Kadınım

Kadınım

kadınım

Kadınım ahmet kireçci
Sen dokunamadığım, uzaktayken bile yanımdaymış gibi sıcaklığını hissettiğim kadınımsın. Her saniye kalbim senin için atıyor. Huysuzluğum tutsada hep fedakar olmayı seçiyorum. Yaşıyorum evet evet aşkın en saf halini. Baktığım her yerde sana yazılmış bir şiir bırakıyorum. Bunlar öyle şiirler ki kimsenin silmeye silmeye cesaret edemeyeceği, gücünün yetmeyeceği şiirler. Herkesin bir siyahı olmalı derim. Benimde siyahım sensin. Gece olunca hüzün çöküyor gönlüme. Kollarım ve yatağım bom boş kalıyor. Koklayamadığım kokun sarıyor odaya. Kış sabahlarını sevmiyorum hiç seni tanıdığımdan beri. Issız , karanlık ve serin oluyor. Aşkın en saf halini yaşıyorum dedim ya. Tatlı bir merak, hafif kıskançlık , kalbimin sancılı atması. Ha bir de dilime dolanan cimcime lafını uyu arasında sayıklamam. Mükemmel değilim . Ama sevdamın uğruna pes etmeden yürüyen. Umudumu yitirmeyen biriyim.

Senden çok hoşlandım be kadınım.

Senden çok hoşlandım be kadınım. Benim umudumu besleyen de bu olsa gerek. Çocuksu halin, pırıl pırıl parlayan gözlerin. Ben hoşlandım ya sonra mı alıştım sana. Alıştıkça da aşık oldum. Sen hayatıma gireli hayatın hep güzel taraflarını gördüm. Dibe vurduğum zamanlar da oldu. Her zaman çıkmak için sebepler buldum. Seni bıkmadan sevmek gibi. Vefalı oldum, tutkulu oldum . Anlatılmaz yaşanır dedikleri kara sevdaya tutuldum. Pişman mısın deseler asla derim. Acısı da kabulüm, tatlısı da.

Ben sana papatyam diyemedim hiç

Ben sana papatyam diyemedim hiç. Aslında ikimiz de papatya gibiyiz. Hayat koparmış acımasızca yapraklarımızı. Sessiz ve solgun kalmışız yıllardır. Keşkelerim yok aslında, keşke deseydin ne derdim bilir misin. Başka yerde başka mevsimlerde yeşermek isterdim ve tekrar papatya olarak. İkimizde güneşi hapsemedik içimizde. Şimdi güneş gibiyim artık. Işığımla sıcaklığımla sardım bedenini. Parlıyor bedenlerimiz ışıl ışıl. Seni suluyorum artık toğrağı sular gibi. Bıkmadan usanmadan. Senin içine serptiğim mutluluk tohumlarını. Nefes aldığım sürece solmayacaksın kadınım. Papatyalar hep gülümser ya sende öyle gülümseyeceksin. Bak her şeye rağmen gülümseye biliyormuş insan. Artık geceleri göz yaşı döküm, dehlizlerde boğulmuyorum. Çünkü kadınım var diyorum. Çünkü aşkın kolay bulunmadığını en iyi bilenlerdenim. Emek vermedikçe ayakta kalmayacağını da bilmekteyim.

Ah be kadınım ah.

Ah be kadınım ah. Son nefesime kadar kokunu hissetmek istiyorum. Çivisi çıkmış bu dünyayı, anca papatyalar açarak güzelleştirebiliriz. Öyle bir bahçe yapalım ki, ucu bucağı olmasın. Rengarenk, gök kuşağı gibi renk cümbüşüne dönüşsün. Şimdi yine seni hissediyorum iliklerime kadar. Kokun ruhuma karıştı. Bu öyle ki en derinlerde duruyor kokun. Çoraklaşmasın topraklar. Rumuzda ki koku sarsın papatya bahçelerini. Ve sen papatya kokan yarim. Her hücreme işlemişsin. Bir kilim yapmışsın belkide . Aşkını işlemişsin ilmek ilmek her nakışa. Seni her anımda arıyorum. Sen alışkanlığım oldun. En büyük sevdam oldun. Artık sevdamızı yaşayalım, hoyratça , sınırsızca . Bırak çevrendekileri.
Sen sadece kendin için yaşa artık. Cesur ol. Yaralarını sarayım Müsaade eder misin? Başkaları ne düşünüyorsa düşünsün, kulak asma onlara. Onların söyledikleri onların düşünceleri seni bağlamıyor. Sen onlar için yaratılmadın. Seni sen yapan değerlerinden asla ödün verme.

Ahmet KİREÇCİ

31.07.2018
15:41

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin.
Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh….

Bir cevap yazın