Sultanım Ol Gel


SULTANIM OL GEL AHMET KİREÇCİ

Sultanım Ol Gel

Sultanım Ol Gel

Kadınlarımız Mutsuz Ama Benim Kadınım Mutlu Olacak

Kadınlarımız mutsuz , bunun nedenlerini mahkeme kararlarını ve Türkiye İstatistik Kurumu verilerini arada bir incelerim. Gördüklerim çok çarpıcıydı. Boşanmalar her yaşta var. Ciddi oranda artışlar 35 yaş üzerinde oluyor. Nedeni ise kadınların kendilerini sorgulama , ekonomik özgürlük, çocukların yetişmesi ve menapoz dönemine adım atmış olmaları. Kadınları anlamak çok zor değildir. Ama erkekler bunun için çaba göstermezler. Bir kadın için her şey mutlu olabilmek içindir aslında; hırçınlıkları, inatçılıkları, kaprisleri, diretmeleri ve kıskançlıkları. Ve hepsi sevgisinden, aşkından kaynaklanıyordur . Çok şey beklemezler aslında ilgilenildiğini bilmek yeterlidir. Kadının sevdiği adam onun ellerini hiç bırakmasın ister. Benim kadınım mutlu olacak ömür boyu. Sultanım ol gel yeter ki elini hiç bırakmayacağım.

Erkekler bunları anlayamazlar ve hep bunlar karşısında; Ne kadar baskı yapıyor, bitmek bilmeyen kıskançlıkları ve her şeyi didik didik yapıp susmayan dırdırları, ondan soğumam için yeterli bir neden aslında der. Ne kadar da çok kavga ediyoruz; huzur kalmadı. Huzur olmayan yerde bir dakika durmamak gerek der terkeder. Ardına bakmadan gözü yaşlar içinde bırakır kadınını. Hani saçının bir teline zarar gelmesin diye dünyayı yakacak olan bu erkek değilmiydi. Şaşalı törenlerle evlenmedimi.

Ben çok şanslıyım aslında kalbimi değer verene verdim. O nekadar bunu biliyor bilmiyorum ama benim ondan bir çıkar beklentim yok. Onu düşünmek, sevmek, saygı duymak huzurun ve mutluluğun en anlamlısı. Ona SULTANIM diyorum. Gönlümün sahibi. Ben herşeyimle öyle dağılmıştım ki bir dokundun, hayatım değişti. İstemeden kırıyorsam, renksiz bir mozaik gibiysem, yalnızsam, aynalardan uzak duruyor ve duvarlara kusuyorsam öfkemi, sebebi sana alışıyor olmamdandır. Aslında çok kaçmak istedin , uzaklaşmak arzusu hep içinden geçti. Bağlanmaktan korktun. Hep onun gibi olmamdan , vurdumduymaz , ilgidiz, saygısız olacağım aklına geldi. Bense ilk defa her düştüğüm anda sen aklıma geldikçe bağıra bağıra, acıyan kanayan yaralarım kanıyorken bile ayağa kalktım.

Seni sevdim. Seni seviyorum. İçimde kopan fırtınaları bir bilsen. Hangi müzikde dans ettiğimi bilemeteceksin hayalimde seninle. Ben flört etmek istemedim liseli aşıklar gibi. Direk konuya girdim karıcığım dedim. Bu yaştan sonra kaybedecek hiçbir şeyim yok. Sen sezsiz kalmaya zorlandın yıllardır. Acılarını içinde yaşadın. En ağrılı hastalıklardan bile zor ve katlanabilir durum değildir bu. Şimdilerde çok mutluyum , sabah kalkıyorum aklımda sen,Kitap okurken, makale ile şiir yazarken hep sen, uyuyorum rüyamda bile sen. İçimde öylesine büyük sevgi var ki sana karşı, asla nefrete dönüşmeyecek. Tırnaklarımızla kazıyarak inşa ettiğimiz aşk yuvamızı kimseler yıkamayacak. Sana kızmak , sövmek, gücenmek bir yana nereden zarar gelrcek diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Önlem almak da sorumluluğum benim. Seni hep hoş görmek, affetmek hataların olursa , suçluysam özür dilemek benim görevim. Hatalı olmak insanoğluna mahsustur. Kimse mükemmel değildir.

