KARICIĞIM

Ben karımı herkesten farklı sevdim . Keşke eşim karım olsaydı. Karıcığım demek isterdim.

Benim karıcığım dediğim kadınıma , kızdığım da olmuştur, kıskandığım da. Hep alttan almasını bilmiştir. Bocaladığım dönemlerde arkamda olmuştur. Ben seni nasıl seviyorum biliyor musun? Beni şimdiye kadar hiç üzmedin, hiç aklıma kötü şeyler getirmedim sayende. Bahtım güler mi? Güler yüzlü olur muyum? Bunların cevabı yok bende. Cevabını bildiğim tek şey. senin yanında her zaman dünyanın en mutlu, huzurlu erkeği oldum. Artık öyle de kalacağım.

Aşk kokan mektuplar, şiirler yazıyorum. Her harfinde senden parçalar var. Alnımdaki çizgiler senden kaynaklanmadı. Yüzümdeki ve sırtımdakiler senin eserin olacak. Yapışık siyam ikizleri gibiyiz. Sen ağladığın zaman ağlamak, güldüğün zaman gülmek istiyorum.
Eş demek nikahlı demek. Sanki geçen 24 yılda ne verdi ki. Şayet nikah mutluluk ve huzur verseydi sen olmazdın. Ben buyum diyen biriyle geçen koca yıllar. Gençliğimi feda ettiğim, sonra parayla saadet alınacağını sanan canavara dönüştü.

Sen geldin ya ben gerçek aşkı buldum. Yanında olmadan sarılmayı öğrendim. Bir birliktelik yaşamadığım halde kocacığım demende ki samimiyeti. Yanımda belalım ol, yokluğun kederlenmeme sebep olsun. Alın yazım oldun. Kahkaha attırdığın da oldu, gözlerim şişinceye kadar ağlattığınd a. Ben sana özelim, sen bana özel. İnsanların üç hayatı vardır. Genel, özel,gizli. Sen gizli hayatım oldun, özel hayatım oldun. Ne garip günler geçirdik. Seninle kavgamız bile güzel. Sen cananım, sevdiceğim, yar’ımsın. Kraliçem, can yoldaşım, karımsın. Şu dünyada benim bir tek varımsın. Biliyorum sensiz hayat geçmez. Zaman olur yüreğimde sızın düşer. Şu bir gerçek ki hayatımın sen tadısın, tuzusun.

Bir erkeğin hayatına giren kadınların hepsi sevgilidir. Ama bir tanesi vardır ki ona sadece “KARICIĞIM”,”KISRAĞIM”, “KADINIM” diye hitap eder. Bu sözcüklerin sahibi, günlerini gün ettiği, hoş vakit geçirdiği, bazen boşluğunu dolduran, bazen hüzününü dağıtan, bazen onu eğlendiren, bazen onu dertlerinden uzaklaştıran ya da boş zamanlarını doldurandır. Hatta onunla evlenebilir bile. Çocukları bile olur. O artık çocuklarının annesidir. Bir insan olarak onu sever. Ona zarar gelmesini istemez.


Bir erkek “kadınım” diye hitap ettiği zaman ona yüklediği anlam bambaşkadır. Onun içinde şevkat, sevgi, aşk, sahiplenme, kıskançlık, onunla gurur duyma, koruma hissi ve kimseyle paylaşamama vardır. Artık dünyaya neden geldiğini biliyordur. Hayatının anlamı vardır artık. Aradığı sadece o’dur. Onu bulmak ve onunla yaşamak için doğmuştur. Onun olmadığı bir yaşam düşünemez. Çok emindir, tanrı onu sadece kendi için yaratmıştır. Dünyada bir tek o ve kendisi vardır. Onun için canını verebilir. Bu aşktan da öte bir şeydir. Bu bir tutkudur. Bu mantığın bittiği yerde başlayan bir duygudur. Bu kadınım dediği kişinin resmi nikahlı karısı olması şart değildir. Ama zaman zaman karım diye bile hitap eder.

Erkekler sadece nikahlı karılarına kadınım ve karım kelimelerini kullanmıyorlar, onlar eşidir. Bu bambaşka bir duygu. Bunun adı aşk. Doğa üstü bir duygu. İnsanın vücut kimyasını değiştiren, ruhunda volkanların patlamasına neden olan bir duygu. Onu bulduktan sonra kaybetmek ise çok acı verir.
Ne mutlu bütün bu güzel duyguları gerçekten bir ömür boyu bir yastığa baş koyduğu, hayatı birlikte yaşadığı ve çocuklarının annesine duyabilen erkeklere. Ama var mı ? Çok az.

