Kadınlar Neden Sürekli Kavga Çıkarır

Kadınlar Neden Sürekli Kavga Çıkarır

Kadınlar Neden Sürekli Kavga Çıkarır

Kadınlar Neden Sürekli Kavga Çıkarır

Kadınlar Neden Sürekli Kavga Çıkarır

Kadınlar Neden Sürekli Kavga Çıkarır? Bana en çok sorular bir soruydu. Fırsatım olmadığı için yazamamıştırm. Düşüncelerimi, deneyim ve yaşanmışlıklardan örnekler vererek anlatacağım. Kadın ve erkek farklı dünyaların insanları. Genel kavga sebeplerinden bahsedeceğim bu yazıda size örnek göstereceğim kavgacı kadın tiplerinden en az bir tanesini kendinize benzetebilirsiniz.

Kadınlar nazlıdır, kadınlar hassastır, kadınlar naiftir… Bunları bir yana bırakmak lazım. Eşit şartlarda durumu değerlendirerek kadınların neden kavga çıkardığının derinine inmek lazım. Bütün kadınlar farklıdır, farklı sebeplerle kavga edebilirler fakat bir çok kadının ortak noktası olan kavga sebepleri vardır.

Kadınlar evinde düzen ister. Herşey yerli yerinde olmalıdır.

Özellikle uzun süreli birlikteliklerde ve evliliklerde, zamanla aşk gücünü yitirmeye başlıyor ve yerini hararetli tartışmalara bırakıyor. Ne tuhaftır ki, yakın bir zamana kadar yan yana gelmek için can atılan partnerle artık aynı karede bulunmaya bile tahammül kalmıyor. Çünkü artık çift kendini sürekli bir tartışmanın ortasında buluyor. Peki, ama neden böyle oluyor? Çiftler birbirlerini gerçekten öyle çok seviyorlarken, bazen bilerek bazen ise bilmeyerek hangi konular hakkında tartışmaya başlıyorlar. Hatta bu tartışmalar boşanmayla sonlanıyor.

Çiftler arasında geçen tartışmalar bütün ikili ilişkilerde yaşanan kaçınılmaz bir surun olarak karşımıza çıkıyor. Önemli olan problemlerin çıkış nedenlerini anlayabilmek ve değen konular üzerine tartışmak. Aksi takdirde, eğer çiftler sürekli olarak her konuda tartışıyorlarsa, boşanmaya doğru yol alınabiliyor. Etraftaki birçok çiftin boşanma kararı alması ya da yakın ailede yaşanan olumsuz deneyimler, çiftleri evlilik kurumundan soğutabiliyor. Oysa her insan mutlu bir evlilik yapmanın, hayat boyu bir yastıkta yaşamanın hayalini kuruyor. Bu hayalin kolay olduğunu söylemiyorum ama imkânsız da değil… Bunun için ilk önce yaşanılanlara yukarıdan ve dışarıdan farklı bir gözle bakmak ve yeni bakış açıları geliştirmek gerekiyor.

Kadınların konuşurken partnerleri tarafından dinlenmemeleri en büyük kavga sebeplerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Erkekler her ne kadar dinlediklerini belirtseler de, aksini ispat etmeye çalışmak ve konuyla ilgili sorular sormak tartışmanın daha çok alevlenmesine neden olabiliyor. Genel anlamda erkeklere göre daha çok konuşmalarıyla tanınan kadınlar pek çok konuyu aynı anda konuşabilme ve dinleyebilme özelliğine sahipken, erkekler aynı özelliğe sahip değiller… Bu nedenle, uzun süre dinleme konusunda erkekleri suçlamak yersiz ve yanlış bir tutum oluyor.

Dolayısıyla, bu konuda yapılması gereken en doğru davranış, kadınların önce erkekleri kendilerine odaklanmayı sağlamaları, sonra net ve yalın bir dil kullanarak tek bir konu üzerine konuşmaları ve daha sonra erkeklere herhangi bir çözüm üretmeleri gerekmediği veya sadece kendilerini anlamaya ihtiyaç duyduklarını ifade etmeleri gerekiyor. Çünkü erkekler sevdikleri kadını mutlu etme fırsatını hiç kaçırmazlar. “Beni dinlemene ihtiyacım var. Bir şey söylemene veya çözüm üretmene gerek yok. Sadece beni dinlemeye ve anlamaya çalış. Bu beni mutlu eder!” diyen kadın, erkeğe bu fırsatı vermiş oluyor. Ayrıca genel geçer konulardan ya da günlük olaylardan bahsedilirken kadının ilgisini çeken bir konu erkeğin ilgisini çekmeyebiliyor.

