Bir kadın tanıdım adı Sultan

Bir kadın tanıdım adı Sultan

Bir Kadın tanıdım adı Sultan
Herkesin yaptığının hata , onun yaptıklarının yanlış kabul edildiği bir kadın. Ziyan olmuş bir hayat hikayesi var. Onca hengame içeresinde tertemiz kalmış bir kadın. Umutları çalınmış. Sevdası yarım bırakılmış . Kırıkları inanın saçlarının uçları değil. Hep hayalleri olmuş. Artık inanmayı bırakmış. Güvendikçe güçsüzleşmiş. Sadece değer yargıları kalmış elinde. Hayata küsmüş bir kız çocuğu masumiyetinde dudaklarını büzmüş sadece.

Bir Kadın tanıdım adı Sultan

Hayata küstürenlere inat . Çizmiş birçok şeyin üzerine. Korkutulmuş. Bastırılmış duyguları. Açılamamış kimselere. Hayat yorgunluğu belini bükmüş. Yeniden başlamaya . Hayatını değiştirmeye. Geçmişiyle yüzleşmek istememiş. Yeniden kaybetmelere göze alamaz artık. Susmuş . Çevresindeki sağır insanlara avaz avaz bağırmak yerine . Susmayı tercih etmiş. İçinde neler birikmiş bir bilseniz. Sadece sustukları mı? Neşesi, çığlıkları, hüznü, sevdası. Elini koluna bağlayan çaresizliği. Sanmayın yüreği durgundur. Deli taylar koşturur. Fırtınalar kopar. Ama o yine de susar. Korkar artık. Ürkek bir ceylan gibidir aslında.


Ya ansızın biri çıkarda karşısına. Depreşirse duyguları. Aşk sarhoşu olursa. Yüreği yerine etine değer verdiğini öğrenirse . Bir şerefsiz uğruna yine yıllarımı heba ederim diye korkar. Kalan yıllarını hesap eder sürekli. O çok iyi bilir sevda başa düşünce akıl ikinci plana düşer. Esen yelle saçları savrulacak . Kördüğüm olan kelimeler cümlelere dökülecek. Yollarındaki sisler dağılacak. Çırılçıplak bir gökyüzü misali aydınlanacak herşey.

Yine de korkar , kabuğuna çekilir. Sadece susar.

Ahmet KİREÇCİ
01.10.2021
23:04

Bir cevap yazın