Her kadına kadınım denmez. Kadınım kelimesinin içinde cinsellik vardır. Çok özel biri olması gerekir. Kadınım kelimesi çok özeldir ve her kadına söylenince anlamı kalmaz. Ne güzel kadınım diyen erkekle yaşlanan kadına, Ne güzel o sözü işiten kulağa, Ne güzel o hissi yaşayan yüreğe, Ne güzel bu düşüncelere sahip olan kadına. Gerçek şu ki “bir erkeği yaşatan da , öldüren de bir kadındır”.

Erkeğin unutamadığı kadınlar yoktur. Ama kadınını asla unutmaz. Kimi erkekler kadınlardan daha kutsaldır. Kadınım diyen erkek her zaman bedel öder. Erkeğin kadınım diyorsa ona güzelliğini sunmada cimrilik etmeyeceksin. Sanal ve sahte aşkların yaşandığı, hatta yaz aşkı, tatil aşkı, kış aşkı, liseli aşkı, üniversiteli aşkı. Ve saymakla bitmeyen aşklar.

Hayat tecrübem şunu gösterdi bana, ağır bedeller ödeterek öğretti. Hayatta bir çok sözcük anlamını yitirdi. Duygularla oynayanlar, iki dakikalık zevk peşinde koşanlar, para için yapanlar. Mide bulandırıcı şeyler işte. Gelecek jenerasyon belki bu kulağa hoş gelen sözcükten mahrum kalacaklar. Ne kadar basit aslında üç hece ka-dı-nım evet çoğu erkek için çok basit , sokakta gördükleri her kadına rahatsızlık duymadan söylediği bir sözcük olacak.

Göz görmek ister. kulak duymak. tense dokunmak ister, hissetmek için. Ama bütün bunlar akıl ve gönül süzgeçinden geçip bir anlam kazanmışsa çok kıymetlidir. Anlamlılır. Bir kadın için erkeğim kelimesi ne anlama geliyorsa kadınım kelimesi de erkek için o anlama geliyordur. Eğer gerçekten doğru yerde, samiyetle, içtenlikle kullanılmışsa. bir yüreğe sızmak için sahte bir ileti halinde kullanılmışsa , ki zaten çoğu zaman bu güzel sözler bu yüzden yitirir anlamaını. en kötüsü bu sözler toplumda sakız gibi her hayatına girene kullanıldığında ne kulak duyduğuna inanır, ne göz gördüğüne, ne de ten dokunduğunu hisseder. akıl ve gönül bir olamaz. Olmayıncada bu sözleri söyleyecek asıl sahiplerini bulamayız sözcükler. Gün gelir hayatımızda bu özel duyguların eksikliğini hissederiz. Bu güzel duyguların anlamını, yerini güvensizlik almışsa horkullanıldığı için, bu güzel kelimelere yazık olmuştur.

Ben kadınım dediğim de gözlerin de bir parıltı, işe gittiğim de senden bıkkınlık değil özlem duygusu sarar bedenime. Hayallere dalarım, eve gidince onu neresinden öpsem, sıkıştırsam, gıdıklasam, güldürsem , öpsem sonrada mışıl mışıl kokusuyla uyusak diyebiliyorum. Kadınım dediğimin saçları vardır ipek gibi, mis gibi kokar, yataktan kalktığında yastıkta saçlar bulurum. Yataktan kalktığımda yüzüne bakmaya doyamayacağım olmalı.

Sırtından sımsıkı sarmalamalıyım. Mıncıklamalıyım ya var mı ötesi. Ha arada bir de tatlılıktan onun karşına geçip muzur muzur hareketler yapmalıyım. Tben sana öyle sarılmalıyım ki huzurda olmalısın. Erkeğini hissetmelisin. Ve kadınım bana öyle bir sarılmalı ki erkek olduğum u hissettirmeliyim. Seni öyle kıskanayım ki mutlu olabilmelisin. Yine sana öyle bir sarılayım ki boynundan koklayarak , dönüp dudaklarıma yapışmalısın. Bana sarılmadan yapamamalısın. Ben seni öyle sevdim ki , öyle hissettireceğim ki aşkımı ; telefon elinden düşmeyecek. Bensiz olan her yer bom boş gelecek. İliklerine kadar hissedeceksin aşkımı. Deli gibi, manyak gibi seveceksin. Sen her yatağa yattığında kokumu arayacaksın. Sesimi duymadan uyuyamazsın.
Saf ve temiz duygularla aşık olmayı, bulutlarda uçmayı öğrettin sen bana.