Bu durumun göz önünde bulundurularak davranılması, büyük beklentilere kapanılmaması ve erkeğe dinlemediği için eleştirel tarzda suçlayıcı ifadeler kullanılmaması da önem taşıyor. Bu süreçte tartışma yaratmak yerine, küçük ama sevimli kelimeler seçmeye özen gösterilmesi ortamı yumuşatabiliyor.

Kadın ne kadar yorgun ve bitkin hissedersin hissetsin, erkek dikkatini verip onu dinlediğinde, dokunup ve sarılıp sevgisini ve ilgisini ifade ettiğine kadın rahatlıyor ve gevşiyor, yorgunluğu geçiyor… Bu nedenle konuşmayı sevmeyen erkeklerin hiç olmazsa bir nebze kadınları anlayıp, onlara karşı olan davranışlarını değiştirmeleri önem taşıyor. Çünkü kadınlar dinlendiklerini düşündüklerinde partnerlerinin onlara değer ve önem verdiğini, kabul ettiklerini ve buna bağlı olarak da sevildiklerini düşünüyorlar. Bu hisler kadınlar için çok önem taşıyor. Ayrıca, kadınlar duygularını ifade etme imkânı bulduklarında “Anlaşıldım, seviliyorum ve değerliyim!” hissini yaşıyorlar, gevşiyorlar ve rahatlıyorlar.

Bu duygu yoğunluğu kadınların kendilerini dinleyen kişiye yakınlık duymasını artırıyor, yokluğu ise uzaklaştırıyor. Mutlu olan ve mutlu görünen bir kadının sıcak karşılıkları ve gülen yüzü, erkeğe pırıltılı bir görüntü sunan ayna gibi oluyor. Takdir edilmek ve hizmet edilmesi erkeklerin erkeksi yanını doyururken, iletişim kurmak ve dinlenmek kadınların kadınsı yanını doyuruyor…

Maddeler halinde kavga sebepleriniden örnekler yazayım

Maddeler halinde kavga sebepleriniden örnekler yazayım;
İlgisizlik. Benimle Eskisi Kadar İlgilenmiyorsun!
Maddi Harcamalar. Çok fazla para harcamak
Kıskançlık nedeniyle kavga etmek. Az Kıskandın Çok Kıskandın…
Aile bireyleri hakkında/yüzünden kavga etmek.
Alışkanlıklar hakkında kavga etmek.
Ev işleri yüzünden kavga etmek.
Dırdır yüzünden kavga etmek.
Yapıcı olmayan eleştiriler yüzünden kavga etmek.
Birbirini dinlememek yüzünden kavga etmek.
Çocuğunuz için/hakkında kavga etmek.
Kadının hazırlanmasının uzun sürmesi
Kadınların Özel Günlerinde Çıkardığı Meşhur Kavgalar

AYAĞI YORGANA GÖRE UZATMAK GEREKİYOR…

AYAĞI YORGANA GÖRE UZATMAK GEREKİYOR…

Maddi harcamalar

Maddi harcamalar çiftler arasında tatsızlık yaratabilecek sorunların başında geliyor. Genel olarak baktığımızda, kadınların maddi harcamaları erkeklerinkinden iki kat daha fazla oluyor. Alışveriş yapmayı, kendine yeni kıyafetler ve makyaj malzemeleri almayı, sürekli olarak ev eşyalarını değiştirmeyi ve her gün kuaföre gitmeyi alışkanlık haline getirmiş bir kadınla kavga etmek erkekler için neredeyse bir rutin davranış haline geliyor. Ancak kavga etmek bu davranışların azalmasına yardımcı olmuyor, daha şiddetli tartışmaların yaşanmasına yol açıyor. Bu sonuçlara sebebiyet vermemek için “Ayağını yorganına göre uzat!” atasözünü hatırlamak gerekiyor.

Ortak bir hayatın sağlıklı bir şekilde devamlılığı için gelir ve giderin gözler önüne serilmesi önem taşıyor. Bu nedenle çiftlerin ne kadar paraya ihtiyaçları olduğu konusunda birbirlerine karşı açık ve dürüst olmaları gerekiyor. Bunun dışında haftalık ve aylık bir bütçe yapılabiliyor ve yapılan harcamalar hakkında çift birbirine bilgi verebiliyor. Böylece çiftler tartışıp birbirlerini kırmak yerine, başarılı ve eğlenceli bir ilişkiye doğru yol alabiliyorlar.

