Kadınlar Hangi Yaşta Güzeldir ?

Kadınlar Hangi Yaşta Güzeldir ?

Kadınlar Hangi Yaşta Güzeldir Ahmet KİREÇCİ AŞK SEKS İLİŞKİLER KADIN MUTLULUK HUZUR

Kadınlar Hangi Yaşta Güzeldir ?
Kadınlar;Anlaşılması karmakarışık labirent gibidir. Tam sonuna vardım sanırsın daha başındasındır.
Yaşlarına aldanmayın kadınların. Kadınlar hangi yaşta güzeldir bu göreceli kavramdır. Naçizane fikrim 40 yaşlarıdır. Nedenlerini uzun uzun yazayım. Kendi benliklerini bulduğu, öz güvenlerinin tam olduğu, ne istediklerini bilen oldukları, duygusallık içine mantık kattıkları , daha doğrusu kadının kendini tanıdığı, hayatla ve kendisiyle ilgili sorunlarını çözdüğü, ayaklarının üzerine sağlam bastığı, daha özgür, daha mutlu olduğu bir yaştır da onun için. Yolun yarısı diyenler halt etmişler ,yolun yarısı falan değil, tam kıvamda olunan bir yaştır. Her kadın böylemidir. Cevabım hepsi böyledir. Ahmet Bey bu kadar nasıl net konuşuyorsun diyen olabilir cevabım ; Bunları anlamak için de çevrene biraz dışardan bakacaksın, radarları açacaksın, dinleyeceksin en önemlisi empati kuracaksın.

40 yaşını geçmiş olup hala aşk arayan kadın çok var inanın bana. İş, , çocuk , kariyer derken aşk hep ihmal edildi. Yürümeyen evlilikler bitiriliyor yada doğru kişiyi bulamayan kadınlar evde kapanıp kalmıyor artık. Şu söz artık geçerli değildir. Kırkından sonra azanı teneşir paklar sözü mazi oluyor. Kadınlar aşk ararken 2 dakikalık zevk içinde sağlıklarının bozulmasını istemiyorlar. Hastalık kapmama konusunda ince eleyip sık dokuyorlar.

Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir aşk

Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir aşk yaşamak için neler yapmalıyım sorusu sıkça sorulan sorulardır. Şununla başlayayım söze , 40 yaşından sonra aşk yaşamak için öncelikle birer yetişkin olarak birbirinize saygı duymanız, partnerinizin sizden önceki hayatlarınızı kabul etmeniz ve ailesiyle ilgili hassasiyetleri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Kısacası, 40 yaşından sonra mutluluğu yakalamanın öncelikli şartı partnerinizin geçmişine saygı duyabilmek. Kaç yaşında olursanız olun, aşkı bulabilmeniz için öncelikle kendinizle iyi bir ilişkinizin olması gerekiyor. Kendinizi sevmediğiniz sürece doğru ve mutlu beraberliği diğerlerinden ayırt edemeyebilirsiniz. Siz mutlu olduğunuz, gülümsediğiniz ve kendinizi sevdiğiniz sürece, zaten en güzel kadın veya en yakışıklı erkek sizsiniz. Partner seçeceğiniz kişi sizi mutlu edebilecek ve hayattan birlikte keyif alabileceğiniz, size daha yakın çevreden birini tercih etmenizde fayda var.

Erkekleri anlamak da gerekmektedir.

Erkekleri anlamak da gerekmektedir. Olgun erkekler sıradan değilidr. 40’lı yaşlarda biriyle çıkmak demek; daha bilgili, daha özgüvenli ve ilişkide ne istediğini bilen, oyunlara zaman harcamayan erkek demektir. Artık daha gerçektir ve gerçek sevgi isterler, dürüstlük artık daha fazla önemlidir . Gizliden gizliye ihtiyaç duydukları şey bağlılık duyacakları sadık bir kadındır.
Kadınlar farklıdır, bir şey ikram ederken ya da sohbet ederken, kadına centilmence davranılması gerekir. Siz beni hangi yaşta görüyorsanız, ben o yaştayım. Kadınlar beni neden çekici buluyor hiç düşündünüz mü?

