Gel Bu Gece

Birine hasret kalmak, yüreği öyle güzel olgunlaştırıyor ki. Birini severken büyüyorsun, onun hasretiyle olgunlaşıyorsun.
Sonra mı?
Yaradan seni önüme çıkarmasaydı, yine aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. Sen bana dünyada başka bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin.
İçimde bir şeyler tepetaklak oluyor ama balkonda kahve ve sigara içiyorum .


Hayat ne çok şey öğretti bana.
Sizi her halinizle seven, neyi ne için yaptığınızı bilen, ufacık bir nedenle silip atmayan, kusurlarınızı yüzünüze vurmayan, derdinize surat büken değil de üzüldüğünüzü hissedip size vakit ayıran insanlar için çabalayın.  Kaybedince başını iki elinin arasında çok ağlarsın . Son pişmanlık fayda vermez. 


Gösterdiğim saygıyı sevgiyi verdiğim emeği çöpe atmayanın hayatımın sonuna kadar başımın üstünde yeri var. Kıymet bilen insana bütün kapılar sonuna kadar açık.
Neden seni seçtim.  Bir çok sebeplerini yazdım.  Bak bir tanesini daha yazayım.  Sen benim bir daha kimseyi sevemem dediğim zamanda inancımın kırıldığı anda içimde bir çiçek açtırdın, hiç sevmesen de teşekkür ederim bu bile yetti.


Manyak hatunum benim.  Sen çok farklısın.  Bazı kadınların yaraları hücreseldir, bazılarınki ise zihinsel. Birini iyi etmek için gereken tek şey ucube bir yara bandı, diğerini iyileştirmek içinse zürafaların uçması gerekmektedir. Hüsran dolu bir geçmişten asla bakire  bir gelecek beklenmez. Umut yorucudur, hayal kırıklıkları ise saç  kırıklarına sebeptir. Ve bilinsin ki saçlarını kendi kesen kadınlar geceleri uyumadan yastığı ısırarak ağlıyordur.


Benim Sevdam çok büyük.  Uyuyunca geçmez, başkasını seviyormuş gibi yapınca geçmez, unuttum demekle geçmez, bir kere sevdin mi geçmez. Geçmez yani.
Aşk yanmaktır .Aşk sensiz yaşamaktır. Ben her sabah özlediğimi, acımı, kırgınlığımı, anlattım. Kalem elimde kâğıtlara yazdım. Dirilip dirilip tekrardan öldüm. Geceleri ve gündüzleri.  Gece demiyorum, geceleri herkes yanar ben tam günün ortasında yandım. Herkesin bir şeylerle meşgul olduğu vakit bile seni hatırladım. Ben sadece geceleri değil gündüzleride öldüm. Bilmiyorsun. Nereden bileceksin.


Aşkım Sultan’ım, yorgunum, hiçbir şey bilmiyorum; tek istediğim, yüzümü kucağına koymak, başımın üzerinde dolaşan elini hissetmek ve sonsuza dek öyle kalmak.
Her duygu anlatılmıyor. Mesela, yastığa sarılarak uyusam da, ruhumun senin yanına kıvrıldığını biliyorum.
Cimcime, şimdi gözlerini kapat ve bana bak. Ben diye ne varsa gördüğün, işte o senin yokluğun.
Ben seni ne çok seviyor muşum.  Her gün bir daha şükrediyorum . Seni veren Rabbime hamd olsun.


Bugün bayram herkese.  Bana değil sadece.  Senin hayalinle geçen sıradan bir gün işte.  Gel Bu Gece.  Şarapla yıkayıp dudaklarınla kurula tenimi. 
Ahmet KİREÇCİ
05.06.2019
00.39

Bir kadının en güzel yerini yalayıp onu doyuma ulaştırmıyorsan MALSIN MAL…
Ahmet KİREÇCİ

Aşkım.
Sarhoş olmak için,
İçki içmeye lüzum yok…!
Sen “Sar” ben “Hoş” olurum zaten….
Mevzu derin.
Ahmet KİREÇCİ

Sana seni seviyorum demek yetmez ben sana düşkünüm. Ne yaptığını, başından geçen her şeyi, ne yediğini, ne düşündüğünü merak edecek, seninle bebek gibi ilgilenecek kadar düşkünüm. Ahmet KİREÇCİ

