Aşk Aranmaz

Gerçek Aşk bulunmaz. Tırnaklarınla kazıya kazıya inşa edilir. İlmek ilmek dokursun sevdiceğinin yüreğini kilim dokur gibi. Sevgi saygı hoşgörü kıskançlık desenlerini. Anı yaşamasını öğretirsin kendine. Sonra çiçekler ekersin gönlüne mevsimlerine göre açan rengarenk. Sonra bahçıvanı olursun. Ruhunu okşarsın. Öyle parmakların bedene okşadığı gibi filan değil. Hani inanmadın tesadüfler onunla mucize olur gelir. Tesadüflerin ne kadar güzel olabileceğini ben seninle öğrendim. Dersin. Hayatının merkezine koyarsın sevdiğini. Bir seni bildim. Ah birde adın geçince mutluluktan çarpan kalbimi dersin. Bazen çok şey söylemek istiyorum ki sana. O kadar çok ki söylemek istediklerim.  Tenim yüreğime dar gelir.

Ne kadar zaman geçerse geçsin. Senden başka kimler  iyi geceler öpücüğü verirse versin . Tenim seni arzuluyor olduğunu bilemeyeceksin. Beden dilini bilmediğin için. Seni  titreye titreye seviyorum dediğini bilemeyeceksin.

Ah bir bilsen bende yazmasam. Sesinle çınlasa kulaklarım.  Sesin kuş sesleriyle karışsa . Buselere boğsam gülücük saçan dudaklarını. Kokunla uyansam kollarında.

İsyan ediyor muyum? Asla. Rabbim sevene sabır veriyor. Çabalayınca herşey güzel oluyor. Sessizce seviyorsun. Hayaller kuruyorsun. Sonra kendini orada buluyorsun. Kendini onun gönlüne ait hissediyorsun. Gerçi şuda var. Bir gönüle girmek nasipdir ama. Orda kalmak büyük marifet ister. Ben senin gönlünde demleniyor ve huzur buluyorum.

Bekliyorum.

Yine bir gece vakti. Seni aldım yamacıma. Yalnızlığınla sarmaladım. Öptüm seni öper gibi. Burada yıldız yok semada. Ama orada var. Yıldız düşecek birazdan. Göğsüne düşecek. Sanki erkekliğim değer gibi kadınlığına. Özledim

.

Ahmet KİREÇCİ

24.07.2021

12:38

Bir cevap yazın