Kadınlara nasıl davranılması gerektiğini bilen bir adam olduğum için olabilir mi ? En basitini söylüyorum bir kadın geldiği zaman, ayağa kalkmalısınız. O kadar zarif olmalısınız ki, kadına güven vermelisiniz. Bir kadın ancak size güveniyorsa, onu güldürebilirsiniz. Ayağa kalkın, güven verin ve güldürün. O, sizinle herhangi bir şekilde arkadaşlık kurar. Tamamıyla kadının ilgi alanına gireceksiniz. Kendinizi unutup arka plana atacaksınız. Kendinizi ön plana çıkarırsanız kadın sizden ürker. Star da, zengin de, yakışıklı da olsanız; kadın ilgi ister. Onun yanında sahnede, kamera karşısında ya da iş yerinizin patronu değilsiniz. Patron kadındır, asla unutmayın. Kadınlar sadece ve sadece şarap gibidir. Kim ne derse desin kadınlar pasif erkekten hoşlanmaz, güçlü erkek ister karşısında , kadın çok güçlü olsa bile. Kadınlar 40 lı yaşlardan sonra mutluluğuyla ve iç dünyasıyla uğraşır.

Kadın dediğin hafif dolgun olmalı. İncecik bir kadında hatlar kaybolur, bu da onu çekicilikten uzaklaştırır. Bir tüyo vereyim; kilo, selüliti kapatır. Bu yaşa gelmiş kadınlar , kendini partnerine aşık hissetmesi gerekir. Çünkü aşk, kadını güzelleştirir, cıvıl cıvıl yapar.

Yanlış bilinen gerçekler

Yanlış bilinen gerçekler var aslında, eskiden 40’lar, kadınlar için kâbus yıllarıydı. Üstelik bu kâbus, 35’lerinde başlardı. Kadınlar, “Eyvah 40 geliyor!” derdi. Oysa, artık farklı bir gerçeklik var. Kadınlar, hayatlarının en güzel yıllarına giriyorlar. Tespit diyebilirsin, gözlemlerim de diyebilirsin. Orta yaşlarda diyelim 40 lı yaşları cinsel haz ve şehvet’in tavan yaptığı dönemdir. Sonra ‘sorgulama dönemi’ geliyor. “Eşim, evliliğim, ben neredeyim, kimim?” Sonra ‘kasırga ve büyük kargaşa’ başlıyor. Regl kayboluyor ve libido düşüyor. Ama paniğe kapılacak bir şey yok, istisnalar kaideyi bozmuyor. hala 75 yaşında bazı kadınların seviştiğini biliyorum.

Kadınların özellikle menopoza girdikten sonra artık korunması gerekmiyor. Ama bu özgürleşme sadece cinsel alanda olmuyor. Ruhen de özgürleşiyor. Hormonların azalması, kendine yoğunlaşmasına sebep oluyor. Kadınlarda hormon kalkanının azalması, dışarı açılmasını sağlıyor. Bunu biraz açayım: Kadınlarda öz değer sorgulamaları, kimlik kaygıları derinleşiyor. Hayatın neresinde duruyorum? Bugüne kadar ne yaptım? Daha neler yapabilirim? Kadın, dış dünyaya açılma telaşına girmeden, genişleme becerisi gösteriyor. Ruhsal olarak zenginleşiyor, dişiliğini gerçek anlamıyla keşfediyor. Kadın için müthiş zamanlar başlıyor.

Kadınlar yıllar geçtikçe vücutlarıyla daha barışık olur ve cinsel isteklerini daha rahat gösterirler. 40’lı yaşlardaki bir kadın yaşamda ulaştığı olgunluğu ve deneyimleri cinsellik açısından da kazanır. Cinsel deneyim ve doyum açısından zirve noktaya çıkar. Cinsellik onun sarayı, o da sarayın kraliçesidir. Cazibesini kullanarak partnerini nasıl baştan çıkaracağını bilmenin keyfini yaşar. Cinsel yaşamındaki yasakları kaldırır, fanteziler kurar ve cinselliğin tadına varır. 40’lı yaşlardan sonra kadınlar genellikle orgazm taklidi yapma ihtiyacı duymadan gerçek orgazmı yaşarlar. Çünkü cinsel açıdan özgürleşirler. Bu özgürleşme doğurganlığın sona ermesi, hamile kalma endişesi olmadan ve doğum kontrol yöntemleriyle uğraşmadan özgürce seks yapabilme anlamına gelir. Kadının hamile kalma riski olmadan cinselliği yaşayabilmesi, cinsel isteğini arttırıcı, boşalma veya orgazm olmasını kolaylaştırıcı bir etki yaratır. Ayrıca, kadının iş, kariyer, aile, çocuklar gibi konularda belirli bir yaşam olgunluğuna erişmiş olması, sorumluluklarının ve kaygılarının azalması, kendine ve cinselliğe odaklanabilmesine olanak verir ve cinsellikten daha çok haz almasını sağlar.

