Ben hekes değilim

Ben hekes değilim

Cimcime. Acıyan yerlerini öpecek biri varsa hayatında. Hayatın renklenir. Canına can gelir.

Şunu bil ki.Ben herkes değilim. Herkes gibi yürümem,  bastığım kaldırımlar sadece Arnavut kaldırımı değil mesela, sıra sıra dizilmiş taş değil.  Ben herkes değilim. Gökyüzü bir mavilik yada buluttan ibaret değil.  Ne nefesler ne yüzleri görüyor derindir. Ben herkes değilim . Herkes gibi bakmam insanlara doğaya yaşayan her canlıya var olan her nesneye farklı bakar farklı görürüm daha derin daha narin ve daha estetik. 

Bugün ise gelirken ne hissettim biliyormusun?  Hey ruh ikizim benim gibi birinin daha varlığını hissetmek ve bilmek beni daha da bir zirveye ulaştırdı dahada bir mutlu etti. İnanki bunun bir rüya yada gerçekmi diye kendime sordum böyle gök kuşağı kadar renkli biri daha varmıydı varmış görmeye başladım oda sensin.Bu sabah küçükte olsa yaşadığımız şey çok güzeldi hemde çok çünkü  sohbet ettin o narin ses tonuyla yargılamadın sorgulamadın saçma sapan düşünüyorsun demedin işte bu canısı işte bu. Kimsenin kimseyi bir kalıba sokmadığı kendi isteklerine göre şekillendirmediği bir hayat. Tekrar teşekkür ederim.

Öyle ne geldiyse içimden döktüm yine sana senin gibi noktasına virgülüne dikkat etmeden.  Ben buyum işte doğalım.

Seni bana Rabbim gönderdi biliyorum.  Hediye gibi . Başımın üstünde yerin var her daim.

Ama amasi şu canısı benim gel gitlerim var duygu karmaşalarım öfke kontrol sorunlarım içeme kapanmalarım var.  Ağlama nöbetlerim var. Peki bunları birlikte aşabileceğiz değilmi?

Geçmişte yaşadıklarım sırtımdaki kamburlar içimdeki derin izler bunları tedavi edebileceğiz dimi. Biliyorum sende yaralısın aslında aynıyız yaralarımızı birlikte saracağız dimi hiç yorulmadan hiç bıkmadan içimizde ne kaldıysa yaşayarak severek aşkla başaracaz dimi canısı.

Hepsine evet. Fazlası olacak inan bana.

Aşk en yüce duygu insani her konuda mutlu ediyor âdeta bir kuş yapıp uçuruyor herşey anlam kazanıyor

Önemli olmaz düştüğün yerler, atıldığın kuyular, aldığın yaralar, yalan çıkan bildiğin tüm doğrular. İşittiğin tüm kötü sözlerin yeri bile çabuk iyileşir o zaman. Karıcığım;  Bu dünyada seni en çok ne yordu? Yemin ediyorum söylediği ile davranışı bir olmayanlar. derim tereddüt etmeden.

Hayatta sadece sorunları olduğunu düşünenleri anlamak zorunda bırakmayacaksın kendini

.

Hayatın gerçek bir mucize olduğunu, şiir gibi güzellikleri bağrında taşıdığını, hayatın her insana bir şekilde gülümsediğini anlamayanlarla uğraşmayacaksın

.

Hayatı kaybetmekten daha kötü bir şey vardır. Hayatın anlamını kaybetmek.

Yüreğine ruhunu okşayıp rahat ettirmeyeceksem. Yanında aklında yüreğinde olmamın bir anlamı olmaz.

Haksızmıyım cimcime söyle.

Güzel sevmek, çok sevmenin binlerce adım ötesinde değil midir? Ne çok kadın var bu şehirde.  Ama yalnız sen, bir tek sen yoksun. Yüreği güzel hatun yok.

Ah sevmek ah. Sevmek, güzel birine aşık olmak değil, o kişide bilmediğin bir zamanın, beklenmedik bir anında kendini bulmaktır. Gözlerinde kaybolmak. Yüreğinde ısınmak. Bedeninde mest olmasıdır. Şanslıyım hemde çok. Bir adamın kendini en şanslı hissettiği andır bir kadının ona güvenmesi. Yüreğinde erkeğini hapsetmesi gerekmez mi?

Ben hayatımda senin kadar güzel yürekli .

Ama bir o kadarda korkak ürkek ceylan gibi bir kadın tanımadım.

Ahmet KİREÇCİ

24.09.2021

18:23

Bir cevap yazın