Aydın Olmak

Aydın Olmak

Ahmet Kireçci Kimdir? Ahmet Kireçci ve Gayrimenkul ve Danışmanlık
Ahmet Kireçci kimdir tanımak için bu kitabın okunması gerekir, aydın olmak , Hayatın Gerçeklerine Bakış isimli yazacağım kitap hakkında haftalık yaşanmış…

Ahmet Bey sen aydın birisin , toplum içinde geziyorsun neden Recep Tayyip Erdoğan’a destekliyorsun diyorlar. Haklısınız açıklayayım benim Recep Tayyip Erdoğan ile nikahım yok. Gerçek şu ki aldığım siyaset akademisi eğitimlerinden , objektif bakıyor olmamdan kaynaklanan tek lider o.
İnsanlar at gözlüğü takdıkları için gerçekleri göremezler. Siyaset futbol takımı tutmaya benzemez. Üzülerek söylüyorum toplumumuzun büyük kesimi futbol takımı tutar gibi siyaset yapmakta. Çok acı bir durum. Beni aydın yapan araştırmacı olmamdır. Yani aydın olmak zor iş. 

Hayat Felsefem

Hayat Felsefem şudur ;

Bir insana değer vermek,
Özen göstermek,
Özel olduğunu hissettirmek,
Kıymetli olduğunu bilmesini sağlamak,
Bence en güzel kültürdür.
Bunun eğitimi yoktur,
Kitaplar da yazmaz.
Bunun yolu insan olmaktan geçer.
Canlıyı canlı olarak görüp sevmek.
Her insan sevilmeyi, ilgi görmeyi, çocuk gibi şımartılmayı hak ediyordur.

cevapsız sorular

Kafamda hala cevabını bulamadığım binlerce soru var hala araştırdığım. Hala bir çoğunun cevabını bulamadığım . Cevabını bulamadığım soruların hepsi Ak Parti dışında kalan siyasi partiler hakkında yazsam bir ansiklopedi olur. Roman demiyorum .

Samimiyetle okuyun ön yargıları bırakıp da gerçekleri göreceksiniz o zaman. Başlayayım bir kenardan. Cebimdeki Türk Parasından mesala her şeyde kullandığım. Neden Üzerinde Türkiye Cumhuriyet yazılıyor. Neden Türkiye Cumhuriyeti yazmıyor. Bunu kimler niçin yaptı. Neden Merkez Bankası devletin bankası değilde şirket olarak kuruldu. Devlete niye % 15 hisse verildi. Şimdilerde yaşanacak ekonomik krizler ön görüldüğü için mudahale etmemesi için mi kasıt var mıydı? 1931 yılında neden CHP şirket olarak kurdu. İş bankasından CHP de şirket olarak kurup kendisine hisse almıştı. Acaba CHP nin Merkez bankası şirketinde hissesi varmı ? Varsa ne kadar. Ülke menfaatleri değilde şahsi çıkarlar peşinde mi koşuyorlar? Evet CHP bitsin diğer tüm siyasi partileri yazacağım. Neden CHP sürekli darbe yapan , darbeye zemin hazırlayan, yardım ve yataklık yapan bir partidir? Neden halkın oylarıyla gelmek için uğraşmıyor. Hani Atatürk İlkelerine savunuyordu, hani halkçıydı. Bunlar kılıf mı ? Düzmece mi ?  Proje vizyon yada misyon üstlenmiyor.

Devlet kademelerine yerleştirdikleri ile zaten ben devlet içinde devlet kurdum benim hükümete geçmeme gerek yok devleti manda gibi yönetmek bana yetiyor diyor. Bizler her şeyiyle kendi kendine yeten 7 dünya ülkesinden biriyken neden her şeyi ithal eden duruma düştük. Bu bir günde olacak şey değil. Yıllardır bunun zeminini niye CHP hazırladı.