Seni seviyorum bunu hiç inkar etmedim. Sen mutlu olacaksan yalnızlığı kabullenirim ama sensizliği asla kabul edemem.Sana karşı içimde hep bir umut besliyorum. Şimdi çıksan gelsen herşeyim olursun. Sana sevdalanmak beni çocuk yapıyor. Delilik , çılgınlık yapmakta sınır tanımıyorum. Bu san yazdığım ne ilk nede son makalem olacak, şiirlerim gibi. Ya sana ne demeli benden kaçmaya çalışırken , çaba harcarken hep bana geldin farkında olmadan. Senin vazgeçilmezin oldum. Gözlerime uzunca bakmak istiyorsun. Sımsıkı sarılmak istiyorsun.

Şaşkınlık içindeyim . Herkesi bir şekilde toz dumanedip kırabilir yada def edebilirim. Sana gelince yelkenler suya düşüyor, fırtınalı deniz gibi yüreğim sığ denizlerde durgunlaşıyor. Savunmasız kalıyorum sana karşı. Nem sana yenik düştüm. Sana beslediğim aşk o kadar büyük ki , karşı koyamadım ve koymakda istemiyorum bu saatten sonra. Ben sana geldim , çok zor oldu gururumu yok saydım. Sana sadık kalacak kadar yürekli oldum. Şunu çok iyi anladım , bedenlerimiz ne kadar ayrı olsa da ruhlarımız yan yana. Aşkı , sevdayu iliklerimize kadar yaşıyoruz. Bizim aşkımız edebiyat kitaplarında yazmaz. Ya da kitaplara sığmaz. Sen beni kıskanıyor musun? Hemde öyle kıskanıyorsun ki ; kendini kaybedecek kadar çok fazla. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

Ben duygularımı , hislerimi açtım sana, sen de nefes olamayı esirgemedin benden kendini. Sahilde kayalıklar üzerinde otursak , açsak nostalji şarkılardan, başını göğsüme yaslasan. Saçlarına okşasam. Gözlerimizle bir birimize dinlesek.

Aşkım , ben kendime olan inancımı yitirmişken seninle hayata tutundum. Sen aynısı olmuşsun. Tencere kapak misali. Sevdam çoğalır mı? Evet karlı dağdan yuvarlanan kar topu gibi her geçen zamanla sana çığ gibi kayıyorum. Birbirimizin yaralarını sarmaya başlayacağız. Eski günlerimiz ne kadar acı geçtiyse de tatlı bir tebesümle anacağız. Ne sen nede ben bu kadar büyk aşk yaşayacağımızı bilemezdik. Yüreğinden öpeceğim aklıma gelmezdi. Dans ederkeen bedenlerimizin huzur bulacağını düşünemezdim. Gözlerimiz bir birini izlerken Sonsuz aşk yaşıyoruz. Seni arzu etmek, istemek sıradan değilmiş. Sevdiğim, sevgilim, sevdalım, canımın içi, bebeğim, meleğim, karıcığım, aşkım diyecek biri olacağın aklıma bile gelmezdi. O kadar dibe vurmuştum ki tarifi yok.

Öyle bir gün yaşayacağız ki bu bir ömre bedel olacak. Her şeyi hoyratça , sınırsızca yaşayacağız. Sarılıp uyuyacağız inanmayacaksın ama nefsimize inat suya sabuna dokunmadan. Sırtın bana dönük. Sırtından, omuzlarındaki köprücük kemiklerini öpmek haz verecek ikimize de. Sarılıp uyuyacağız herşeyden uzaklaşıp. Huzuru tadacağız. Sen beni ben seni değil birlikte karşılıklı sunduğumuz aşkı yaşayacağız.

Seni ilk gördüğüm günü, analiz edişimi asla unutmayacağım. Yazdıklarım harfiyen aklımda. Herşeti bir kenara itip , seni baş ucuma aldım. Hayatta herşeyim sarpa sarmıştı. Ben se seni sarıp sarmaladım, hayatın olumsuzluklarına rağmen. Sevgi tek başına o kadar zayıftır ki . Amma karşılık bulursa önüne ne set koyulursa koyulsun devirir geçer. Bunu yaşamak görmekle anlarsın. Öfken olmuştur ama sesimi duyunca yada yüzümü görünce herşey geçmiştir. Sana olan özlemim o kadar büyük ki, artık gelmen gerekir. Sarılmalıyız. Çok fazla hayal kuruyor rüyalar görüyorum. Hemen hepsinde sen varsın, yaşatacaklarım, yaşatacakların. Uyanıyorum sonra, bu gazla hayata yeniden bağlanıyorum her seferinde.