SABIRLA BEKLEMEK VE YOL GÖSTERMEK GEREKİYOR…

SABIRLA BEKLEMEK VE YOL GÖSTERMEK GEREKİYOR…
Sakal tıraşından sonra lavabonun kirli bırakılması, tuvaletin kirli kalması, tuvalet kâğıdının değiştirilmemesi, kirli tabak ve bardakların kaldırılmaması, yiyecek jelâtinlerinin çöp kutusuna atılmaması, ev temizliğine yardım edilmemesi, yemek masası hazırlama ya da toplama işlemlerinde destek olunmaması, kirli kıyafetlerin çamaşır sepetine atılmaması, döküntülerin toplanmaması, ıslak banyo havlularının ortalık yerde ya da yatağın üzerinde bırakılması gibi pek çok konu çiftlerin tartışma konusu olabiliyor. Aslında düzelme ihtimali fazlasıyla olan fakat düzelebilmesi için fırsat verilmeyen bu tür davranışlara verilen olumsuz tepkiler, tartışmaların şiddetlenmesine sebebiyet verebiliyor. “Yaptırım dili”işveren ve işçi arasında olduğu kadar ikili ilişkilerde de oldukça sık kullanılıyor.

Bu nedenle çiftin yapılmasını istedikleri bir şeyi talep ederken yıkıcı eleştirilerden, konuya sert girmekten, diretmekten ve kendi kendine söylenmekten kaçınması gerekiyor. Yapılması gerektiği düşünülen şey için partnere fırsat verilmesi ve görsel olarak algılamasını sağlamak bu süreçte önem taşıyor. Fırsat vermenin ana temasında “sabretme ve bekleme” yer alıyor.

Yukarıda bahsedilen küçük problemlerin devasa boyutlara getirilmemesi için sabırla yapılmalarının beklemesi gerekiyor. Kadınlar bu süreçte çok yanlış bir şekilde, ister istemez toplama, yıkama, temizleme, derleme ve düzeltme gibi davranışlar sergileyebiliyorlar. Farkında olmadan, bu davranışlarıyla olayların akışını erkekler için alışkanlık haline getiriyorlar ve sonrasında birden bire erkeklerden talep etmeye başlıyorlar. Cicim aylarında gösterilen bu anlayışın bir süre sonra değişikliğe uğraması erkeklerin adapte olamamasına neden oluyor. Bu nedenle, tutarlı bir şekilde devam edilmesi ya da değişimin yavaş bir şekilde yapılması gerekiyor.

Bunun için de partnerin yapmasına fırsat vermek ve görsel olarak algılayabilmesi için hiçbir müdahalede bulunmadan sabırla göstermek önem taşıyor. Böylece hem partnerin algı düzeyi değişiyor hem de tartışmadan uzak bir ilişki yaşanabiliyor.

ORTAK HESAP OLUŞTURULMASI İŞE YARIYOR…

ORTAK HESAP OLUŞTURULMASI İŞE YARIYOR…
Çiftlerin çatışmasına neden olan bir diğer önemli konu ise eski erkek veya kız arkadaş meselesi oluyor. Facebook kullanımının yaygınlaşmasıyla partner ilişkilerinde sorunlar artıyor. Bu sorunların ortaya çıkmaması için ortak bir facebook hesabı oluşturabiliyor ya da profil resmi kullanabiliyor. Böylece üyelik ve arkadaşlık talepleri çiftin otak onayıyla gerçekleşebiliyor ve facebook kullanımının bağımlılık haline getirilmesi önlenebiliyor.

DÖNÜŞÜMLÜ İZLEMEK GEREKİYOR…

DÖNÜŞÜMLÜ İZLEMEK GEREKİYOR…
Çağımız gereği pek çok çiftin çatışmasına neden olan sebeplerin başında diziler ve maç seyretme geliyor. Çiftlerden biri dizi izlerken diğeri maç izlemek isteyebiliyor. Bu durumlarda partnerler arasındaki gerilim yükselebiliyor. Fakat bu durumun tartışmaya dönüştürülmesi için teknolojinin ileri safhalarında olduğumuzun hatırlanması işe yarıyor. Dizi ya da maçı dönüşümlü olarak internet ortamında izlemek çok daha mantıklı olabiliyor. Böylece hem adaletli davranılmış hem ileriye dönük olabilecek çatışmaların önüne geçilmiş hem de gece mahvedilmemiş oluyor.

PİRE İÇİN YORGAN YAKMAYIN!

