Ben aşkıma değil kendime kırgınım

Ben aşkıma değil kendime kırgınım.

Ne Sultan’ın haberi var. Ne aşkın. Öyle bir sevdaki çıkmaz sokak gibi. Aşağı tükürsen sakal. Yukarısı bıyık. Her gece rüralarımda geziyorum sokak lambasının aydınlığında gezer gibi sokakları. Her ışığın titremesinde ürperiyorum. Kabuslar görüyorum.

Sen belki sıradan bir makale yada şiir gibi okuyorsun yazdıklarımı. Üzerinde düşünmedin belkide derin derin.

Sen düşünce . Sevdan düşünce aklıma hiç sıcak içemedim kahvemi. 

Ben ne anlarım bir omuzda ağlamaktan, bugüne kadar başımı yalnızca duvarlara yaslamışken. Yastığa dökülen yaşlarımı. Yıldızları yorgan yapıp yattığım gecelerim var benim.

Çaresizlik nedir bilemezsin. Sen umut mu sanırsın. Kurtuluş mu sanırsın uçurum kenarına gidip gidip atlamamak için arkana dönüp omzunda el aramayı. Hayata tutunmaya sebep olacak bir el ne demek bilir misin?

İlkokul 2 ci sınıfta pamuk çapasıyla başlayan . Bağ bozumu çeltik derken okul ve iş hayatını birlikte götüreni nereden bileceksin. Yaş 46 hala çalışıyorum. Haram yemedim. Alnımın teriyle yaşadım. Akıl hocası oldum şimdilerde. Öyle derler. Nedeni çok kaybettim dürüstlükten. Yıkılmadım. Çelme mi takmadılar düz yolda neler neler. Sevdiklerimi toprağa verdim ellerimle. En çok babam koydu. Ölümle yüzleştim üç defa kalp sıpazmı sayesinde. Anlayacağın benim kaybedecek bir şeyim kalmadı bu hayatta.

Kalbimin delice atması. Sözlerimin içten olması. Kimselerin hayal edemediklerini yapıyor olmam ondandır.

Affettim bir çok şeyi. Omzumda yüktü onlar. Hayat öfkeyle yaşanmadığını öğretti.

Ketum olduğum doğrudur.

Kimseye söyleyemem, kimseye anlatamam, ben bazen kendime bile açıklayamazken duygularımı nasıl anlatırım? İçimde kopuyor fırtınalar, içimde diniyor. Susmak en güzeli. Susmak çözmüyor ama en azından konuşmaktan daha iyi geliyor.

Hayat bana ne yaşatırsa yaşatsın. Karşıma ne kadar kötü insan çıkarsa çıksın.  Ne kadar canım acırsa acısın.

Sonuç değişmeyecek.

Ahmet olmaktan . İyilik yapmaktan ve aşkım Sultan’ı sevmekten asla vazgeçmeyeceğim. Bunlar beni nefes aldığım sürece mutlu edecek.

Kim ne söylemiş umrumda değil.

Ahmet KİREÇCİ

10.02.2021

09:11

Bir cevap yazın