Aşk

Aşk

AŞK AHMET KİREÇCİ

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.  Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim,  Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin. Seninle aşkı yaşamak bambaşka  Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh....
Aşk
Gerçekten çok güzel karşılıksız olsa bile tüm bedenini saran çok farklı bir his. Karşılıksız diyorum karşılıklı olsa beni üzmez, kırmazdı.
Mutluyum aslında ama bir gün vazgeçmek zorunda kalacağım diye çok düşündüm, en iyisi şimdiden vazgeçmek gerek diye çok düşündüm. Ama olmuyor , nereye baksam o . O aklıma geldikçe heyecanlanıyorum. Benim yerimde olmayı isteyen olabilir yada olmayabilir. Aşk güzel şey, karşılıksız olsa bile.

Tadını çıkaramadım , umarım bir gün olur.
Başından büyük bir aşk geçmemiş her kadın için, bu bir eksikliktir;
Başından büyük bir aşk geçmiş her erkek için ise, bu bir fazlalıktır.
Erkeğin hayatında belki bir aşka yer vardır. Kadının ise aşkında belki bir hayata.

Erkekler deli gibi aşık olurlar, zamanla akıllanırlar. Kadınlar ise akıllı gibi aşık olurlar, zamanla delirirler. Aşk, kadını ve erkeği farklı etkiler. Aşık olan kadının gözünde başka hiçbir şeyin değeri kalmaz. Aşık olan erkeğin gözünde ise herşey yeniden değerlenir. Çünkü aşık kadın “nasıl olsa bitecek” sezgisi ile hareket eder.. Aşık erkek ise “nasıl olsa sonsuza dek sürecek” yanılgısıyla… Aşık kadınlar bu yüzden hep endişeli ve huzursuzdurlar; Aşık erkekler ise melekler gibi dingin ve aptallar gibi bön. Aşık olmak erkeğe yakışır. Kadına asla. Kadına yakışan sadece aşktır.

Aşk

Aşksız bir erkek kendini kölesiz bir efendi gibi hisseder, Aşksız bir kadın ise efendisiz bir köle. Kadın ne ister? Ne mi ister? Hepsini ister. Ve aynı anda.

Peki erkekler ne ister? Kadınına bağlı olmak ister. Sonsuza dek.
Kadın erkeğinin kendisine kul köle olmasını ister; olunca da ondan nefret eder. Erkek ise kadının kendisine köle olmasını istemez; olunca da onu sever. Bir erkek kadından bıktığı için onu terk eder; Bir kadın ise erkeğinden sıkıldığı için. Arada çok önemli bir fark var. Bir erkek doyduğu için kadınından bıkar. Bir kadın ise doyamadığı için erkeğinden sıkılır. Kadın terk edildiği ve aldatıldığı zamanlarda, bir de boşanırken hiç tereddüt etmez. Kararlı, şuurlu ve son derece akıllı biçimde bütün strateji ve nokta hücumu taktikleriyle delirir. Delilik, kadınların aklıdır.. Ve sadece bu özellikleri bile, onların erkeklerden daha üstün kabul edilmeleri için yeterli bir sebeptir.
Kadınlar, sezgileriyle her şeyi bilirler. Erkekler ise akıllarıyla hiçbir şeyi bilemezler…
Kadınlar her şeyi görürler. Göremediklerini duyarlar. Duyamadıklarını ise sezerler.

Dişilik yalnız algı kapılarını değil, bütün telepati, sezgi, altıncı his ve üçüncü göz kapılarını açan, Mescaline, Psilosibin kadar güçlü bir iksirdir.Kadınların sezgileri o kadar olağanüstüdür ki, onları erkeklerden çok daha üstün saymamak için hiçbir neden yok. Sezgi de neymiş mi dediniz? Aklın eli, kolu, gözü, kulağı ve burnudur. Aklın dürbünü, pusulası ve radarıdır. Şahini ve tazısıdır. Kapanı, tuzağı ve oltasıdır. Sezgi en kurnaz avcıdır. Sezgi olmasa ne bilim, ne felsefe, ne sanat olurdu. Akıl mı? Akıl sezginin uşağıdır. O kadar.. Sezgileri yerine bilgileri ile hareket eden bilgiç kadınlar kadar itici yaratıklar düşünemem. Akıllıları ve kültürlüleri ise itici değillerdir, ama sıkıcı olurlar çoğu zaman. Kadına en çok yarayan ne akıl, ne bilgi, ne de kültürdür. İnce ve şuh bir zekadır…