PİRE İÇİN YORGAN YAKMAYIN!
Eve ya da randevuya geç kalmayı çiftlerin tartışmalarına yol açan önemli problemler arasında ele almak gerekiyor. Geç kalmak denildiğinde hemen hemen herkesin aklına otobüsü kaçırmak, trafiğe takılmak ve hazırlanmak için vakit harcamak gibi olaylar geliyor. Bu tip durumlarda sağduyulu davranmak ve tartışmaya mehil vermeden geç kalma sebebini öğrenmek önem taşıyor. Çünkü yargısız infaz yapıldığında ve pire için yorgan yakıldığında durum çok daha fazla alevlenebiliyor ve istemeden de olsa çiftin keyfi kaçabiliyor. Bunların olması için ileriye dönük düşünülmesi ve sakin tavrın korunması gerekiyor.

Öyle konular vardır ki her çift onlar hakkında en az bir kez kavga etmiştir ve bu gayet normaldir. Normal olmayan bu konular hakkında sürekli kavga etmektir. Çünkü sıradan gibi görünen bu kavgalar arttıkça ilişki yıpranır ve kaçınılmaz olarak sonlanır. İşte size incir çekirdeğini doldurmayacak ama çoğaldıkça ilişkiyi bitirecek kavgalar…

Para hakkında kavga etmek ;

Para hakkında kavga etmek
Maddi konular hakkında kavga etmek her ilişkide olabilecek bir şeydir. Her çift öyle ya da böyle ilişkilerinin bir evresinde para yüzünden en az bir kez tartışırlar. Maalesef bazı çiftler için bu sayı günde ya da hafta bir de olabilir.

Çünkü pek çoğumuzun paraya bakış açısı farklıdır. Kimimiz fazla tutumlu kimimiz fazla savurganızdır. Ve en tutumlu çiftlerin bile yatırım anlayışları farklı olabilir. Kısacası konu para oldu mu kavga etmek oldukça kolaydır. Ve eğer bir ilişkide maddi konular yüzünden kavgalar artarsa o ilişki için tehlike çanları çalmaya başlar. O yüzden çok dikkatli olun. Sevgilinizin anlatmaya çalıştığını ve bakış açısını kavramaya çalışın. Ve eğer hala haklı olduğunuzu düşünüyorsanız ona fikirlerinizi empoze etmeye çalışır gibi değil sebepleriyle anlatın.

Kıskançlık nedeniyle kavga etmek ;

Kıskançlık nedeniyle kavga etmek
Seven insan kıskanır! Ben bunu bilir bunu söylerim. Ancak her şeyin de bir derecesi vardır. Eğer sevgilinizin her hareketini kıskanıyorsanız ve bu yüzden de tartışıyorsanız ilişkiniz kısa sürede yıpranacaktır. Çünkü kıskançlık yüzünden sık sık kavga etmek bir süre sonra sevgilinize güven eksikliğiniz olduğunu hissettirecek ve sevgilinizi kırmaya başlayacaktır. Herkes iyi bir ilişkinin temelinde güven olduğunu bilir. Eğer sevgiliniz ona güvenmediğinize inanırsa ilişkiye olan inancını kaybedebilir. Bu da artık sizin için daha fazla savaşmaması anlamına gelir. O yüzden sevgilinizi ne kadar kıskanırsanız kıskanın bu konu hakkındaki tartışmaları abartmamaya bakın!

Aile bireyleri hakkında/yüzünden kavga etmek ;

Aile bireyleri hakkında/yüzünden kavga etmek
Birini sevmek ve onunla bir ilişki yaşamak onun ailesiyle de bir ilişki yaşamak anlamına gelir. Daha siz ne olduğunu anlamadan denkleme giren kayınvalide, kayınpeder ve kayınbirader gibi yeni oyuncular ilişkideki dengeyi bozabilir. Onların istekleri, fikirleri veya ilişkinize etkileri kavga nedeni olabilir. Ancak sevgilinizin ailesi hakkında kullanacağınız her kelimeye dikkat etmelisiniz. Evet onları sevmek zorunda değilsiniz ama kesinlikle onlara saygı göstermek zorundasınız. Çünkü hiç kimse günün sonunda ailesine laf söyletmek ya da onlardan vazgeçmek istemez. Ve eğer bu konuda ısrarcı olur ve kavga etmeye devam ederseniz sevgilinizi kaybetmeniz an meselesidir.

Sebepsiz yere kavga etmek ;

Sebepsiz yere kavga etmek ;

Belli bir süredir beraber olan tüm çiftler sebepsiz yere kavga etmek nedir iyi bilirler. O gün belki işte canınız bir şeye sıkılmıştır, belki bir arkadaşınıza gıcık olmuşsunuzdur ya da sadece trafikte fazla kalmışsınızdır. Eve gelirsiniz ve hiçbir sebep yokken sevgilinizin herhangi normal bir davranışı yüzünden kavga çıkartırsınız. Yapmayın! Sevgiliniz sizin kum torbanız değil. Sebepsiz yere çıkan kavgalar ilişkiyi en çok yıpratan kavgalardandır.