Neden

Neden İsrail’i  ilk tanıyan bir ülke sıfatını CHP ile kazandık. Bizler tohumlarımızı neden İsrail’den alır olduk genetiği değiştirilmiş bilimsel olarak kısırlık yaptığı ispatlanmış tohumları , insansız hava araçlarını İsrail’den alır olduk. Acaba İsrail ile CHP arasında gizli bir ittifak anlaşması mı var bunun açıklanmasını istiyorum. CHP döneminde hacca gitmek yasaklandı neden ? Yoksa hacılar önce şimdi  İsrail’in işgal ettiği Mescidi Aksaya uğrayıp sonra Mekke ve Medine’ye gider di bunun için mi acaba. Bizler neden CHP ile IMF ye para dilenen hala geldik. Almanya ile birlikte 2 ci dünya savaşından çıktık. Onlar Dünya yada Avrupa devleri arasına girdi. Peki CHP bizi niye siyasi iç çatışmalara, darbelere maruz bıraktı. Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonunda Tarımda , sanayide, her alanda ilerlememizi isterken neden CHP bunları yapmadı. Bana bir CHP li Adnan Menderes’in asılmasının gerçek kabul edilebilir gerekçesini açıklayabilir mi ? Neden 12 Eylülde bir sağdan bir soldan diyerek  binlerce suçsuz vatandaşımızın asılmasına sebep oldu. Bu vebal ağırdır insan canına almak peki bu vebalin altına nasıl CHP girebildi. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yani bizler 1923 de mi doğduk ki önceki yaşantılarımızı , kültürümüzü. dinimizi, dilimizi bir gecede yasa çıkartarak yok ettiler. Ben türküm , karakeçeliler denilen yörük boyundan neden benim tarihimi geçmişimi çöpe attı.

CHP

CHP neden tek başına iktidar olmak istemiyor. Bu ülkede 83 milyon insan yaşıyorsa herkes Atatürk’çüdür ve onun askeridir. Bak onun için mükemmel bir oy potansiyeli neden ama neden. Neden nerede bir kaos , karışıklık, şiddet, ayrımcılık varsa orada yer alıyor. Bu ülkede yaşayan her insanın huzura, mutluluğa, refaha ihtiyacı yok mu? Neden samimi dürüst değiller. Dün Merve Kavakçıyı meclisten yuhaladınız başörtülü diye bugün onlardan oy istiyorsunuz baş örtülülerden. Dini alet ediyor dediniz kendiniz şimdi bunu yapıyorsunuz neden ama ? Özgürlük adalet diye Ankara’dan İstanbul’a yürüdünüz neden ? Siz özgür ve adaletli ülkede değil misiniz? İslam dininde özgür ve adaletli olmayan ülkede cuma namazı kılınmaz bak bu ülkede kılınıyor siz bunları bilmiyor musunuz? Hadi geçelim bunu siz neden pkk lılarla kol kola yürüdünüz. Bak ben bile Pendik’ten siz geçerken sizlere bağırdım. Teröristlerle gezen yan yana olan teröristtir diye neden cevap veremediniz?

Yanınızdaki teröristleri meclise siz soktunuz sizin adaylarınız olarak girdiler dedim. Pkk sizce terör örgütü değil midir. Bence size göre değil neden mi bunu ve fetonun kurulmasında yıllar önce siz yardım ve yataklık ettiniz ilerde kullanırız diye. Binlerce kişinin aile ocağını söndürdünüz. Ocağına ateş düşürdünüz. Neden mi kan ile besleniyorsunuz onun için. Yazık ya üzülüyorum size , acıyorum da. Siyasi görüşü ne olursa olsun bir insanın öldürülmesine karşıyım. Vatan haini olmadığı sürece. Aziz Nesin, Uğur Mumcu , Grank Dink, Menderes, Deniz Gezmiş, Ve binlerce masum gençleri sağ sol , alevi sünni diye siz katlettiniz. Rahman ve Rahim olan Allah her şeye kadirdir. Onun yarattığı canlıya siz ne oluyorsunuz da canını alma cüretti gösteriyorsunuz. Siz aşa Allah mısınız ? Yoksa ondan üstük yaratık mısınız ? Söyleyin bilelim.

