Aşk karşılıklı yaşanırsa

Siz her kadını zeki mi sanıyorsunuz ?

Her kadın aşkı hak etmez. Zor dönemlerinde yanında olduğunu görmez erkeğinin. Eleştiri yerine aşağılamaya yönelir. Aslında her kadın sevilince güzelleşir. Erkeği bunun farkındadır. Samimi olarak aşıksa erkeği kadınını hissettirir. Ama bazı kadınlar bunu hissedemez.

Konuşmak istersin yüzüne duvar olur kadını.  Anlaşılmak istede hissetmez kadını. Kadın sanır ki sadece bedene duyulan hayranlığı vardır erkeğinin. Halbuki böyle birşey yoktur. Beden olsa ne olmasa ne. Zaten bedene bağlı başlayan ilişkiler; beden tatmin olduğunda sönen bir heyecan olarak kalıyor .

Sevilen kadın, aşık olan kadın, her zamankinden daha farklı daha çekici ve daha güzel görünür. Erkeği bunu bilir. Ama bazı kadınlar gerçek aşkı bulup yaşamaya başladığında aptallaşırlar. Bütün güzelliği elinden sabun gibi kaydırırlar. Kadir kıymet bilmezler derim bunlara. Aslında mantıklı olsalar keşke.  Aşk iki taraflı yaşanınca tadından yenmez ama yaşanan bu aşkı bir taraf diğer taraftan daha baskın yaşıyor, karşı tarafsa bu baskınlığı kullanmaya çalışıyorsa,  mantıksız davranışlar tavan yapıyor. Yazık olur aşka. Sudan sebepler yüzünden hiç olup gider. Üzgünüm öyle bir dönemdeyiz ki aşk adamı yada aşk kadını

görmek günümüzde çok zor .

Kadınların alıngan yapısı yada hassas dönemlerindeki davranışları aşkı söndürür.

Sonrası malum elindekini kaybeden kadınlar aciz mutsuz birlikteliği kurtarmak için çab içine giren kadınlarla doludur.

Tabiki de istisnalar var. Bazı kadınlarımız sevgisi için, her şeyi feda edebiliyorlar, erkeğin esiri gibi davranarak kendileri bile farkına varmadan tabularını yıkabiliyorlar.

Aşk karşılıklı yaşanırsa, hazzıda duruklarda yaşanır.

Ahmet KİREÇCİ

01.05.2021

01:59

Bir cevap yazın