Ah be Sultan

Ah be Sultan.
Diyeceğim o ki Cimcime.
Hayat çok acımasız.
Kimsenin kimseyi önemsemediği bu dönemde.
Size dair en küçük detayları bile .
Aklında tutan insanı kaybetmeyin.
O sana dua edendir.
Haberin olmadan.
Habersizce sevendir.


Çıkarsın işe giderken yada rastgele yürürken birden aklına gelirim . İçin sızlar anlam veremezsin. Sızlasın için isterim. Boğazın düğüm düğüm olsun. Olsun ki kimselere anlatamayasın. Ama ağlama, ağlayamayacak kadar yansın için. Yansın ki aşk ateşiyle pişesin. Küllerinden doğup aşk kadınıyım diyesin. Yeniden doğabilesin.
Hani bazı şarkılar vardır diline dolanır. Ezbere bildiğin halde .  Şarkıyı başa sarıp tekrar tekrar dinliyorsundur . İtiraf edeğim başa sardığın yada dile doladığın şarkı değil özlemindir. Özlediğindir. Sevdada ikilem yoktur. Ya tam açacaksın yüreğini, yada hiç yeltenmeyeceksin. Grisi yoktur aşkın.  Ya siyahı. Yada beyazı seçeceksin. Net olacaksın.

Sevmek zor olanı yada zoru sevmek değildir. Güzel yürekli olanı sevmektir. İçten seversen adam gibi. Sesi öyle yumuşak gelirki kulağına hiç susmasın istersin. Bakışlarında İstanbul’u izlersin. Gözlerinde onu yaşarsın. Acılarında boğulurken bulursun kendini. Duruşuna vurulursun. Vakurdur. Endamlıdır. Diyecek söz bulamazsın. Ne eylül ne kasım seni aşık edemez. Karşındaki kadın seni aşık etmiştir. Dört mevsimin bahar olmuştur. O girdikten sonra hayatına . Ne çok boşluklar varmış ki doldurdu dersin.

Ben tat nedir onda öğrendim. Şarap bile farklı tatlandı. Göbeğinden içeceğim kadehsiz dersin. Sarhoş olmak istiyorum dersin. Çünkü o öğretmenin olmuştur. Aşkı öğreten. Olgunlaştırıp sabrı öğreten o dur. Zekası büyüler. Sonra çıkarsın karşısına. Seviyorum kadınım seni dersin gözlerinin içine baka baka. Afallar . Sudan çıkmış balığa döner. Anlam veremez. Sen kendinden eminsindir. Duygularından. Sohbet edersin. Anlatırsın herşeyi gözlerinin içine baka baka. O ise gözlerini kaydırır. Bakamaz gözlerine. Ağlamaklı olur sen müsade etmezsin ağlamasına. Düşecek gözünden  her damlasına can verirsin o bilmez. Omzunda başı ağlasın ağlayacaksa dersin içinden. Diyemezsin. Çünkü karanlıktır kadınım dediğin. Kendi dehlizlerinde boğuluyordur.  Ama senin güneşin vardır aydınlatan ısıtan karşında. Şiirler yazdıran kadının vardır karşında. Artık yazdırtma şiir. Gel yaşayalım dersin. Zamanı geldi karşındayım dersin. O ise anlam veremez ürkek ceylan misali kaçırır gözlerini gözlerinden. Yüreğinin titrediğini hissedip ellerinden tutup öpersin. Elleri yumuşacıktır ama yüreği nasırlıdır. Nasırından öptüğünü anlayamaz. Sen sevdalı ben değil. Sen aşık ben değil. Saygım var deyiverir sadece.

Kıyamam ben sana ya. Ne çok yaralamışlar seni göreni de göremezsin. Duymazsın karşındaki beni bile. Sen sigar içtiğimi sanırsın senden ayrılıp giderken. Ben nikotein basarım kanayan ciğerlerime. Dilimi dağların ki lal olsun diye. Olup biteni akıl süzgecinden geçirirken. Çay gibi demlerim sevdamı yüreğimde. Üzülürüm sadece. Duyu organların sağlam der doktora gitsen. Ama öyle kör. Öyle sağırsın ki. Sızım sızım sızlayan. İçim içime sığmayan . Aşkınla yanan beni göremezsin.