cevapsız bir kaç sor daha

ilk otomobil , ilk uçağı yaptığımızda onları neden teşvik etmediniz fabrikalarını kapattınız. Kapattınız madem neden devlet himayesine almadınız. Tamam tarım , sanayi ,sağlık, eğitim alanında beceriksizdiniz peki sadece savunma sanayide niye devrimler yapmadınız. Kalkıp ülkenin güvenliğine NATO ‘ya teslim ettiniz.
Bir milleti yok etmek için kültürünü, dilini, dinini, yaşantısını, değiştirmek gerekli. Bunu dizilerle yapmaya başladınız köle izavra, hayat ağacı, hint dizileri sonuç ülkenin yaşam yartzı kültürü değişti. Baldızıyla ilişki yaşamak normal oldu sayenizde, Şimdi 13 yaşına indi bakire kızlar tebrik ederim. Nesili dejenere ettiniz. Siz bunları yapmak için çok uğraştınız neden bu kadar mı vatanınıza düşmansınız. Muhalefet olmak eleştirmek kültürdür. Neden eleştiri kültürü yok sizlerde kavgacı , hakaret , iftira , yalan neden ama neden. CHP neden saadet partisi ve hdp iyi parti ile beraber. 1995 yılında benimle aynı mevzide bulunan kardeşlerim şehit oldu bunları öldürenlerle sizler nasıl yan yana olursunuz. Aranızdaki gizli pazarlık nedir?

Terör belası

Terör belası yüzünden doğu anadolu mahvoldu ülkemin et ihtiyacını karşılarken  sizin sayenizde et ithal eder olduk. Recep Tayyip Erdoğan düşmanısınız ? O bu ülkenin vatandaşı değil mi ? Bak ben sizi eleştiriyorum ama düşmanım değilsiniz. Ben CHP li arkadaşlarımla çayımı içer , sohbetimi eder ticaret de yaparım. Siz neden düşmansınız? Ülkeye hizmet eden kişi düşman mı olmalı sizce? Neden CHP nin bir şeyler yamaya niyeti yok hep yıkmaya yakmaya çalışıyor? Neden ama neden? Ülkesine sevmiyor mu?

Kim bu ülke menfaati üzerine taş üstüne taş koyarsa baş tacımdır

Kim bu ülke menfaati üzerine taş üstüne taş koyarsa baş tacımdır. CHP yapsın onuda baş tacı edeyim. Ön yargılı biri değilimdir. Hastaneler, okullar , yollar, köprüler , hava limanları, deniz limanları, metrolar, metrobüs bu ülke vatandaşları için yapıldı. Uygulama hatası var mıdır vardır eleştirilir ama inkar edilmez. Sizler neden at gözlüğü takıp inkar ediyorsunuz? Kullanıyorsunuz bak o zaman hal için yapılmadıysa kullanmayın . Gayrimenkul sektöründeyim hep CHP liler şikayetçi gökdelenler betonlaşma hiç araştırdınız mı bunlar nerelerde yapılmış ruhsatlarını hangi belediyeler vermiş diye yok neden iftira sizin ruhunuzda var ondan ama ben söyleyeyim bilginiz olsun. %72 lük kesimi CHP belediyelerinin. Dedim ya neden CHP ye oy vermiyorum samimiyet ve ciddiyet yok. Atatürk’çüyüm diyor paranın üzerinde Atatürk resmini kaldırıyor. Neden İsmet paşanın resmi onun yerine getirdiler. İsmet paşa bir paranın üzerinde ama diğer yüzünde Atatürk resmi olmalıydı. Dedim ya merkez bankası neden devletin değil de şirket adına yapıldı işte bunun için mi?  Utanmadan birde toplumu ayrıştıran andımızı kaldırıldığında karşı çıkıyorlar. Bu ülkede her milletten insan yaşıyor. Okula gidiyor.  Devlet milletiyle kucaklayıcı olur ayrıştırıcı değil. Bu ülkede yaşayan her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.