Eğer kavga çıkarmanızın sebebi sevgilinizin daha önce yaptığı ve sizi kıran bir davranışıysa da başka bir konuyu bahane etmeyin sakın. Çünkü böyle durumlarda da sevgiliniz konuyu anlamayacağı için sebepsiz yere kavga ettiğinizi sanacak ve sizinle aynı şeyleri hissetmeyecektir. Zor bir gün geçirdiyseniz bunu sevgilinize anlatın hatta biraz zaman veya destek isteyin. Eğer aklınız daha önce yaptığı bir şeydeyse onu da anlatın. Sebepsiz yere bağırılmaktansa size göre yanlış olan bir şey yüzünden tartışmayı tercih edecektir.

Alışkanlıklar hakkında kavga etmek ;

Alışkanlıklar hakkında kavga etmek
Ne demiş atalarımız “Alışmış kudurmuştan beterdir!” Bir kişinin alışkanlıklarını değiştirmek bazen atomu parçalamak kadar zor olabilir. O yüzden bu konularda kavga etmek yapabileceğiniz en gereksiz şeydir. Bazen karşınızdaki kişiyi tüm kötü alışkanlıklarına rağmen sevmeniz gerekir. O sebeple bırakın kavga etmeyi ve alışmaya çalışın!

Ev işleri yüzünden kavga etmek ;

Ev işleri yüzünden kavga etmek
Gündelik işler yüzünden kavga etmek dünyanın en saçma kavga konusu gibi gelir ama günümüzde çiftlerin en çok kavga ettiği sebepler arasında yer alır. En başta kim neyi yapıyorsa bir süre sonra o, o kişinin görevi halini alır. Ve bu durum o kişiyi mutlu etmeyebilir. Örneğin nasıl bir erkeğin romantizm için birkaç defa yemek pişirmesi ölene kadar bütün yemekleri onun pişireceği anlamına gelmiyorsa vakti olduğu için evin alışverişini tek başına yapan kadının da ömrü boyunca o alışverişleri tek başına yapacağı anlamına gelmez. Ev işleri hiçbir zaman tek bir tarafın sorumluluğunda olmamalı ve çiftler her daim birbirine yardım etmeli ayrıca bu yüzden de kavga etmekten kaçınmalı!

Dırdır yüzünden kavga etmek ;

Dırdır yüzünden kavga etmek ;
Kimse sürekli şikayet halinde olan biriyle beraber olmak istemez. Eğer siz veya sevgiliniz sürekli bir şeyler hakkında şikayet ediyor kısaca dırdır yapıyorsanız bir an önce bu işe bir el atmalısınız. Çünkü karşı tarafın sabrı bir süre sonra taşacak ve daha fazla dırdır duymak istemeyecektir.

Yapıcı olmayan eleştiriler yüzünden kavga etmek

Yapıcı olmayan eleştiriler yüzünden kavga etmek
Her şeyin en iyisini bildiğinize inanıyor olabilirsiniz. Ancak sevgilinizin her yaptığı şeyi eleştirirseniz kendinizi kapının önünde bulmanız yakındır. Hiç kimse sürekli bir şeyleri yanlış yaptığını hissetmek ya da duymak istemez. Eğer sevgiliniz her şeyi yanlış yapıyorsa bile ona sadece yapıcı eleştirilerle gitmeye çalışın ve ara ara onu takdir ettiğinizi gösteren konuşmalar da yapmayı unutmayın. Çünkü kimse başarısız olduğu bir ortamda sonsuza kadar kalmak istemez. Ve siz ona kendini sürekli başarısız hissettirirseniz bu kavgalar ve eleştiriler ilişkinizin sonu olabilir.

Birbirini dinlememek yüzünden kavga etmek

Birbirini dinlememek yüzünden kavga etmek
Bugüne kadar kaç kez ilişkinizde “Beni hiç dinlemiyorsun” lafını duydunuz? Eğer bu sayı beşten fazlaysa dikkat etseniz iyi olur. Çünkü her zaman söylediğim gibi bir ilişkide en önemli şey iletişimdir. Ve eğer bir kişi konuşur ve diğer kişi  onu dinlemek yerine başka şeylerle meşgul olursa buna iletişim denemez! Eğer karşınızdakinin sizi duymadığını daha da beteri dinlemediğini düşünürseniz bir süre sonra anlatmamaya başlarsınız ve eninde sonunda anlatmadığınız her şey içinizde patlar. Bu nedenle kavga etmek de ayrılığı kaçınılmaz kılar!

