Sultan’ıma Mektup yazdım

Aşkıma dair her şey;

Bir şiirle başlayayım.

Sen olmadan sabah olmuyor ,

Kollarım boş.

Kollarım bom boş.

Aşkıma inanmazsın belkide,

Peki gözlerimden akan yaşlar ,

Neyin ifadesi söyler misin?

Bazen günlerdir susuyorum ,

Yazmıyorum ya.

Sebebi belli aslında.

Güzelliğin karşısında,

Susukun kalmam gerektiği içindir.

Seni seyrediyorum,

Sessizce ve günlerce.

Huzurluyum.

Hayatımdasın.

İyi ki varsın.

Ben seni eçtim.

Zor olan seni.

Sana güveniyorum.

Tarifsizce ve sorgulamadan.

Sen;

Yaşamım boyunca bir dost,

Ömrüm boyunca ders almama sebep olacaksın.

Yüreğindeki güzellik yüzüne yansımış.

Biliyorum;

Ben sana erken geldim.

Hayat;

Seni yormuş,

Seni yoğurmuş.

İçine kapatmış.

Kapandıkça sessiz kalmış yüreğin.

Sözlerin susmuş.

Şimdi ben varım.

Ya ben sana yangınlıyım.

Evet.

Senin yüreğine,

Senin derdine vuruldum.

Ne ağlamak, ne darılmak, ne bağırmak ne de kırılmak……
Canım yalnızca sevmek istiyor seni…….🌼🌼

Umudum yorgun olsada, yerin , sol yanım dır.

Usulca kalemin kulağına eğildim,

Dedim ki…

Bir daha onun adını yazarsan, senide kırarım!

O ağladı ben ağladım yüreğim gözlerim ağladı.

Sen anlamadın.

Sen anlatmak için cümle kurarsın, ben hislerimle dokunurum. Gözlerine ben duygularımla baktım. Sen uyku denizindesin. Bense gözlerinde yüzüyorum. Her gece olduğu gibi bu gece de sana tatlı rüyalar diliyorum. Herşeyimi sana verdim. Sarılıp huzurluca uyuman için. Gecenin zifiri karanlığına, dışarının ayazına inat. Sen göğsümde uyu. Bu gece fazlaca kıskanıyorum seni. Neyi mi? Mesala boynunu saçlarından kıskanıyorum. Bu gece senin yanında olmak isterdim. Seni uyurken izlemek. Dudakların hafif aralık oluşunu izlemek, aldığın her nefesin bana huzur verdiğini yaşamak isterdim. Senin uyandığında karşına oturup gülüşünü izlemek isterdim. Sonra kanepeye seninle sarılarak arkandan kıvranıp uzanmak. Avuçlarından, saçlarından ve dertlerinden öpmek isterdim. Ben saçlarınla oynasam. Sen çocuklaşsan mesala. Yaramazlık yapsan. Şımarıklık yapsan. Aşkın büyüsüne kapılsak. Doruklarda olsa zevkler. Sarmaşık gibi sarsa ruhumuza sevda ateşi.

Of ya.

Özlüyorum.

Seviyorum.

Ve sen güzelleşiyorsun günden güne.

Yazdığım şiirlerdeki en güzel cümle sensin. Ne kadar uzak olsan da ben gönül köprüsü kurdum aramızda. Hayatın sende açtığı yaralarına merhem olmak için. Ben susuyorum ya. Sana karşı susturmaya sen mecbur ettin beni. Sen öyle işlemişsin ki her nereye baksam seni görüyorum. Bir sigara yakıyorum şimdi. İçtiğim sigara bile sarhoş etti beni. Anla artık beni bile sarhoş etin. Anla artık ben seninle sarhoşum. Sana sarhoşum. Yüreğimdeki seni bir görsen.

Acırsın.

Üzülürsün.

Ağlarsın.

Pencereyi araladım. Hafif bir rüzgar esintisi salarımı, şarkılar ise ruhumu okşuyor. Ya hayalin. Oda kalbimi okşuyor. Şarkılar diyor ki, artık çıkıp gelsin. Yarin ezberletsin kendini sana. Sen bana iyi geliyorsun. Ben senin gönlüne bir tohum ektim. Aşk tohumu. Baharda tomurcuk olacak. Ona iyi bak ki yeşersin. Artık saklamıyorum hiçbir şeyi. Herşeyimi paylaşıyorum seninle.