CHP hep yalan söylemiştir

CHP hep yalan söylemiştir. İyi de yapsalar biz iyi demeyiz muhalefetiz diye haklılar. Demezler. O yüzden iktidar olamıyorlar olamazlar da zaten. Ak partiyi siyonistler kurdu Recep Tayyip Erdoğan’ı Siyonistler getirdi derler ama asıl CHP nin kuruluşunda yer alan siyonistleri görmezler. En basiti kendi içinde demokrat olmayan bir parti nasıl ülke içinde demokrat olur ki. 13 milyon luk nüfusü olan bir ülkeyi yönetemeyen zihniyet nasıl 83 milyonu yönetebilir ki ? Neden CHP liler vizyonsuz objektiften uzaklar. Eleştiri kültürü yok. Hep kulaktan dolma laflarla yürüyor. Bakın klasik lafları ; Recep Tayyip Erdoğan her şeyi sattı , ülkeyi sattı, yiyip bitirdi ya başka söz bilmez misiniz bunlara karnımız tok bizim bunların olmadığını sizlerde biliyor sunz iftira yalan niye. Bu dediklerin olsaydı yapılanların hiç biri olmazdı. Deprem yardımlarıyla maaş ödeyen siz, Bir gecede 23 bankayı batırıp vatandaşı mağdur eden siz. Şimdi kim hangi konuda mağdur söyler misiniz? Mağduriyet yok ki herkes özgür vatan hainleri hariç. Söylediklerinizi ispat edin desem o da yok.

Özet yazıyorum sıkılmayın diye açarım her şeyi belgeleri var bende gazeteciyim çünkü lafla peynir gemisi yürümez.
Bana bir CHP i şunu açıklayabilir mi? Lütfen Rica ediyorum. Neden CHP de lider değişikliğinde kaset kumpası kuruldu. Bunu yapanlar kim. Sorumluları neden gizleniyor. Kimler niçin yaptırdı. Hala neden yargılanamıyor. Ülkeyi yönetmeye bir parti neden bunu saklıyor. Neden Atatürk’ün çizgisinden saptı teröristlerle şahsi çıkarlar uğruna el ele kol kola işbirliği içinde. Mustafa Kemal Atatürk bunlarla savaştı, ama onu savunduğunu söyleyenler şimdi teröristlerle , vatan hainleriyle  yan yanalar. Atatürk adı arkasına saklanmak ne kadar etikdir. Onu savunmayan ama savunuyormuş gibi görünmek etik mi? Hep yalan hep iftira nereye kadar. Oylar çalınıyor yalanı sürekli gündeme geliyor. Ya siz çok basit mi partisizniz kurumsal olamadınız mı hala yıllardır. Yok mu partili üyelerin sandıklarına sahip çıksınlar yalan söylemek size daha kolay geliyor. Aslında çalınmadığını siz herkes den çok iyi biliyorsunuz ama işinize gelmiyor.