Çocuğunuz için/hakkında kavga etmek

Çocuğunuz için/hakkında kavga etmek
Bazen aynı evin içinde büyüyen kardeşler bile anne ve babalarından farklı muamele görür. Sevgilinizle farklı ebeveyn doğrularına sahip olmanı çok normal. Ve farklı görüşlere sahip olmanız çocuklarınızla ilgili alınacak kararlarda kavga etmenize neden oluyor olabilir. Ama yapmayın. Bu konu en çok hem fikir olmanız gereken konulardan biri. O yüzden oturup konuşun ve hangi fikrin altında hangi mantık yatıyor anlamaya çalışın. Önemli olan kimin dediğinin olduğu değil, çocuğunuz için doğru olanı yapıp yapmadığınız!

Neden Hiç Kavga Etmiyoruz?

Neden Hiç Kavga Etmiyoruz?
Neden hiç kavga etmiyoruz diyerek kavga çıkartan o kadar çok kadın var ki! Bu kadınlar ilişkilerinde bir sorun olduklarını düşünürler. Aksine mükemmel bir ilişkileri vardır fakat klasik bir ilişkiyi arayan bu mükemmel çiftin, kadın olanı mutlaka kavga çıksın ister. Bu iç güdüseldir.  Kavga etmedikleri için ilişkilerinin sorunlu olduğunu zannederler.

Kendi Kendine Kavga Ederler

Kendi Kendine Kavga Ederler
Böyle kadınları severim. Erkek kavga da sustukça daha bağırır, daha da hırçınlaşır. Sebebi erkeğinin onunla kavga etmesini istemesidir. Kavga etmeyen erkek sinir bozunca bu kadınlar kendileriyle kavga ederler.

Az Kıskandın Çok Kıskandın…

Az Kıskandın Çok Kıskandın…
Evet bu konu biraz derindir. Kıskanılmak her kadının hoşuna gider. Ona sevildiğini hissettirir. Fakat kıskanılmayı isteyen biz kadınlar erkeklere ölçü konusunda fazlaca kavga ederiz. Sonuç olarak şu iki cümleyi hep birlikte söyleriz;
“Neden kıskanmıyorsun?
“Bu kadar kıskançlık fazla!”

İç Sesiyle Kavga Eden Kadınlar

İç Sesiyle Kavga Eden Kadınlar
Bunu yapan kadınlar ah ah… Çok iyi bir kadın tipidir hatta fazla iyidir. Bunlar sinirlenirler, kızarlar bir hata görürler ama gidip adamla değil kendisiyle kavga ederler.  Sonra ezilirler… Aradan zaman geçse de unutmazlar  iç sesiyle ettiği kavgaları yıllarca içlerinde büyütürler.

Yalan Kavgalar

Yalan Kavgalar
Bu kavgalar genellikle erkeklerin izin vermediği bir şey yapılacakken çıkarılır. “Ben seninle küsmüştüm o zaman istediğim yere giderim.” derler sonra. Erkeğinde ağzı bağlanır tek laf edemez 

Kadınların Özel Günlerinde Çıkardığı Meşhur Kavgalar

Kadınların Özel Günlerinde Çıkardığı Meşhur Kavgalar
Kadınlar ay günlerinde psikolojik değişim geçirir. Bu bir çok kadın için geçerlidir. Çatacak birini ararlar. Genellikle bu yakınlarında bulunan sevgilileridir. Bu dönemde sevgilisi ne söylese kavga çıkarabilir kadınlar…
Benimle Eskisi Kadar İlgilenmiyorsun!

Bu en bilindik kavga sebebidir. Kadın bunu söylemese bile hissettirir. İlişkinin başlarında olan tutkuyu arar ama bulamaz. Bu aslında çok normaldir fakat kadınlar için iyi bir kavga sebebidir.

Erkekler ve Kadınlar Farklı yapıdadır dedim ya, erkeklerin çoğunun anlamadığı kadınların kulaklarından dumanlar gözlerinden ateşler çıkmasını sağlayan kavga sebeplerini anlayamaz.