İşte hayat böyledir. Kısır kalmışsa karşındakinin yüreği ve ruhu.  Onun tek bildiği herşeye kendinin yettiğine inanmasıdır. Sevgi dölleri akıtsanda fayda vermez şimdilik. Zamanı vardır demek lazım. Ancak yinede o farkında değil sevda döllerimi bıraktığımın . Kokusunu içime çektiğimde. Belini kemiklerinin kırılırcasına sarmaşıklar gibi sarıldığımda.   İçinde öyle bir çiçek açacak ki. Papatyalar gibi. Kurumuş yüreğinde yeşerecek. Baharda boy verecek. Sürgün verecek.

Rengarenk papatya kokuları burnunun deliklerini sızlatırcasına koktuğunda. Sol yanın ağrıyacak. Hadi çık gel demiyeceksin. Ben geldim diyeceksin. Gün bizim günümüz. Sevda bizim sevdamız. Aşk bizim aşkımız diyeceksin.

Ahmet KİREÇCİ
13.12.2021
20:49

İstanbul başka şehirlere benzemez

Sen dolu dolu yaşıyorsun ya.
Yaşadığını sanıyorsun yada demeliyim.
Beni görmezden gelerek İstanbul’u .
İstanbul başka şehirlere benzemez.


Aşk şehridir.
İz bırakır derin yaralar bırakır .
Farkına bile varamazsın.
Döndüğünde göreceğim seni.
Arkanda nasıl bir enkaz bıraktığını.
Göremediğin ben aklına düştüğümde.
İçinde tuhaflık olup ne yaptığını.
Sorgulamaya başladığında.
Çok pişman olacaksın.
Belki seni geç buldum.
Pişman değilim.
Artık kaybetmem.
Alnıma yazı olmuş.
Gönlüme taht kurmuşsun.


Sen istemez isen yarim.
İnan bir adım öte gitmem.
Seni böyle sevene.
Sırtını dönüp çekip gitme.
Karanlığına ışık.
Bedenine eş olurum.
İçinde sönmeyecek ateşin.
Sönmeyecek kor olurum.
Başını yaslayacağın omuz olurum.
Ürkekliğin boşuna melek yüzlüm.
Aklım yüreğim sen derken.
Dört mevsim baharın olurum.

Ahmet KİREÇCİ
12.12.2021
08:51

Ah İstanbul

Seni yaşamak herkese nasip olmaz.

Tüm güzellikleri barındırırsın bünyende.

Git gözlerimin önünden dedirttin bugün.

Uyumak istiyorum.

Bir daha uyanmadan.

Herşeyi unutmak.

Sevmenin, sevilmenin ne olduğunu .

Unutmak istiyorum.

Uyumak istiyorum.

Dersin de.

Mümkün mü bu.

Asla.

Off offf hayatıma bir girdin.

Pir girdin .

Ne gidebiliyorum.

Ne kalabiliyorum .

Ahhh be Ahmet ne yapsın. 

Ne yapayım ben şimdi.

Ah etme bana .

Sevdiğimsin İstanbul.

Beni sen anlıyorsun diyordum .

Sende anlamıyorsun.

Yağmuru indirdin .

Tepemden aşağıya kadar ıslattın.

Ortaköyde gezerim. 

Pendik’de ıslanırım.

Parçalanmış bedenim.

İçim sızlar.

Ah be İstanbul.

Ah etme bana.

Yeter bu zülmün.

Sevdamı sınama.

Varlığınla yaşatırken.

Yokluğunla öldürme.

Ahmet KİREÇCİ

14.12.2021

01:27

ahmetkireçci

ahmetkirecci

askimsultancom

türkiye

istanbul

yaşanmışhikayeler

analiz

karekter

kişilik

şiir

sultan

yaşam

terapi

pendikmarina

ahmetkireçci

ahmetkirecci

askimsultancom

türkiye

istanbul

yaşanmışhikayeler

analiz

karekter

kişilik

şiir

sultan

yaşam

terapi

pendikmarina

Bir cevap yazın