Ben çılgın gibi bir aşka kapıldım

Ben çılgın gibi bir aşka kapıldım.
Sorunum aşık olduğum kadının uzak olması yada onu sık sık görmüyor olmam değil. Onun aşık olduğunu biliyorum yada sezinliyorum ve onun delirmesi. Ne yapacağımı, nasıl davranacağımı bilemez oldum. Onunla konuşuyorum, bana tatlı tatlı gülüyor. Ama benim ona ne kadar aşık olduğumu bilse, belki de beni anlar. Bana yakın davranıyor, ama çok fazlada üzüyor, kırıyor. Oysa ben onun için çıldırıyorum. Ne yapmalıyım, onu kafamdan ve kalbimden nasıl silip atsam? Demiyorum. Bunun başı ve sonu olmayan imkansız bir aşk olduğunu biliyorum.
Kendimi de çıkmaz bir yola sürükledim. Sadece bir heyecan, anlık bir mutluluk uğruna değil. Ömürlük , nefeslik bir aşk uğruna yalnızca arzulamıyorum , istiyorum onu. Damarlarımda dolaşan kan gibi hissetmek istiyorum. Sanki 20 yaşlarındaki gençlerde bu ilk heyecanlar olur ya öyleyim. Ama, vahim durum bu.

Tanımaz olaydım demedim hiç. Ama onu tanıdıkça ondan çok hoşlandım. Ama başta hoşlantı ile başlayan sonradan aşka dönüştü. Bundan 1 yıl önce bana aşık olacaksın deseler inanmazdım ama şimdi sabah kalktığımda aklımda o akşam uyuduğumda aklımda Hayallerimi süsleyen o . Hatta rüyalarımda bile o var. Bir gün bana aşık olacaksın deseler hayatta inanmazdım. Ama gel gör ki tüm gün Leyla gibi geziyorum. Aslında ona aşık olmak bile mutluluk veriyor. Tüm gün , yüzümde aptal bir gülümseme . Ama gel gör ki bu aslında imkansız bir aşk.


BELKİ DE ONUN HAYALİNDE Kİ ERKEK BEN DEĞİLİM DEDİĞİM OLUYOR.

Herşeyimiz , düşünce yapımız birbirine çok benziyor. Aslında iyi anlaşabiliriz ama bir yandan da,Acaba hayat standartlarımız tamamen farklı mı diyorum kendi kendime. Bu aşk daha fazla ilerlemeden onu unutmam gerekiyor diyorum , ama akşamına bunu derken sabahına yine onu sevmenin mutluluğuyla uyanıyorum ben ondan asla vazgeçmeceğim Üstelik onun bundan haberi bile yok. Tabi hissetmiyorsa… Yani umarım hissetmiyordur. İyi ki var ve iyi ki hayatımda.

Ahmet KİREÇCİ

Anahtar Kelimeler ; SULTANIM, Ah be SULTANIM sen benim neler nelerimsin bir bilsen. SULTANIM, Sen her şeyimsin, canım, cananım, hasretim, alın yazım, kara sevdalım, sen cennetim, cansın can, nefesim, kanayan yaramsın, sol yanımsın.
Nefesim, Kalbim, Canım, Kanım, Karım, Ömrüm, Yuvam, Mutluluğum, Hayatım, Hayalim, Düşüm, Yaşama Sebebim, Bedenim, Dünyam, Servetim, Gözbebeğim, Gerçeğim, Hayatımın Anlamı, Mevsimlerim, Vatanım, Canıma can katan kalbimin tek sahibisin. Seninle aşkı yaşamak bambaşka . Sen aşk kadınısın .
Birtanem seni ne çok sevmişim ya ahhhhhhhhh….

Bir cevap yazın