Bedenlerimizden önce ruhlarımız sevişmeli bıkmadan.
Sen girdin ya hayatıma karıcığım; aşk da , sevgi de, tutku da, sadakat da yalnız başına anlamsızmış. Hayata ahenk veren bunların angajmanı olmalıymış. Yani sen olmalıymışsın. Ben nefesi hep alıp vermişim ama şimdilerde daha farklı. Her nefes alıp verişte ki sıcaklık, gözlerde ki parıltı çok farklıymış. Benim duygularımı apaçık ortaya koyuyor.

Demem o ki ; insanın insan olmasıdır. Önemli olan kadınım dediğin kişinin senin hayatını zehir etmemesidir.
Sen çıkana kadar aşka da , sevgiye de tövbeliydim. Her şeyimi alıp götürmüştü. Yıkılmışlıklar, yaralanmalar, neler neler. Ben nefret etmiştim tüm sevgi sözcüklerinden. Hayatım da böyle bir kişi girmeseydi dediğimçok oldu. Kendimi hiç affetmEyeceğim. Ben nasıl böyle birini hayatıma soktum ve dünyamı karartmasına izin verdim.

Neyse artık sızlanmanın bana faydası yok. Sen varsın ya, ömre bedelsin.


Ahmet KİREÇCİ
07.01.2019
22:33

web sitesi : http://askimsultan.com/

web sitesi linleri :

Link 1 : http://askimsultan.com/benim-hayatim-bir-efsanedir/

Link 2 : http://askimsultan.com/yuregim-aglar/

Link 4 : http://askimsultan.com/ozledim/

Link 3 : http://askimsultan.com/seni-sevdim/

Link 5 : http://askimsultan.com/yesil-banaz/

Link 6 : http://askimsultan.com/dua-ettim/

Link 7 : http://askimsultan.com/ceylanim/

Link 8 : http://askimsultan.com/cananim/

Link 9 : http://askimsultan.com/siirim-olur-musun/

Link 10 : http://askimsultan.com/ask-yasiyorum/

Link 11 : http://askimsultan.com/guzelsin-sultanim/

Link 12 : http://askimsultan.com/seni-uzaktan-sevmek/

Link 13 : http://askimsultan.com/mutluyum-sayende/

Link 14 : http://askimsultan.com/ben-sana-sirilsiklam-asik/

Link 15 : http://askimsultan.com/sultanim-seni-seviyorum/

Link 16 : http://askimsultan.com/tanisalim-artik/

Link 17 : http://askimsultan.com/ofkem-benim-kendime/

Link 18 : http://askimsultan.chttp://askimsultan.com/ask/om/ask/

Link 19 : http://askimsultan.com/o-kim/

Link 20 : http://askimsultan.com/kadinlar/

Link 21 : http://askimsultan.com/seni-taniyorum/

Link 22 : http://askimsultan.com/evlilerde-sevebilir-mi/

Link 23 : http://askimsultan.com/cok-sevdim/

Link 24 : http://askimsultan.com/sairem-sevdim-seni/

Link 25 : http://askimsultan.com/deli-kadin/

Link 26 : http://askimsultan.com/ozledim-2/

Link 27 : http://askimsultan.com/askimizi-yasiyorum/

Link 28 : http://askimsultan.com/saskinim/

Link 29 : http://askimsultan.com/ozledim-sanirim-ben-seni/

Link 30 : http://askimsultan.com/sultan/

Link 31 : http://askimsultan.com/hayat/

Link 32 : http://askimsultan.com/adini-sen-koy/

Link 33 : http://askimsultan.com/datca/

Link 34 : http://askimsultan.com/askimsin/

Link 35 : http://askimsultan.com/karicigim/

Link 36 : http://askimsultan.com/sen-sansli-kadinsin/

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler ; Gülüm Benim, gülüm, sultan , Ayşe, Fatma , Huriye , sultan, SULTAN, AŞKIM SULTAN , aşkım sultan, askim sultan, 
SULTANIM, Ah be SULTANIM, Sultan,

sen benim, neler nelerimsin, bir bilsen, SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, 
hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, 
sol yanımsın, Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, kısrağım, bebeğim, meleğim, 
Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım,