cevapsız bir kaç sor daha

Sizin döneminizde neden şimdi ki gibi gerçek laiklik , sosyal yaşam, özgürlük, sağlık, eğitim, turizm yoktu neden siz bunları yapmadınız? İstanbul’da  yaşıyorum yaşım 43 neden Uğrmumcu, Ümraniye de çöp dağları vardı. Çeşmelerden neden içme suyu yerine çamur akardı , çamur gelmediği zamanda hava basardınız su yerine hava parası ödettiniz millete. İlaç kuyrukları , hastane kuyrukları, okumak için kitap bulamazdık sırf yolların kötülüğü yüzünden milyonlarca ton akaryakıt yakılıyordu bu ülkede bu milli israftır yıllarca neden bunları ödettiniz millete devlete. Ocu bucu diyerek ayrımcılık yaptınız neden ama neden. Şimdi her vatandaş eşit muamele görüyor siz bunları nasıl görmezden gelirsiniz . Hani yıllardır söylediniz ya şeriat geliyor gelecek diye , dediğiniz şeriat buysa hiç gitmesin. İşte bunu göremeyecek kadar gözleri ama olmuş üzülüyorum. Aklım almıyor örümcek kafalı diye milleri hakaretler yağdırdınız onlardan ne yüzle oy istiyorsunuz. Yani demek istediğiniz şu mu köprüyü geçene kadar ayıya dayı deriz. Yani millet hayvan sizin gözünüzde , haklısınız siz hayvanseverdiniz değil mi ???? Hele bu millet bunu çok iyi biliyor. Deveyi dikip insanları ……..ikeceğinizi.

CHP neden üstün görüyor

Kendini Beyaz Türk diye üstün gören ırk var memlekette. Diğerlerini dışlayan ,yasaklar getiren, Laiklik , adalet kelimesini bile kendi çıkarları doğrultusunda yorumlayan zihniyet. Unutmayalım ki bu ülkede yaşayan 83 milyon vatandaşımız hangi ırktan hangi memleketten hangi dinden olursa olsun sizlerden daha çok Atatük’çü.
Asrın Lideri Mustafa Kemal Atatürk ; Meclisin açılışını mevlitlerle, kuran okutarak açmıştır. Siz Atatürk’e sarhoş muamelesi yaptınız hakaret ettiniz yıllarca, Balıkesir Hutbesindeki Atatürk’ün konuşmasını vaazını dinleyin tavsiye ederim. Yıllarca kandırdınız milleti din ile devlet işi ayrı diye . Bak asrın Lideri orada Devlet işleririni konuşuyor Cuma Hutbesinde.

Ya sizler hep kolay para kazanma derdindesiniz ya . Bak Asrın Lideri Mustafa Kemal Atatürk İzmir İktisat Kongresinde neler söylemiş . Sizler onun yolunda olduğunuzu söylüyorsunuz ama alakanız bile yok. Hani siz Osmanlıyı tanımıyoruz diyorsunuz Atatürk’çüyüz diyerek . Atatürk Osmanlıyı nasıl savunuyor okuyun önce. Kulakdan dolma boş laflarla gitmeyin. Siz bu sözü de bilmiyorsunuzdur belki ben hatırlatayım öğrenin. “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk

İşte Atatürk’e en büyük düşmanlığı bu zihniyet yapmıştır. Bu gün Recep Tayyip Erdoğan’a yaptıkları gibi. Atatürk’ün adının arkasına sığınarak yapmadıkarı kalmadı bu ülkeye .

Tayyip cezaevleri yapıyor milleti tıktı diye, Ne kadar aydın , gazeteci, eğitimci, asker doldu diye. Herhalde bunların vatan haini olduklarını bilmiyorlar. Salak mı bu millet bu saf satalara kansın, bunlar on yılda yetişmiyor. Demek ki bunları yıllardır yetiştirenler vardı bilinçli olarak ülkenin gelişmesine istemeyen bir zihniyet vardı , Acaba kim herkes çok iyi biliyor CHP olduğunu. Bunlar gazeteci , aydın, eğitimci, asker kılığındaki ülkeyi parçalamaya çalışan teröristleridir. 15 Temmuzda gördük siz inkar etseniz de kontrollü darbe deseniz de bu ülkeyi parçalama hareketiydi , şimdiki İsrail parlemontosunda asılı büyük İsrail haritası içindi. Ama gözleri vardır görmezler, kulakları vardır duymazlar der Allah’u Teala kitabında. Siz onlardansınız işte. Her şeye karı bizim çarşı misali. Yapıcı değil yıkıcı bir zihniyet kendini sorulamayan üzücü. Benim gözümde teröriste yardım yataklık eden iş birliği yapan teröristtir. Bu kadar net. Sizler kendi kafanızda senaryo yazıp oynuyorsunuz ama gerçeklerden bi haber yaşıyorsunuz. Seçimler yapılır biter hezmimet olur neden bunun için.