Ben sana yaşamayı, gülümsemeyi, sevgiyi, vefayı, dostluğun tadını alasın diye. Ben geldim ya sana herşeyimle. Hayatın renklenecek. Tatlı bir şarkının melodisi gibi olacak. Yüzünde ve yüreğinde tebessümler oluşacak. Aşkımız tende değil , ruhlarda yaşayacak. Ben senin mucizen olmak istiyorum. Belki de hayatını güzelleştirecek olan benimdir. Neden olmasın. Emek ve zaman harcıyorum. Sen buna değersin. Herkesten farklı seviyorum seni. Dört mevsimi yaşıyorum. Sen gülüyorsun ya şimdi gönül baharımda çiçekler açıyor. Şiir her kadına yazılmaz. Her kadına yakışmaz. Sen yüreğime dokunuyorsun, hırçın dalgalara dönüşüyor gönlümdeki deniz kabarıyor.

Artık her sabah seni öpücük dolu mesajlarla uyandırmak istiyorum.

Ben kalbinde salıncak kurdum. Arada bir sallanıyorum. Hani nedenini bilmeden ağlamaların var ya. Nedeni bu işte. Bil istedim. Seni sevmek ne güzel şey. Ah bir bilsen. Yeri geldiğinde susmayı, hayattan kopmamayı öğretti. Seni severek yaşamanın verdiği huzuru hiç bir kelime anlatamaz. Artık ağlamak yok. Yasaklıyorum ikimize de. Hayatta ne olursa olsun gülümseyeceğiz. Sen asla kavuşma umudumuzu kaybetme. Yaşama sevincini koru. Ben gönlündeyim her daim. Adranalin dolu, heyecanın dorukta olduğu yaşanacak günler bizi bekliyor. Korkum yok hayattan ne de başkalarından. Hayatın uzunluğuna değil seninle ne kadar anlamlı olduğunu önemsiyorum. Ciğerlerimdeki nefessin.

Vazgeçilmezimsin.

Ben seni öyle seviyorum ki , gülüşlerine sebep olmak için. Varlığımdan habersizdin , gualarımdan düşmeyen , gönlümdeki sultandın. Ben gözlerimi alamıyorum artık yüreğinin güzelliğinden. Var mısın? Haydi gel. Aşk yanmak değil midir. Benimle yangın alevine dön. Meydan okumaya var mısın? Çaresiz her şeye. Benimle uyumaya, benimle uyanmaya var mısın? Bana çıksın mı yürüdüğün tüm yollar. Benim sevgim sonsuz olacak sana karşı, sevilmeye hazır mısın? Kadaerim kaderin olacak. Kalbin kalbimde, Kalbim emrine amade olacak. Ona iyi bakacak mısın?

Yeter artık yıllar neleri götürdü benden sana geliyorum diyecek misin? Ben seninle dolaşmayı, sarılmayı her ne yaşanacaksa yaşamaya varım der misin?

Cevabın hepsine evet ise;

Varlığım da , yokluğumda seninle olacak. Bugünüm yarınım olacaksın. Sen kalmayı istediğin sürece kalbim sana amade olacak. Hayallerin gerçek olacak. Şairin kalemi hep yazacak. Hayatın güzelleşecek. Hayatındaki eksiklikleri ben tamamlayacağım. Yaşamadıklarını yaşayacak, ötelediklerini hedef yapacaksın. Mutluluk adına ne varsa yaşanacak hepsini yaşatacağım sana söz veriyorum.

Ben bu kadar net ve kararlıyım neden mi? Hayat çok acımazsız. Bir dakika sonra neler yaşayacağımızı bilmediğimiz bir hayat var karşımızda. Bu yüzden anı yaşayalım. Biz hayat ve yol arkadaşı olalım. Korkmadan, üzülmeden yaşanacak ne varsa yaşayalım.

Ahmet KİREÇCİ

13.05.2019

10:57

Bir cevap yazın