Aşk , Seks ve Cinsellik

Aşkın seks, cinselliği cinsel mitlere inanmadan, cinselliği ayıp, günah ve suç olarak düşünmeden yaşamaktır. Aşkın seksin dört özelliği vardır; beden ile yapılır, bir manası vardır, güzellikler sunar ve daha çok güzellikler doğurur, yani bir şeyler üretir. Seks yapmanın; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, herhangi bir performans hedefi koymadan haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni bir armağan gibi paylaşabilme, kimseyi tatmin etme zorlantısına girmeden, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatı olduğu inancını doğurur. Çünkü insanlar hayatta, aşkınlık algısı içinde büyürler ve yaşlanırlar. İlk önce genç vücutların güzelliğinden etkilenirler, daha sonra güzelliği bütün vücutlarda görürler. İşte böylece ruhun güzelliğini görmek mümkün olur. Daha sonra da düşüncelerdeki güzelliğe ulaşılır ve tüm güzellikler fark edilir. Ahmet Bey , sence erkekler 40 yaşındaki kadını arzular mı? En çok sorulan sorulardan biridir. Hele ki ortada bu kadar güzel, dinamik, bakımlı 20 ve 30’luklar dururken.

Dişilik , kadınlar , evlilik ve ilişkiler üzerine eğitim veren biri olarak fikrimi söyleyeyim. Sadece kişilik sahibi erkekler arzularlar. Kadının hası, yaşıyla ya da görüntüsüyle seçilmez . Gerçek bir dişi, kaç yaşında olursa olsun caziptir. Avusturalya Cidney ‘ de yaşayan bir arkadaşım var 67 yaşında, muhteşem bir dişi haline gelmiş bir kadın var. Peşinde ne 35’lik erkekler koşuyor, ne 40’lıklar deli divane oluyor ama o, kendisi için en uygun erkeği seçebilme olgunluğuna erişmiş, mutlu bir kadın . Birileri istediği için değil kendisi isteği için birlikte oluyor. 40 yaş kadını artık deneme yanılmaları geride bırakmıştır. Kendisi için nasıl bir erkek istediğini bilir ve seçer. Kendinden emindir. Vücudunu nasıl kullanacağını çok iyi öğrenmiştir. Kendi formunun en güzel halini bilir ve onu kullanır. Hatta dişilik onun vücuduna iyice oturmuştur. Hayatındaki erkeği ustaca yönlendirmesini bilir.

40 yaş kadını

40 yaş kadını, hayattaki pek çok korkusunu yenmiştir. Kendisiyle ve karşısındaki erkekle savaşmayı çoktan geride bırakmıştır. Anların tadını çıkarmayı öğrenmiştir. Kendi ayakları üzerinde durabiliyordur. Üstelik bu lafın gerçek anlamını bilir. Ayakları üzerinde durmak demek, ekonomik olarak karşısındaki erkeğe bağımlı olmamak demek değildir, sadece duygusal olarak bağımlılıklarından kurtulmuştur. Erkek onu bir sebepten aramadığında, kapısını kapatıp kendisiyle baş başa kalırsa, yine de mutlu olacaktır. Çünkü artık kendine ait güzel bir hayat kurmuştur. Bağımlı değil, bağlıdır. Sevmesini bilir. Sevişmesini bilir. Güzel olmayı ve güzel hissettirmeyi bilir. Bir erkeği seçerse, onu çok ama çok mutlu etmesini bilir. Kaprisi, beklentisi, yükü olmadan sadece duygularına odaklanabilir . Kadınlar Hangi Yaşta Güzeldir DEMEYELİM BUNDAN SONRA……….

Ahmet KİREÇCİ

08.08.2018
20:08

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin.
Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh…. Kadınlar Hangi Yaşta Güzeldir Dişilik , kadınlar , evlilik ve ilişkiler Ahmet KİREÇCİ 40 yaş kadını , Kadınlar Hangi Yaşta Güzeldir

Bir cevap yazın