Bana aşık olur musun ?

Bana aşık olur musun ?

Bana aşık olur musun

Bu aralar en çok sorduğum sorulardan biri mi acaba evlilerde sevebilir mi ? Hatta o da bana aşık olur mu ? Ya da ben bu değildim, evlilik aşkı öldürür mü ?
Aşk denilen şey heyecandır. Hayatımızın anlamıdır. Bunlar ne saçma sorular diyebilirsiniz . Bir önceki yazımda biraz bahsetmiştim. İnsanlar aşık olmalı, bunun cinsiyeti yoktur. Öldükten sonra aşk yaşanılmaz. Aşk gecelerin ışığı, heyecanın ve arzuların doruk noktalarına ulaşmasıdır. Aşıklar neler mi yapar , aslında sıradan olmayan herşeyi diyebilirim. El ele sahilde yürümek, pamuk şeker yemek, mehtabı izlemek, gönül şarkısı bestelemek, ele avuca sığmamaktır. Rengarenk çiçeğe benzer hayatım sen olunca hayatımda. Şimdi usulca sokulsam yanına, sarılsam belinden çeksem kendime, tenine dokunsam, sınırları ortadan kaldırsam, kim olduğumuzu unutsak bir an için.Sadece aklımızı eseni yapsak.

Dudakların gelincik olsa, boğulsam tükürüğünde. Kaybolsam senin şehrinde. İşin aslını sorarsan , ben sana aşığım. Uzun zamandır seni takip ediyorum. Bu aylardır desem yalan olmaz. Sustum hep , açılmadım, açılamadım. İçimde yaşadım fırtınalarımı. Seni ilk gördüğümde aramızda bir şeyler yaşayacağımızı anlamıştım. Şartlar olgun değildi, sustum. Sayfalar dolusu yazdım seni, düşüncelerini, duygularını, yaşadıklarını ve yaşayamadıklarını. Bana aşık olur musun ? Dediğim oldu. Yazmaktan çok korktuğum zamanlarda oldu, ya bunları bir gün okumak istersen elin ayağına dolaşırsa, dilin tutulursa hatta, şaşkınlık yaşar o an beni terk edersen korkuyla diye.

Bana aşık olur musun ?

Ben sana aşık oldum manyak 🙂

Bana aşık olur musun
Gönül bu işte, ota da konar boka da. Sen ne ot oldun nede bok. Şimdi durduk yere nereden çıktın sen karşıma deme sakın. Önce alıcı gözüyle bak. Göreceksin zamanla benimle çok daha farklı yaşayacaksın aşkı. Öyle bir edayla bak ki , sadece yaşamayı seç. Pek fazla beklentim yok senden, biraz saygı olsun yeter. Seni bir kalıba sokmak, seni değiştirmek niyetim hiç olmadı. Sen olduğun gibi kal. Seni sen yapan değerlerin ile. Seni anlamlı kılan bunlar zaten. Aşk benim yada senin için çok mu yada çok mu geç dersen bilmem. Peki aşkı yaşamak için ne yapmalıyız dersin içinden . Çok fazla fedakarlık gerektirmez, uzakta bile olsak bir birimizi günde bir saat yada bir an teslim edelim koşulsuz, sınırsızca ve hoyratça. Çok mu saçma geliyor kulağına. Zaman gelecek bu birler iki , ikiler üç saat olacak ve ben beş dakika telefonda sohbetten nefret ederken seninle saatlerce konuşmaya doyamıyorum diyeceksin. Gönlünü ferah tut, sakın ama sakın endişe etme. Söz veriyorum, hoşlanacaksın benden. Sen sadece zamanı, akışına bırak.

Kısaca bit not düşeyim buraya. Yaşım 43 olmuş daha kaç yazım olabilir? Ya da yaşanacak kaç kışım. Aşkı yaşamak için kaç baharı beklemem gerekli. Yanımda olanla mı ? Yüreğimde olanla mı ? Sorguluyorum bana yıllardır verdiklerini ve benden aldıklarını. Değmiş mi acaba diye. Sevdi mi? Sevdirdi mi? Değer verdi mi? Maddi odaklı mı baktı hayata yoksa maneviyat önemli miydi? Kafamda deli sorular ? Şimdi tek emin olduğum şey senin hakkında tek soru işareti yok kafamda.

Ahmet KİREÇCİ

Anahtar Kelimeler ;

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin. Seninle aşkı yaşamak bambaşka . Sen aşk kadınısın .
Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh….

Bir cevap yazın