CHP LİLER YAKINIYOR

Şimdi CHP li bir çok arkadaşımla sohbet ettiğimde itiraf ettikleri acıları paylaşayım sizlerle. Ahmet Bey bizde lider sıkıntısı var , Bizler aile geçmişimizden kaynaklanan CHP sevdası var o yüzden mecburen oy veriyoruz diyorlar. Keşke bende sizin gibi idealist ve realist olabilsem dediklerini çok duydum. Proje üretememesinden, halkı kutuplaştırmasından, halkı hor görmesinden, yıllarca % 27 üzerine çıkamamaktan , halkın partisi olamamaktan yakınıyorlar. İktidar olamayız biz bu kafayla gidersek diyorlar. Beylikdüzü’ndeki bir CHP li arkadaşım Ahmet Bey bizde çok yolsuzluk var adam kayırmaca var ses çıkaramıyoruz diyor. CHP Atatürk çizgisinden ayrıldı. Tencere tava çalarak hükümeti al aşağı ederdik millet aziz nesinin dediği gibi koyundu şimdi uyandı bizim partimizi çok araştırıyor oy vememekte haklılar diyor. Bizim içimiz çok karışık demokrasi diyoruz adalet diyoruz bizim içimizde yok ki. Bak söylüyorum koltuk sevdası yüzünden seçilemeyeceğini bildiği halde Muharrem İnceyi harcadı diyor. Muharrem İnce acaba yapar mı diyoruz o da Sarıgül gibi olur sonu bunu da biliyoruz. İşimiz çok zor. Bizim kendi içimizde bir reform yapıp kalkışma yapıp yeniden yapılanmamız lazım. Üsttekiler halktan kopuk yaşıyor kendi dünyalarında yaşıyorlar.

Atatürk yaşasaydı

Samimiyetle söyleyeyim Atatürk yaşasaydı Vah Vah benim CHP min şu haline bak derdi. Biz CHP liler hep lafta deriz , İzmir Marşı dilimizde , sanki İzmir Kadıköy’den başka yer yok gibi, adalet , özgürlük, eşitlik, bağımsızlık, ulusalcılık, milliyetçilik, devletçilik, laiklik cumhuriyetçilik. Ama bunların kendimizin içinde olmadığını biliyoruz ya ondan hiç dilimizde düşmüyor her şey öyle sanıyoruz ama aslında öyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Bir CHP ki yurt dışında çalışan arkadaşım Ak PArtiye oy vermiş hava limanında hayırdır dedim neden , yıllardır biz buradan ülkemize bir şeyler taşıdık şimdi Türkiye’den Almanya’ya taşıyoruz. Bolluk var ama kimse görmek istemiyor, Hele yaşlılar sırasız bakım , yakınlarına maaaş, özürlü akrabam var ona devlet çok iyi bakıyor bizden nile sosyal devlet olduk dedi. Yurt dışında Hamburg’da alt alta onlarca trenler var bizde metrolar geç de olsa yapılıyor bunları görmek lazım. Ben oy vereyim ki devamı gelsin. Tebrik ettim arkadaşımı.
Sayfalar dolusu yazdım bunlar küçücük bir özetti ama Recep Tayyip Erdoğan’a desteklemem için milyonlarca sebep çıkarken, CHP için bir tane çıkmadı ne kadar acı bir durum ana muhalefet partisi durumundakiler için.

Ahmet KİREÇCİ
Araştırmacı Gazateci Yazar
19.06.2018

Anahtar Kelimeler ; , SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın. Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin. Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh… eskişehir , aydın olmak

Bir cevap yazın