10.2021
23:04

Bir cevap yazın