Kadın Bakış Açısı

Kadın Bakış Açısı
Erkek —– Hoşgeldin hayatımmm nasıl geçti günün?
Kadın —– İşte ben de ofiste Sultan’la kavga ettim.
Hep kıskanıyor beni pislik. Bugün de ona de…
….Naptı o gene!
Kadın —– Offf o montu yerine as be, yerine as!
Ayyy gene çorapları basket atmaya çalışıyor, Muhammet Ali bile bu kadar fazla basket atmamıştır. Bir de tutturabilse!
Erkek —- Tamam, sus kızım
Kadın —– Of ya o kıravatın masada ne işi var ya?
Oooohhh pantolonu da oraya bırak, yarın ayaklarını sokarsın aynı yerden nasıl olsa.
Ne ettin ya, ne ettin?
Milyon tane pijaman var, niye en alttaki?
Ayıı ayı ya of neyse tamam.
..dim ki, sen benim tırnağım olamazsın… ıvızıvıvzızıbıdıdbdıdı
Ayı ya ayı, of neyse tamam.

Erkek Bakış Açısı

Erkek Bakış Açısı
Kadın —– Hoşgeldin hayatımmm nasıl geçti günün?
Erkek —– Hoşbulduk canım. İyi geçti. Senin?
Kadın —– Ayyy sırtım ağrıyor ya!
Kadın —– Ne anlatıyor acaba?
Ne tatlı kadın ya, bir de bıt bıt konuşmasa ne güzel olur.
Yemekte ne var acaba, ne zamandır canım kuru fasulye çekiyordu.
Bak aşkım , bu sefer basket olacak…
Hadi bee, neyse zaten yıkanıcak.
Yarın bu kravatı takayım ben.
Bu pantolon da çok rahat, bunu giyeyim.
Sıkış sıkış koyuyor bunları da buraya, tıkış tıkış alamıyorum bir pijamayı!
Hah oldu.
Kadın —– Hala konuşuyor, bu kadar çok konuşacak şey nasıl buluyor acaba?
Erkek —– Ne anlattığını dinlemedim, en iyisi yemeği sorayım, konuyu değiştirir belki..
Aşkım yemekte ne var?
Bıt bıt konuşmasa ne güzel olur.

Evet bu olaylar 5 dakikada yaşanıyor genellikle ve bu şekilde geçen bir kaç gün (sabretme katsayısına göre değişebilmekte) veya bir kaç hafta (yıl olanıda gördüm) devam eder. En sonunda sen beni dinlemiyorsun neden her şeyi oraya buraya atıyorsundan başlayarak zıkkım ye ayı herife kadar geliyor. Erkeklerde de neden pantolon yerde duramıyor ki? Sonuçta yarında giyicem düşünceleriyle sonlanıyor.

Kadın eşine telefon açsa iş çıkışı şöyle muhabbet olur.

Kadın eşine telefon açsa iş çıkışı şöyle muhabbet olur.

Kadın —– Gelirken ekmek al hayatım.

Erkek —– Tamam.

Kadın —– Gelirken ekmek al hayatım.

Erkek —– Olur. Hangisinden alıyım? 

Kadın —– Ekmek yani 

Erkek —– Çavdarlı mı tam buğday mı mısır ekmeği mi bak çekirdekli çıkmış ben kepekli alıyım dilimletiyim mi kaç tane alayım taş fırın ekmeğide alabilirim aaa bak alman ekemeğide var onu deneyelim.

Kadın —– Lan kadın ekmek ya ekmek anam babam ekmek işte ne istiyon benden

Erkek —– Tamam hangisinden alayım?

Kadın —– Kapat ya ben alırım.


İşte tüm bu konularda sevgilinizle tartışmaktan kaçının. Mümkün olduğunca anlayışlı olmaya çalışın. İletişiminizi bağırarak değil dinleyip anlamaya çalışarak kurun.  Eğer bu tip konular açıldığında kavga etmenin kaçınılmaz olduğunu görüyorsanız sevgilinizden biraz zaman isteyin. Hemen o konuyu konuşmayın. Anlık siniriniz yeni düşmeyin. Sudan sebeplerden ilişkinizin bitmesine izin vermeyin!

Farklı olmadığımızı kimse söyleyemez sanırım. Hem fizyolojik olarak hem ruhsal olarak. Erkekler ”BENİ ANLAMIYORSUN!!!” ‘u duymaktan bıktı. Kadınlar ”BİRAZ SUS!” u duymaktan bıktı. İki farklı bakış açısıyla anlatmaya çalıştım. Kavgasız günler diliyorum.