Hayat Bu

Hayat Bu;
Seviyorsanız geç kalmayın. Neden mi böyle dedim. Yaşım gereği oldukça deneyim sahibiyim. Bir gün gelecek ve herkese değil , birine geç kaldığına pişman olacaksınız.
Sevmek çok farklı bir duygu. Ancak yaşayan bilir. Bazen onun tutan eli olursun, Yüzünde tebessümü eksik olmaz. Parmak uçlarına dokunursun güveni artar. Varlığınla yanında olamazsın da, sözcüklerinle ruhuna dokunursun , seni yanında hisseder. Günü sitresli geçsede , saatlerce sana bakması, seni hayal etmesi ona iyi gelir. Sevgi tohumu ekersin yüreğine , o bunu sihirli değneyi ile dokundukça yeşertir, büyütür. Zaten habersiz olarak özledim demek değil midir Aşk. Konuşmadan anlaşırsın sessiz sessiz.
Öyle seversin ki alışkanlığın olur artık sevdiğin. Geceeri uyuyamazsın onun iyi geceler dileğini duymadan. Sabah günaydın demesini okumadıysan, duymadıysan kabus dolu bir gün geçirirsin. Seversin. Öyle çok seversin ki, aklın sende değildir. Senden çok onun yüreğine hizmet eder. Kendinden çok onu düşünürsün. Önemsersin. Değerlin o olur sadece. Kendini kaybedersin sevda denizinde. Göğsünün altındaki sızı seni acıttığı kadar tarifi olmayan zevleri tadmana sebep olur. Bilirsin ki; onsuz kalmak ölümdür, zülümdür. Seversen kusur aramazsın. Onu olduğu gibi kabul edip seversin. Bilirsin ki onu değiştirdiğinde sevdiğin o olmayacaktır. Bakın o kadar yaşanmışlıklara şahit oldum ki. Hayat karşınıza alışık olmadığınız birini çıkartır. Sadece dürüstlüğü vardır. Zenginliği yüreğidir. Sözünden caymayan, hata yapmamak için özen gösteren, yalan söylemeyen, çok yazan, çok düşünen ama az konuşan biridir. Siz buna inanmazsınız. Tuhaf geir size. Sonra o gider. Yüreğin yanar, ininçsız kalmışcasına. Hayatta en çok canınızı yakan bu olay olur. Öfkeyle baktığınız o kişiye şefkatli bakmaya başlarsınız. O yoktur ve siz yarım kalmışsınızdır. Ve sizdeki boşluğu kimseler dolduramaz. Sizi hiç kimsenin onun gibi canı gönülden sevemeyeceğini anlarsın. İş işten geçmiştir. Pişmanlıklar kemirir , yüreğinden sonra ciğerlerinde parçalanmaya başlar. Her kes neden yalnız olduğunu sorar bunu açıklayamazsın. Kalbin saklı tutar ona olan sevdanı. Dünya değişir ama sevgin değişmez. Ve senin ki karşılıklı bir sevda olmak varken, kendi tercihin yüzünden karşılıksız kalır. Acısı kanayan yaran olur. Kanaması dururda izi silinmez.
Ey sevda çiçeğim. Ben yüreğimden gelerek yazdım seni seviyorumu. Dilim söyledi kulakların işitti mi ? O da muamma. Ben seni kalpten sevdim. Seni seviyorum kelimesine leke getirtmedim hiç. Çünkü ben seni adam gibi sevdim. Aklı başında sevdim.
Yoruluyor muyum hemde nasıl. Çok değer vermek, herşeyi alttan almak, kıyamamak, üzememek, kızamamak değil yoran. Sevdiğini bildiğim halde seviyorum diyememen.
Ben sana kalbimden başka yerde nefes almana izin vermiyorum.
Ahmet KİREÇCİ
01.06.2019
01;34

Sevda Çiçeğim

Öğretmenin olacağım. Sevmesini öğretmekle balayacağım. Ellerini tutup gözlerinin içine bakarak , okula yeni başlayan öğrenci edasıyla alfabeyi öğretir gibi öğreteceğim. Sevmek ; sabretmeyi, sadık kalmayı, merhameti olmayı, şefkatli olmayı içerir. Sevmeyi öğrendiğinde hırçınlığın durulacak ve aşkımızın deryasında boğulmadan yüzeceksin.
Seversen tahmin edemeyeceğin değişiklikler olacak sende. Gece yastığa başına koyduğunda içine huzur kaplayacak mesala. Rüyalar görmeye başlayacaksın. Hayallerini süsleyeceğim. Aklında ve yüreğinde hep ben olacağım. Elindeki telofon aşk kokacak, ten kokacak,
Gü gelecek sesimi duymadığın, görmediğin gün kabus gibi gelecek. Beni uyurken izlemek isteyeceksin yanında. Saçlarımı okşayıp, buseler kondurmak alnıma. Ama yapamayacaksın. O kadar arzu etmene rağmen kıyamayacaksın, uykumun bölünmesini. Yapabildiğin sadece sımsıkı sarılıp uyumak olacaktır.
Ne kadar tuhaf değil mi? Herşeyden elini ayağını çektiğin, pes ettiğin, kabuğuna çekildiğin anda ben çıktım karşına. Umudun oldum, bekleyişin oldum. Şimdilerde çok suskunsun. Göz yaşların süzülür kuytu köşelere çekildiğinde , elma yanaklarından. Uzaklarda olsanda içimde hep bir umut var. Yanında olmayı, tesellin olmayı, nefesine nefes, canına can katmayı istiyorum. Saçlarını okşayıp omuzlarından öpmek istiyorum. Bilirim ki yanında olsam , ne ellerin soğuk kalacak ne de yüreğin.
Sevda Çiçeğim; Hayat ne yaralar açmış hala izleri duruyor yüreğinde. Önce kanayan yarana merhem olmalıyım. Ya izler mi ? Onlardan da eser kalmayacak, Merhem olup izleri sileceğim.

