Aşkım sultanım

Aşkım sultanım

SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın. Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin.

Aşkım sultanım , Öyle utanganç ,sıkılgan tebessümle durma karşımda. Ellerini de görmek istediğim yere koy. Yanlış manaya bu bir gözaltına alınma değil. Gözlerime mühürlüyorum seni yalnızca o kadar… Dediğim gibi çok da gülme. Zira öpesim geliyor gülüşünden. Ne yumuşaktır kim bilir tenin. Ve ellerin… Ellerinde bin bir renk var biliyorum. Ellerini öpüşüm bundan. Hani bir bebeğin avuç içlerini öper gibi. Kokusunu içine çekerek öpmek gibisi yok. Böyle şeylerin verdiği huzur anlatılamaz. Sımsıkı da sarılamam sana. Kırılırsın, gücenirsin. Ve sana her bakışım çekingendir. Sen konuşurken bana bakma, öyle daha rahat incelerim yüzündeki gül bahçesini. Ellerini diyorum ellerini! Görebileceğim bir yere koy. Dokunmak koşul değil, görsem yeter. Böyle dediğime de bakma. Sen ne anlatsan aklım ellerini öpmekte olur.

Ben böyleyim işte. Aldım mı huzurun tadını aklım fikrim sende olur. Senin ellerinde… Saçların bana vereceğin lastikle bağlı , başın göğsüme değdiğinde parmaklarım saçlarına dokunmakla ödüllendirilir. Seninle üçlü koltukta sarılıp iki battaniye ile bir olunur. Filmler tekrar sefer izlenilir. Ezberlenen replikler sen varken unutulur. Mutfakta demlik yakılır, belki yemek alabilir yerini. Her gün aynı çeşit yemeklerle doyulur. Sen dokundun diye yoğurdun tadı başka, ekmeğin tadı başka oluverir. Hele kahve içmek seninle. Sonra sen gülümsedin diye uğruna bir ömür serilir. Tüm renkler sen bakıyorsun diye maviye dönüşür. Ben bakınca siyaha. Fakat ben sana bakınca cennet görülür. Cennet rengârenktir, siyah bir renk değildir. Gülüşüne gökkuşağı denilir, gök; sen’sindir.

Aşkım sultanım

Ben aşk’ın ilk heyecanını sevginin kalıcılığını güvenin değerini kalp ritimlerinin ehemmiyetini sahiplenmenin güzelliğini ellerinin içindeki ellerimin terlemesini karşılıklı çay yada içmenin sanki dünyanın en güzel yerinde en güzel hatıra yaşıyormuş gibi hissettirmesini bir isimin yüzümde oluşturduğu gülümse gitsin diye semana baktığımda daha fazla gülmeme kapı aralamasını kolaya indirgenen küçük suçsuz duyguların bütün bedenimi ruhumu etkilediğini seninle öğrendim.

 

Ahmet KİREÇCİ

Anahtar kelimeler ; SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin.

“Aşkım sultanım” üzerine 3 yorum.

  1. Geri bildirim: Efkarlıyım felek - Ahmet Kireçci Official Website

  2. Geri bildirim: Ah be SULTANIM — Ahmet Kireçci Official Website

  3. Geri bildirim: Özledim — Ahmet Kireçci Official Website

Bir cevap yazın