Aşkı yaşamak

Aşkın ömrü var mıdır?  Diye sormak hata bence. Niye olsun ki. Taze tuttukca aşk bitmez.
Ha birde ; Aşka bir de nereden ve nasıl baktığınız önemli. Eğer bir kadını veya bir erkegin gözlerine baktığınız zaman kalbini görüyorsanız ve kendinizi oraya ait hissediyorsanız aşk her daim var olur.
Aşkı herkes yaşayamaz. Tadamaz. Herkese nasip olmaz. Aşk bazen acı verir bazen de o kadar uç noktalara çıkarır ki. İliklerime kadar hissediyorum demek. Avazın çıktıgı kadar bağrı çağıra ağlamak bazen de sessiz sedasız bir köşede oturmak bazen en zorunu sevmek bazen de var olduğunu bilmek. Bazen nefesine bile hasret kalırsın bazen gözlerine bazen de sesine uzaktan sevmek dokunamadan her yeni güne aklında kalbinde olanla uyanmak ilk ona günaydın dersin sesini duyurmadan kalbine dokunarak. Aşk öyle birşey ki sadece seversin kimse duymasın bilmesin sadece O bilsin o sevsin herşeye herkese inat.
Aşk ; Bazen gözyaşında, bazen bir gülüşünde, bazen suskunluğunda, bazen neşeli halinde ama en güzeli yanında varolduğunu bilmek.  Huzurun, saygın, sevdiğin, sevildiğin, umut ettiğin, umudun, gecenin yarısı onun adıyla uyanmak, kaybetmemek için savaş verdiğin, Allah’dan sadece onu istemek. Dualarından eksik etmemek.

Ahmet KİREÇCİ
18.12.2021
01:13

ahmetkireçci

ahmetkirecci

askimsultancom

türkiye

istanbul

yaşanmışhikayeler

analiz

karekter

kişilik

şiir

sultan

yaşam

terapi

pendik

Bir cevap yazın