Ahmet KİREÇCİ
29.05.2019
09:24

Benden şiir mi istiyorsun?
Sana yüreğimin orta yerini açsam,
Yeter mi?
İstediğin cümleyi koy oraya filizlensin,
Kök salsın ruhuma,
Her çiçek açtığında sen koksun,
Her gece yastığa başını seninle koyup,
Her gün güneşle sana doğsun. Ahmet KİREÇCİ

ÖYLE BİR SEVMELİ Kİ

Sımsıkı tutmalı sevdiğinin elini…
Filizlenip yeşeren bir tohum gibi,
Adım adım tutulurken aklın gölgesi,
Her nefeste yüreğinden öpmeli!
Uzanmalı sevdiğinin gözlerine,
Varlığını, gülüşünü nimet bilmeli!
Usulca kokusu tenini yağmalarken:
Tüm benliğini ona hediye etmeli!
Gökyüzüne resmetmeli sevdiğini,
Mavinin tonu kıskanmalı rengini,
Dilindeki nağme esir alırken geceyi;
Ay utanıp kendi ışığına küsmeli!
Kırmadan,incitmeden sevmeli sevdiğini,
Sebep aramadan susturmalı öfkeyi,
Usulca sayarken kaşını, kirpiğini,
Ayak bastığı toprağı sahiplenmeli!
Öyle sevmelikii…

Biliyor musun?

Ben sana dokunamasam da, kavuşmasam da, emin ol kalbimde büyük yerin var.
Önemli olan ten tene değmesi değil, yürek yüreğe dokunuyor yaa, yetiyor bana.
Seninle yüreğim de mutluyum.
Seni her düşündüğüm de, her yazdığın kalem, her sözün,yüreğime ve tenime yazıyor, dokunuyor.
Sözlerin yüreğime işliyor.
Yeter mi bana bu.
Asla.
Günden güne Kördüğüm olup bağlanıyorum.
Mutluyum,
Huzurluyum.
Ömrümsün Aşkım.
Seni karşıma çıkarana hamd olsun.
Kimse bilmez,
Sana olan sevdamın sadece benim hayal dünyama ait olduğunu
Kimse görmez bendeki bu aşkın
Sendeki kalbe armağan olduğunu
Ben seni sensiz de severim
Söz geçmeyen gönlüme yâr ol yeter
Hukmetsin kalbin kalbime,sen sev gönlümün mevsimi bahar olsun hep
Bırak kopsun kıyamet
Sen sevmeye devam et
Bırak ne derse desin millet
Sen yüreğini yüreğime emanet et…..
Sol yanım
Sevdası yasaklım.
Ben bir avuç dua bırakıyorum bu gece gönül kapına….

Ben senin yüreğine her dokunduğumda
Baharın geldiğini görürüm
İşte hayat çok güzel bizim için
Hem aşkı hemde sadık olmayı öğretti
Aslında herkes bilir bunu ama
Neysee
Aşkım senin yaraların varya
Gönül yaran mesela
Sen büyüdükçe oda büyümüş
O kadar büyük olmasına karşın
Öyle saklamışsın ki senden başkası görememiş
Görenler ise dışındaki yaraları görmüş
Ben görüyorum neden mi?
Sol göğsüme makam kurdun
Hayaller kurdum senin için
Ses çıkarmadan yıllarca okşadım
Ben sende tutuklu kaldım
Eline yüzüne gözüne diline bulaştırdım
En çokta Kalbime
Senden gidemem artık
Uzaklarda hayallerde rüyalarda olan yarim
Şiirlerimin öznesi sensin
Haydi söyle yüreğine
Tedavi edeyim yaranı aç artık…
Sevgimle samimiyetimle sana olan hasretimle
Yaraların tedavi olur
Kalbin ferah bulur
Gönlün huzur bulur… Ahmet KİREÇCİ


Bir cevap yazın