HAYAT ACIMASIZ , AŞK GERÇEK , Canıma can katan, kalbimin tek sahibisin , Bir tanem,
seni ne çok sevmişim, ya ahhhhhhhhh, Seni Seviyorum, erkeğim, kocacığım, sevdalım, 
Geçmişe dair , Önceki , makale , HAYAT ACIMASIZ , AŞK GERÇEK, Sonraki makale, Evlilerde sevebilir mi ,
Kategoriler, Güncel Makalelerim, Etiketler, alın yazım, AŞK GERÇEK, Bedenim, cananım, canım, cansın can, Dünyam, 
Düşüm, Gerçeğim, Gözbebeğim, hasretim, Hayalim, HAYAT ACIMASIZ, Hayatım, Hayatımın Anlamı, Kalbim, kanayan yaramsın, 
Kanım, kara sevdalım, Karım, Mevsimlerim, Mutluluğum, nefesim, Ömrüm ,

sen cennetim, Sen her şeyimsin, Servetim, sol yanımsın, sultanım, Vatanım, 
Yaşama Sebebim, Yuvam , Seni Seviyorum, erkeğim, kocacığım, sevdalım, 
GÜNCEL YAZILARIM , Seni Seviyorum , EY SEVGİLİM SULTANIM , Ah be SULTANIM , 
Kadınım , Kıskanıyorum Manyak , Menepoz ve Kadın Hastalıkları , Aşık oldum ben ,

Herkes gerçek Aşkı yaşamaz , Aşkı yaşamak istiyorsan , Aşk , Seviyorsan , Aşkım Neden mi , 
Kadın olmak , Hayat , Efkarlıyım felek , Seni anlatayım , Aşkımsın ömrümsün , Hoyratça seni yaşamak , 
Canım , Cimcime , Seni düşündükçe yazmamak mümkün değil , Seninle yeniden başlamak , 
Ben Sana Aşık Olmuşum , Her şeye sahip olmak , Her kadın güzeldir , Çiftlerin sorunu nedir , 
Canım Demek , Bana aşık olur musun ? , Seviyorum Sultanım , Seni Tanıyorum Sultanım , Acı çekiyorum ,

Özledim , Eskişehir , Seni sensiz yaşamak , Evlilerde sevebilir mi , Aşk Yaşanır Anlatılmaz , HAYAT ACIMASIZ ,
AŞK GERÇEK , Vefalı Olmak , Aydın Olmak , Güncel, Satılık, kiralık, günlük kiralık, Gayrimenkul, Portföyümüz , 
Özledim Aşkım , Rüyalarda buluşmak , Duyuyor musun , Ah Gurbet Ah , Sevdam , Aşkımızı anlatayım , Şiir tadındasın , 
Adam gibi sevdim , Aşkım sana ihtiyacım var , Aşkım sultanım , Sen her şeyimsin , Korkuyorum , 
Eskişehir üzgündür şimdi , Beklenen İmar Barışı Geldi , Satılık Şato , Pelitköy satılık yazlıklar ,

Ögretmenler sitesi, satılık daire, SATILIK , YATIRIMLIK, OZEL VILLA , Burgas, Proje, Yatırımcısını Bekliyor , 
İmar Barışı Nedir, Nasıl Yararlanılır , Hayat yaşandığı sürece anlam kazanır , ARŞİVLER , 
, emlak , gayrimenkul , satılık , kiralık , günlük , aylık , yıllık , taksitle , peşin , 
indirimli , yazlık , daire , villa , konut , ev , şato , yalı , expertiz , kredili , peşin , 
nakit , taksitli , imar , imar durumu , , kask , task , emsal , taban oturumu , inşaat alanı ,

ahmet , Ahmet , AHMET , AHMET KİREÇCİ , Ahmet KİREÇCİ , Ahmet Kireçci , KİRECCİ , KİREÇÇİ , KİREÇCİ , Akirecci,
AKİREÇÇİ, akirecci, akireççi,

TİCARET , AVRUPA , TATİL , REZERVASYON , İSTANBUL , TURİZM , ANTALYA , İZMİR , ANKARA , 
KADIN , ERKEK , KIZ , BEBEK , ŞİİR , YAZI , ŞAİR , YAZAR , GAZETECİ , ELDİVEN , İŞ ELBİSESİ , ISLAK MENTİL , 
HABER , gazete, yazar, şair,

Bir cevap yazın