Aşkımsın ömrümsün

Aşkımsın ömrümsün

Aşkıma mektup AHMET KİREÇCİ

Aşkım
01.04.2018 saat 01:03 hala aklımdasın bil istedim.
İnsan hayatında olumlu yada olumsuz , acı yada tatlı bir çok şey yaşar. Açayım biraz daha ; güzellikler, çirkinlikler, hastalık, zenginlik yada fakirlik. İyi günleride olur , kötü günleride. Hayat yolculuğunda herşey film şeridi gibi ardı ardına yaşanır. Acımasızca ve bize sormadan. Saliseler saniyeyi, saniyeler dakikaları, dakikalar saatleri, saatler günleri , günler ayları, aylar yılları son olarak mı dersen, yıllar ömrümüzü . Bebeklik çocukluk, gençlik, olgunlaşma ve yaşlılık. Bu yolculukta bazen yavaş yavaş ilerlersin kaplumbağa misali. Bazende hızlı ilerlersin ses hızında. Bu yolculuk esnasında öğrenmeyle geçer herşey. Yaşamayı, sevmeyi, sevilmeyi, emek harcamayı. Tek gerçek şu ki; Bu yolculukda elbette çok şey öğrendim, en önemlisi neydi bilir misin ? Seni sevmeyi öğrendim. Her doğan güneş başka doğuyordu. Bedenim ısınmıyordu, yüreğimde ısınıyordu.

Hayatımda yeni sayfa açmıştım seni tanıdığım gün. Hayatıma girdin. Bunları fark ediyor olmam bile çok anlamlı . Seni düşündükçe kalp atışlarım başka atıyor, şimdi anladım ki yüreğim senin ve senin kalacak. Yüreğim yüreğine akıyor çağlayan gibi, şelale gibi. Şimdi sorarsın bana iyi mi , yoksa kötü mü ettin diye. Vicdan muhasebesi yapmayacağım. Seninle bir yola baş koydum. Acısı da , tatlısı da kabülüm. Benden net cevap istiyorum dersen; iyi ettim ki şuan benimlesin, benim yarimsin, benim hayatımdasın. Sen anlatılacak , yazılacak kadın değilsin. Yaşanılacak kadınsın. Evet seni yaşamak sınırsızca , hoyratça ve sorgusuzca. Sana sahip olmak, sahip olabilmek, aklında , yüreğinde olabilmek tarifi anlatılmayacak duygu. Belkide sana olan sevdamı anlatamayacağım bir ömür boyu. Bugün bir kez daha anladım ki, hayat basamaklarından çıkarken zirvelere doğru, benim olduğun için içim çok huzurlu. İyi ki aşkım sın. Sen benim Aşkımsın ömrümsün bu kadar net.

Ömrümsün

Ömrümsün.
Hayat yeniden anlam kazanmaya başladı desem yalan olmaz. Ne çok ihtiyacım varmış , kulağıma fısıldanan bir sevda sözcüğüne. Hep derdim gitmeli , kendini toparlamak için. Nereye olduğu önemli değil bazen bedenen, bazen ruhen. Rahatlamak için konuşmak gerekliymiş. Başını omzuna koyup. Yaş kırklı yaşlar oldu mu sorguluyorsun kendini ve hayatını. Şayet kadınım diyebileceğini bulduysan hiç kaçırmayacaksın. Şarap gibi gelir. Mahsenden çıkarmalısın. Çünkü seni her şeyinle kabul eder ve sever. Yıllanmıştır. Karıştırmayacaksın mazisini, kadehe doldurur gibi doldurup içeceksin. Bulandırmadan nazikçe. Kalbi açtır sevdaya , bakma cesur göründüğüne ceylan gibi ürkektir. Kadınım dediğine genç bir kızdan fazlaca üstüne titremelisin ve ona sırtına güvenerek dayanabilirsin. Asla sana ihanet etmez. İkinci bahar safsatalarına inanma. O kadın senin aşkın olur, ömrün olur , canına can olur. Ceviz kabuğuna doldurmayacak sorunlara dert etmez. Üzmez , kırmaz seni. Kadınım diyorsan ; onu çok sev. Unutmayalım her karşınıza geçene Aşkımsın ömrümsün diyemezsiniz .

Ahmet KİREÇCİ

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin. Seninle aşkı yaşamak bambaşka . Sen aşk kadınısın .
Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh….

“Aşkımsın ömrümsün” üzerine 1 yorum.

  1. Geri bildirim: Kıskanıyorum Manyak — Ahmet Kireçci Official Website

Bir cevap yazın