Ahmet KİREÇCİ
10.10.2018
19.53

Kadınlar Neden Sürekli Kavga Çıkarır Ahmet KİREÇCİ

Ahmet KİREÇCİ

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler

Anahtar Kelimeler ; Anahtar Kelimeler , Gülüm Benim, gülüm, sultan , Ayşe, Fatma , Huriye , sultan, SULTAN, SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM,

Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın, Nefesim, Kalbim, Canım,

Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı,

Mevsimlerim, Vatanım, HAYAT ACIMASIZ , AŞK GERÇEK , Canıma can katan kalbimin tek sahibisin , Bir tanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh,

Seni Seviyorum, erkeğim, kocacığım, sevdalım, Geçmişe dair …….. , Önceki , makale , HAYAT ACIMASIZ , AŞK GERÇEKSonraki makale Evlilerde sevebilir mi ? ,

Kategoriler, Güncel Makalelerim , Etiketler , alın yazım, AŞK GERÇEK, Bedenim, cananım, canım, cansın can, Dünyam, Düşüm, Gerçeğim, Gözbebeğim, hasretim, Hayalim,

HAYAT ACIMASIZ, Hayatım, Hayatımın Anlamı, Kalbim, kanayan yaramsın, Kanım, kara sevdalım, Karım, Mevsimlerim, Mutluluğum, nefesim, Ömrüm , , sen cennetim,

Sen her şeyimsin, Servetim, sol yanımsın, sultanım, Vatanım, Yaşama Sebebim, Yuvam , Seni Seviyorum, erkeğim, kocacığım, sevdalım, GÜNCEL YAZILARIM , Seni Seviyorum , EY SEVGİLİM SULTANIM , Ah be SULTANIM , Kadınım , Kıskanıyorum Manyak , Menepoz ve Kadın Hastalıkları ,

Aşık oldum ben , Herkes gerçek Aşkı yaşamaz , Aşkı yaşamak istiyorsan , Aşk , Seviyorsan , Aşkım Neden mi , Kadın olmak , Hayat , Efkarlıyım felek , Seni anlatayım , Aşkımsın ömrümsün , Hoyratça seni yaşamak , Canım , Cimcime , Seni düşündükçe yazmamak mümkün değil ,

Seninle yeniden başlamak , Ben Sana Aşık Olmuşum , Her şeye sahip olmak ,

Her kadın güzeldir , Çiftlerin sorunu nedir ? , Canım Demek , Bana aşık olur musun ? , Seviyorum Sultanım , Seni Tanıyorum Sultanım , Acı çekiyorum , Özledim , Eskişehir ,

Seni sensiz yaşamak , Evlilerde sevebilir mi ? , Aşk Yaşanır Anlatılmaz , HAYAT ACIMASIZ , AŞK GERÇEK , Vefalı Olmak , Aydın Olmak , Güncel Satılık Gayrimenkul Portföyümüz , Özledim Aşkım , Rüyalarda buluşmak , Duyuyor musun ? , Ah Gurbet Ah ,

Sevdam , Aşkımızı anlatayım , Şiir tadındasın , Adam gibi sevdim , Aşkım sana ihtiyacım var ,

Aşkım sultanım , Kadınlar Neden Sürekli Kavga Çıkarır ,

Sen her şeyimsin , Korkuyorum , Eskişehir üzgündür şimdi , Beklenen İmar Barışı Geldi , Satılık Şato , Pelitköy satılık yazlıklar , ogretmenler sitesi satılık daire 258 bin tl , SATILIK & YATIRIMLIK OZEL VILLA , Burgas Projemiz Yatırımcısını Bekliyor , İmar Barışı Nedir? , Nasıl Yararlanılır? ,

Hayat yaşandığı sürece anlam kazanır…….. , ARŞİVLER , , emlak , gayrimenkul , satılık , kiralık , günlük , aylık , yıllık , taksitle , peşin , indirimli , yazlık , daire , villa , konut , ev , şato , yalı , expertiz , kredili , peşin , nakit , taksitli , imar , imar durumu , , kask , task , emsal , taban oturumu , inşaat alanı ,

ahmet , Ahmet , AHMET , AHMET KİREÇCİ , Ahmet KİREÇCİ , Ahmet Kireçci , KİRECCİ , KİREÇÇİ , KİREÇCİ ,

TİCARET , AVRUPA , TATİL , REZERVASYON , İSTANBUL , TURİZM , ANTALYA , İZMİR , ANKARA ,
KADIN , ERKEK , KIZ , BEBEK ,

ŞİİR , YAZI , ŞAİR , YAZAR , GAZETECİ , ELDİVEN , İŞ ELBİSESİ , ISLAK MENTİL , HABER ,

Ahmet KİREÇCİ

“Kadınlar Neden Sürekli Kavga Çıkarır” üzerine 1 yorum.

  1. Çok güzel anlatmışsınız emeginize Yüreğinize sağlık. Benim kavga sebebim ilgisiz alakasız adam olursa tartışma çıkarırım birde monoton erkek beni sıkar…

Bir cevap yazın