Peki soruyorum sana , bir gün beni sevebilecek misin benim kadar. Her gözlerime baktığında hissedebilecek misin iliklerine kadar aşkımızı. Özlemimi, kokumu her şeyi herşeye rağmen içine sindirebilecek misin?
İçtiğim sigara her gün öldürüyor diyorlar. Sanki sensiz yaşıyormuşum gibi.

Sultanım biliyorum, bir gün koynunda uyanacağım. İşte ömrümün miladı o gün olacak. Gözlerim hep ıslak. Erkekler ağlamaz derler halt etmiş onu diyenler. Erkekler duygusuz taştanmı yaratıldı. Gözlerimden yaşlar süzülür, neden seni seçtim hep aynı soruyu sordum aylarca haberin olmadan. Sonra fosforlu kalemle çizik attım geçmişime. Seni seviyorum. Vazgeçemiyorum senden , vazgeçmek de istemiyorum. Geleceğim için plan yapıyorum , içinde sadece sen ve ben varım. İnsan canı yandığı zaman beni anlayan olur, gerçi kimselerin anlamasını beklemiyorum. Ben seni çok sevmişim be sultanım. Senin sevginin bu denli içimi güzelleştireceğini tahmin bile edemezdim. Seni sevdikçe karanlık gecelerim aydınlık oldu.

Kahvemi alıp sigaramı yakıp balkonda , laptop da word dosyası açıp yazarken aşkımızı. Yanan sigaram dururken yenisini çok yaktığım olmuştur. Bunun açıklaması çok zor. Bazen ne ara sigaranın bittiğini fark edemediğim de olmuştur. Sen rakı içmezsim ama, otursak şimdi bir rakı masasına , Taksimde Nevizade de seni sana anlatsam gözlerinin içine bakarak ellerin elimde. Sen kalbimin derinliklerindesin. Sana ne kadar derinlikte olduğunu anlatsam. Rabbime senin için dua ediyorum bu gece yine. Yanındaymış gibi hissediyorum.

Sen çok farklısın dedim ya, sen gecemi aydınlatan ateş böceğimsin. Oysa bir çoğunu tanıdım her haltı yiyen bok böceklerini gördükçe sen tarifi olmayan hazine olarak kaldın kalbimde. Senin küpelerin çok hoş. Bazı kadınlar gördüm küpe diye avize takıyorlar kulağına. İlk zamanlar iki saat sana anlatmaya çalışıyordum. Kendimi ifade etmekte zorlanıyordum.

Sultanım ol gel.
Densizlik edip uzaklaşman,
Beni yalnız bırakman,
Göğsümdeki aşkın acısı,
Başımdaki sevda yelleri,
yeter da bu kaprisin,
Keçi inadın.
Bu ayrılık ikimize de acı,
Bunun tek ilacı kavuşmaktır.
Vurma göğsüme kılıcı,
Dermanım ol gel gel,
Sultanım ol gel.

Her anım ızdırap içinde geçer,
Her esen yelde savruluyorum.
Sen çok başkasın.
Sen çok farklısın.
Sen yüreğimde sönmeyecek ateş,
Sen yaşama sevincimsin.
Manyak sana diyorum.
Hey duyuyor musun?
Sultanım ol gel.

Elma misali yarım olduk,
Kavga edip belamızı bulduk.
Matemlere büründük harap olduk.
Gel sultanım gel ,
Bayramımız olsun geldiğin gün.
Sevgilini yalnız koyma,
Onu ummanlara atıp boğma,
Dayanılmaz hal aldı bu hasret garı,
Sevende kusur aranmaz,
Kusursuz insan olmaz.
Karıcığım ol hemen gel.

