Sen Ve Ben

SEN VE BEN

Sen kendini bulma aşamadasındasın. Aşırı önemsediğin şeylerin zamanla saçmalık olduğunu fark ettiğin o evredesin. Sahip olduklarımın içinde sen yoksan ne önemi var. Haksız mıym? Seni anlayan olmayınca geceye saklanıp derdinizi kendinize anlatıyoruz.
Belki en güçlü hissettiğin yaştasın ama, kazanmayı umduğun savaş. çoktan bitmiş ve herkes kaybetmiş. Kimseler seni anlayamaz. Ellerin boşlukta, nereye nasıl koyacaksın bilmiyorsun. titriyor ruhun, kalbin. yediğin içtiğin anlamsız geliyor. Daha önceleri yaptığında keyif aldığın hiçbir şeyden, artık keyif almıyorsun. Sadece soğuktan üşümüyorsun bu kez. Yüreğin üşüyor. Çareyi belki biliyorsun, belki de bilmiyorsun ama ona asla ulaşamıyorsun. Gün geçtikte uzaklaşıyorsun çevrenden. Hiç kimseler içindeki cehennemin farkında değil, kimse zihnindeki uçurumun farkında değil. Yaşıyorsun ama öylesine. Nereye gittiğini bilmeden yürüyorsun adım adım.

Bir yerlerde belli ki umut var ama, onu bulan gizli cebine koyar. Manyak hatun güçlü gözükmekten çok yoruldun, gelde dizimde azıcık soluklan. Mola versen her şeyi bir kenara koyup. Senin hem ruhundan hem bedeninden öpebilirim . Saçlarından okşayıp, gece boyu kulağına türküler fısıldasam mesala. Belinin çukurunda gezinmeyi istiyorum parmak uçlarımla. Ya ne bileyim aklıma geleni, geldiği an yapsam . Tuhaf mı bilemedim , her gece uyku diye yattığım sensin. Ah sen yok musun? Her şeye, herkese karşı çelikten bir duvarım var. Aklıma sen geldiğinde ise yıkıyorsun tüm tabularımı. Kapatmıştım kalbimin kapısını . Nereden bulduysan anahtarını, açtın girdin içeri bir anda davetsizce. Derlerdi de inanmazdım. Aşk kapıyı çalmadan girer diye. Ben artık aşık olmam derken, Aşık ettin beni kendine. Bir de bana benim hiç suçum yok dersin . Aklımdan Ççıkmaz oldun. Sahip oldun tüm düşüncelerime hatta benliğime. Sorgulamayı bıraktım artık. Hata ise hata. Yanlış ise yanlış umrumda bile değil. Sonunda üzülecek olsam da, yaşayacağım seni yaşayabildiğim kadar. Doya doya. Hoyratça. Rabbimin müsaade ettiği ömür içinde . Seviyorum eeni işte anlasana manyak hatun. Bu kadar uzak olup, kalbimde uyuman ne tuhaf gelmiyor artık bana. Hiç umudumu yitirmedim. Sen de beni seversin belki, kalbine sokar orada uyuya kalırım .

Hayat felsefemi değiştirdim artık. Ertelemeyi bıraktım. Neden mi? Ertelemek, yaşamın mayasını kaçırır. Kızdıysan bağıracaksın, sevdiysen söyleyeceksin, özlediysen sarılacaksın. Kısa özeti bu. Bilmen gerekir. ‪İplerimi bir tek sen çözebilir, duvarlarımı sen yıkabilir, saksıdaki o çiçeği sadece sen sulayabilir ve sesimi ancak sen duyabilirsin. Sen neden kayboluyorsun bilmem ama ben sözcüklerinde, hislerinde, acılarında kayboluyorum. Seni tanıdım ya be gülüm. Hep bir şey eksik gibi, hep bir şey yarım ve hep bir şey yok artık sanki. Sen hayata boşvermişsin. Sen artık hayatın getirilerine çok öfkelisin, ben olsam yanında öperek uysallaştırırım seni. Kafamdaki onlarca sorudan biride güzelliğinin bir izahını bulamadım. Zaten bulursam sonsuza dek mühürleyeceğim dudaklarımı. Sana diyebileceğim tek şey tüm bu kargaşadan, hayatın çirkinliğinden yorulduğunu biliyorum. göğsüme uzan. Etrafın kalabalıklığına karşı bana sığın, neyin var neyin yok saklayacağım kollarımın arasında. Düşündün mü şair sana aşık gibi, sanki her şiiri sana yazmış.

Ahmet KİREÇCİ

09.06.2019

01:58

Bir cevap yazın