Ahmet KİREÇCİ
02.09.2018
02.07

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler ; Gülüm Benim, gülüm, sultan , Ayşe, Fatma , Huriye , SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın, Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım,

 

HAYAT ACIMASIZ , AŞK GERÇEK , Canıma can katan kalbimin tek sahibisin , Bir tanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh, Seni Seviyorum, erkeğim, kocacığım, sevdalım, Geçmişe dair …….. , Önceki , makale , HAYAT ACIMASIZ ; AŞK GERÇEKSonraki makale Evlilerde sevebilir mi ?Kategoriler: Güncel MakalelerimEtiketler: alın yazım, AŞK GERÇEK, Bedenim, cananım, canım, cansın can, Dünyam, Düşüm, Gerçeğim, Gözbebeğim, hasretim, Hayalim, HAYAT ACIMASIZ, Hayatım,

 

Hayatımın Anlamı, Kalbim, kanayan yaramsın, Kanım, kara sevdalım, Karım, Mevsimlerim, Mutluluğum, nefesim, Ömrüm , , sen cennetim, Sen her şeyimsin, Servetim, sol yanımsın, sultanım, Vatanım, Yaşama Sebebim, Yuvam , Seni Seviyorum, erkeğim, kocacığım, sevdalım, GÜNCEL YAZILARIM , Seni Seviyorum , EY SEVGİLİM SULTANIM , Ah be SULTANIM , Kadınım , Kıskanıyorum Manyak , Menepoz ve Kadın Hastalıkları , Aşık oldum ben , Herkes gerçek Aşkı yaşamaz , Aşkı yaşamak istiyorsan , Aşk , Seviyorsan , Aşkım Neden mi , Kadın olmak , Hayat , Efkarlıyım felek , Seni anlatayım , Aşkımsın ömrümsün , Hoyratça seni yaşamak , Canım , Cimcime , Seni düşündükçe yazmamak mümkün değil , Seninle yeniden başlamak , Ben Sana Aşık Olmuşum ,

 

Her şeye sahip olmak , Her kadın güzeldir , Çiftlerin sorunu nedir ? , Canım Demek , Bana aşık olur musun ? , Seviyorum Sultanım , Seni Tanıyorum Sultanım , Acı çekiyorum , Özledim , Eskişehir , Seni sensiz yaşamak , Evlilerde sevebilir mi ? , Aşk Yaşanır Anlatılmaz , HAYAT ACIMASIZ ; AŞK GERÇEK , Vefalı Olmak , Aydın Olmak , Güncel Satılık Gayrimenkul Portföyümüz , Özledim Aşkım , Rüyalarda buluşmak , Duyuyor musun ? ,

 

Ah Gurbet Ah , Sevdam , Aşkımızı anlatayım , Şiir tadındasın , Adam gibi sevdim , Aşkım sana ihtiyacım var , Aşkım sultanım , Sen her şeyimsin , Korkuyorum , Eskişehir üzgündür şimdi , Beklenen İmar Barışı Geldi , Satılık Şato , Pelitköy satılık yazlıklar , ogretmenler sitesi satılık daire 258 bin tl , SATILIK & YATIRIMLIK OZEL VILLA ??????? ????? ????? , Burgas Projemiz Yatırımcısını Bekliyor , İmar Barışı Nedir? Nasıl Yararlanılır? ,

 

Hayat yaşandığı sürece anlam kazanır…….. , ARŞİVLER , , emlak , gayrimenkul , satılık , kiralık , günlük , aylık , yıllık , taksitle , peşin , indirimli , yazlık , daire , villa , konut , ev , şato , yalı , expertiz , kredili , peşin , nakit , taksitli , imar , imar durumu , , kask , task , emsal , taban oturumu , inşaat alanı , ahmet , Ahmet , AHMET , AHMET KİREÇCİ , Ahmet KİREÇCİ , Ahmet Kireçci , KİRECCİ , KİREÇÇİ , KİREÇCİ , TİCARET , AVRUPA , TATİL , REZERVASYON , İSTANBUL , TURİZM , ANTALYA , İZMİR , ANKARA ,
KADIN , ERKEK , KIZ , BEBEK , ŞİİR , YAZI , ŞAİR , YAZAR , GAZETECİ , ELDİVEN , İŞ ELBİSESİ , ISLAK MENTİL , HABER ,

Ahmet KİREÇCİ

Bir cevap yazın